آغازمرحله استانی اولین جشنواره ملی بازی های رایانه ای جوانان

به گزارش مسئول رسانه ای  هیات ورزش های همگانی استان اصفهان نشست خبری جشنواره ملی بازی های رایانه ای جوانان با حضور دکتر مسعود کریمی معاونت فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ، محمدمهدی کاظمی رئیس کیمته بازی ها ورزش های الکترونیک و سایر اعضای کمیته در سرای ورزشکاران برگزار شد.

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان ضمن تسلیت به بازماندگان واقعه منا گفت: آینده کشور مطئنا در حوزه بازی های رایانه و فضای مجازی خواهد بود چرا که طبق سنجش انجام شده در کل کشور مشخص شد که ۲۰ میلیون پلیر ایرانی از طریق رایانه و گوشی به بازی های الکترونیکی می پردازند.

دکتر مسعود کریمی ادامه داد: ۵۶ درصد آقایان و ۴۴ درصد خانم ها بالغ بر ۱۴ و چهار دهم میلیارد ساعت در سال برای بازی های الکترونیکی وقت صرف می کنند. این آمار همگی مربوط به گروه جوانان است. فعالین شبکه های اجتماعی نیز بطور متوسط ۹ ساعت در روز در فضای مجازی حضور دارند. یعنی ۳ پنجم وقت خود را صرف حضور در شبکه های اجتماعی و دنیای مجازی می کنند.

وی با بیان اینکه این آمار سبب شد تا وزارت ورزش و جوانان رویکرد جدیدی را در این خصوص در پیش بگیرد افزود: طرح کسب و کار در فضای مجازی در دستور کار وزارت خانه قرار گرفت تا با هدف انگیزه کارآفرینی و استفاده حداکثری از فضای مجازی ، با رویکرد اشتغال زایی از ظرفیت موجود استفاده بهینه شود. بدین ترتیب بجای اتلاف وقت جوانان در فضای مجازی، فضایی برای کسب و کار فراهم می شود. طبق این طرح پروتال اشتغال و کسب و کار در فضای مجازی راه اندازی و در ابتدا از هر استان ۱۰۰۰ نفر جوان ۲۰تا ۳۰ ساله می توانند در این سامانه ثبت نام کنند.

کریمی خاطرنشان کرد: حضور بی حد و مرز جوانان در فضای مجازی سبب تشکیل کمیته فضای مجازی شد تا با برنامه ریزی این حضور سمت و سوی کسب و کار به خود بگیرد. در این راستا ساخت و تولید بازی های رایانه ای ئ تولید محتوا می تواند باعث کسب و کار و اشتغال زایی شود. به همین دلیل معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان با همکاری کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک استان اصفهان به جشنواره ملی بازی های راینه ای جوانان ورود پیدا کرد.

رئیس کمیته بازی ها ورزش های الکترونیک هیات ورزش های همگانی استان اصفهان در ادامه به فعالیت های این کمیته اشاره کرد و گفت: از سال ۸۶ این رشته ورزشی از زیر نظروزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خارج و تحت انجمن بازی های الکترونیک فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت خود را ادامه داده است.در دوسالی که بنده ریاست این کمیته را برعهده دارم تلاش کردم تا همگانی بودن این رشته همراه با نشاط اجتماعی را در دستور کار قرار دهم.

محمد مهدی کاظمی تاکید کرد: اولین هدف ما تقویت بعد همگانی بود که به دلیل نبود فضای پاک ابتدا اقدام به راه اندازی مجموعه های فرهنگی تفریحی کردیم و جدای از جام دیجیتال با مدیریت مهندس رسول رضوانی که رتبه اول استان و دوم کشور را دارا هستند، مجموعه اسطوره و جهانگردی را به ورزش و بازی های الکترونیک اختصاص دادیم.

وی خاطرنشان کرد: پتانسیل اصفهان در زمینه بازی ها رایانه ای بسیار زیاد است و دو سهمیه از جام جهانی فرانسه توسط پلیر های اصفهانی کسب شده اتس. آقای نوید برهانی قهرمان سال قبل این رقابت ها شدند و مهرداد کمپانی سهمیه دونم مسابقات امسال را کسب کردند. برای شرکت درمرحله استانی جشنواره ملی بازی های رایانه ای نیز بیش از ۱۰۰ ثبت نام اینترنتی داشتیم که با توجه به آغاز فصل تحصیل و در گیری دانش آموزان و دانشجویان استقبال خوبی بوده است.

اولین نایب رئیس بانوان کمیته ورزش ها و بازی های الکترونیک استان اصفهان درکشور ضمن تایید این موضوع گفت: ۱۳ خانم برای شرکت در مسابقات ثبت نام کرده اند که می توان گفت اتفاق بزرگی است. زیرا برای اولین بار است که در گروه بانوان مسابقات بازی های رایانه ای برگزار می شود.

نیلوفر فروزنده سامانی ادامه داد: هدف ما جذب بانوان و استعداد یابی و تشکیل تیم بانوان اصفهان برای حضور در مسابقات کشوری و بین المللی است. با همکاری مجموعه های جام دیجیتال، اسطوره و جهانگردی و اختصاص سانس ویژه بانوان درصد هستیم تا به این هدف برسیم.

کاظمی یادآور شد: اولین دوره جشنواره ملی بازی های رایانه ای جوانان از پانزدهم مهرماه در مجموعه جام دیجیتال آغاز و تا هفدهم ادامه دارد. روز پنجشنبه شازندهم مهرماه نیز میزبان ۲۱ استان در نشست تخصصی ثمن ها و انجمن های تخصصی بازی های الکترونیکی در مجموعه جام دیجیتال هستیم.

شایان ذکر است که انجمن خلاقیت نوین زنده رود به عنوان اولین انجمن تخصصی بازی های الکترونیک زیر نظر کمیته و با حمایت مالی شرکت نارسیس برگزار کننده این جشنواره است. مرحله کشوری این رقابت ها به میزبانی تهران در آبان ماه برگزار  و بنا به تصمیم مسئولان به احتمال زیاد مرحله بین المللی این رقابت ها در اسفندماه سال جاری در کیش برگزار می شود.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار