آماده‌باش ورزشی در باغ موزه دفاع مقدس پایتخت برگزار شد


طرح ورزش همگانی آماده باش ورزشی امروز جمعه با حضور رئیس شورای اسلامی شهر تهران، رئیس هیات همگانی استان و جمعی از مسئولان ورزش شهرداری در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری ایرنا، این طرح ورزشی در راستای گسترش ورزش همگانی و شهروندی از مرداد ماه در سطح پایتخت آغاز شده که مهم ترین هدف آن آموزش صحیح حرکات ورزشی به شهروندان است.  

 محسن هاشمی رئیس شورای شهر اسلامی شهر تهران در حاشیه این آیین که با حضور بیش از ۲۰ کمیته ورزشی هیات همگانی استان تهران انجام شد اظهار کرد: یکی از برنامه های مهم شهرداری تهران ترویج ورزش همگانی است که در این راستا در نظر است با فراهم شدن امکانات ورزشی فقر حرکتی را کاهش دهیم.

وی با بیان اینکه توجه به ورزش همگانی می تواند بسیاری از امراض را در جامعه کاهش دهد و سلامتی را برای شهروندان به ارمغان آورد افزود: از ماموریت های مهم شهرداری توجه به مشارکت عموم به ورزش شهروندی بوده که در این راستا با تبلیغ و تشویق مردم باید حضور مردم را به این امر گسترش داد.

به گفته وی افرادی که روزانه به ورزش بپردازند در میانسالی، بدنی سالم خواهند داشت.  

 رئیس هیات ورزش همگانی استان تهران با اشاره به اینکه طرح آماده باش ورزشی با نظر فدراسیون از مرداد ماه به صورت پایلوت در تهران و برخی استان های دیگر برگزار می‌شود گفت: این طرح تا اواخر شهریور ماه  ادامه دارد که هدف آن تشویق مردم به ورزش همگانی و آموزش های لازم از طریق فضای مجازی است.  

ولی الله شجاع پوریان ادامه داد: با شیوع کرونا از اواخر سال گذشته این هیات با تهیه کلیپ های آموزشی تا حدودی توانست مردم را به ورزش همگانی تشویق کند چراکه تمرین های ورزشی می تواند ضمن تقویت قوای جسمی بهترین رویکرد برای مقابله با این بیماری محسوب شود.  

وی با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های این هیات را آوای ورزش در همسایگی برشمرد و گفت: این طرح نیز به صورت پایلوت از ۱۴ مرداد ماه آغاز شده که هدف از آن شهروندانی که در شهرک های مسکونی پایتخت سکونت دارند هر هفته از بالکن ها منازل خود به ورزش همگانی می‌پردازند.  

همچنین اعضای کمیته های پیلاتس، پرثوآ، کراس فیت، کتل بل، طنابزنی، فریزبی، پینت بال و ورزش‌های روزانه و ثبت رکورد به انجام حرکات نمایشی و تخصصی پرداختند.

انتهای پیام/


  • ۰۹:۳۳

  • ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

  • ۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار