آمادگی سازمان هواشناسی گیلان برای همکاری با فدراسیون ورزشهای همگانی


مدیر کل هواشناسی استان گیلان گفت: باتوجه به گسترش زندگی ماشینی و کم تحرکی ، ورزشهای همگانی میتوانند  در ایجاد نشاط وارتقا سلامت جامعه وکارمندان نقش بسزایی داشته باشند.

محمد دادرس در گفتگو با روابط عمومی هیات ورزشهای همگانی گیلان درخصوص اهمیت ورزشهای همگانی اظهار داشت: با توجه به گسترش زندگی شهری و رشد تکنولوژی که سبب کاهش تحرک شده وعواقب بسیار ناگواری را برای سلامتی جسمانی وبالطبع  سلامتی روانی ایجاد کرده است، انجام حرکات منظم و روزانه در غالب ورزشهای همگانی و یا حتی صبحگاهی تنها راه افزایش وارتقاء سلامت جامعه خواهد بود. در نتیجه با افزایش سلامتی جسمانی خود به خود روحیه نشاط وسرزندگی در مردم نهادینه خواهد شد.

وی گفت: بخش قابل توجهی از ساکنین شهری با توجه به ساختار غالب شهرها  شاغلین ادارات، سازمانها و شرکتهای دولتی وغیر دولتی هستد. لذا انجام فعالیتهای ورزشی که می تواند در یک برنامه ریزی مدون از طرف این مراکزی که نام برده شد با سالنهای ورزشی در سطح شهر ها صورت پذیرد، علاوه بر چابکی این افراد وکاهش وزن، روحیه همکاری ومشارکت تیمی وهمچنین صمیمیت را در بین کارمندان این مجموعه ها افزایش دهد. 

مدیرکل هواشناسی گیلان بابیان اینکه با توجه به اینکه بعد از شیوع این پاندمی توصیه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی وعدم تجمع ها انجام پذیرفت، افزود: بنظر می‌رسد این فعالیتها نیز دستخوش ایمن موضوع قرار گرفته باشد. اما با توصیه های که از جانب متخصصین امر و جامعه پزشکی در مورد افزایش توان جسمانی وارتقاء مقابله با ویروس کرونا با انجام ورزشهای روزانه صورت گرفت، بنظر میرسد بخشی از جامعه به امر ورزش برای دست یابی به این سطح از ایمنی اقدام کرده باشند.

محمد دادرس خاطر نشان کرد: انشالله در صورت کاهش پاندمی کرونا وانجام طرح واکسیناسیون اداره کل هواشناسی در راستای افزایش سلامت پرسنل خود وهمچنین ایجاد روحیه نشاط وهمکاری گروهی آمادگی همکاری متناسب با مجموعه ورزش همگانی را خواهد داشت.


  • ۱۲:۲۲

  • ۱۴۰۰/۰۳/۰۲

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار