آیین افتتاح نخستین پایگاه ورزش هیات های همگانی استان خوزستان درملاشیه اهواز


در راستای همگانی کردن ورزش برای مردم، نخستین پایگاه ورزش هیات های همگانی استان خوزستان در دبستان نور ملاشیه اهواز افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از پایگاه خبری هیات ورزش های همگانی خوزستان، نخستین پایگاه ورزش هیات های همگانی استان خوزستان با حضور امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی استان خوزستان، کورش مودت، مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان، مسئولین استانی و محلی در دبستان نور ملاشیه اهواز افتتاح شد.
در ابتدای این آیین، امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی استان خوزستان با مهم برشمردن امر ورزش برای سلامت جامعه عنوان کرد: نگاه توسعه ای هیات ورزش های همگانی خوزستان توجه به سلامت، نشاط و تندرستی مردم دارد؛ در همین راستا نیز برنامه ریزی هدفمندی صورت داده شد که با همکاری مشترک سازمان ها و دستگاه های متولی در مناطق مختلف به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته  زمینه نشاط اجتماعی مردم را فراهم نماییم.
رئیس هیات ورزش هی همگانی خوزستان به نقش آموزش و پرورش نیز اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش بعنوان متولی حوزه تربیت فرزندان از نسل کودکی تا نوجوانی می تواند در بوجود آوردن جامعه ای سالم و به دور از بیماری های ناشی از عدم تحرک به ما کمک و یاری رساند. 
وی ادامه داد: تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد شد که با اولویت مناطق محروم و کمتر برخوردار زمینه ایجاد پایگاه های ورزش های همگانی در مدارس استان را به انجام رسانیم و امروز شاهد افتتاح اولین پایگاه هیات ورزش های همگانی در مدرسه دبستان نور ملاشیه هستیم. 
حاجتی افزود: خانواده بزرگ آموزش پرورش هم در رابطه با پرسنل و هم در ارتباط با دانش آموزان ظرفیت خوبی برای توسعه و بالا بردن سزرانه ورزش محلات و نهادینه کردن آن به شمار می رود. نهادینه سازی ورزش در محلات با هدف کاهش بیماری های ناشی از بی تحرکی در سنین ابتدایی و استفاده حداکثری از ظرفیت ها وفضاهای آموزش پرورش برای توسعه ورزش های همگانی از اصلی ترین دلایل راه اندازی این پایگاه ها در سطح مدارس استان است. 
حاجتی با برشمردن  برنامه های توسعه ای هیات ورزش های همگانی در استان اشاره کرد و 
گفت: این راهبرد و سیاست اصلی ماست که زیر ساخت های توسعه ای را در استان سریعا به سرانجام برسانیم  و قطعا در این زمینه همه مسئولین استان در تمامی بخش ها را برای اجرای این راهبرد دعوت به همکاری می کنیم.
همچنین در این آیین، کورش مودت، مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان ضمن تشکر از اهتمام هیات ورزش های همگانی خوزستان در راه اندازی این پایگاه ها با همراهی مدیران مدارس بر ضرورت این امر در نشاط و تندرستی دانش آموزان تاکید کرد و گفت: امروزه آموزش چه در جامعه و چه در خانواده از سنین کودکی موثر و مفید خواهد بود بطوری که اگر آموزش های لازم برای هر فرد از جامعه در سنین کودکی تا نوجوانی صورت گیرد قطعا به رشد و سلامت آن جامعه نیز کمک می کند. 
وی ادامه داد: امروز با همراهی هیات ورزرش های همگانی استان که برنامه های متنوع و جذابی برای سنین مختلف به ویژه دانش آموزان دارد تفاهم نامه ای برای راه اندازی پایگاه های هیات ورزش ها همگانی به امضا رسید و اولین اقدام عملی آن افتتاح نخستین این پایگاه در مدرسه نور منطقه کم برخوردار ملاشیه بود.


  • ۱۶:۵۹

  • ۱۳۹۹/۰۷/۰۶

  • ۱۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار