احداث ۵ هزار متر «پیاده‌راه» در بندرعباس / ‏‬پیشنهاد راه اندازی «شورای ورزش شهروندی»


شهردار بندرعباس از احداث و بهره برداری ۵ هزار متر مربع «پیاده راه» به منطور توسعه ورزش همگانی در این شهر خبر داد و گفت: هدفمان ایجاد مسیر سبز در بندرعباس است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، عباس امینی زاده که امروز سه شنبه در مجمع انتخابات رئیس هیات همگانی استان هرمزگان سخن می‌گفت ضمن بیان این مطلب افزود: بسترهای خوبی برای فعالیت ورزش همگانی در استان ایجاد شده و در تلاش هستیم با تغییر رویکرد از ساختار فیزیکی به سمت رویکرد انسان محور مسئولیت‌های اجتماعی شهرداری را به بهترین شکل ممکن در این حوزه انجام دهیم.

وی با اشاره به اقداماتی که برای توسعه ورزش همگانی در بندرعباس صورت گرفته است گفت: ما بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی کردیم. همچنین دو – سه مسیر پیاده راه احداث کرده‌ایم که نزدیک به ۱۴ کیلومتر می‌شود.

امینی زاده با تاکید بر اینکه باید این مسیرها توسعه پیدا کند تا «مسیر سبز» در بندرعباس شکل بگیرد خاطرنشان کرد: در کنار مسیرهایی که برای پیاده روی و دوچرخه سواری در ساحل ایجاد کرده‌ایم، پیاده روی کوهستان را هم احیا کردیم که مسیری حدود ۵ کیلومتر طول مسیر است. این مسیر در دوران کرونا بیشتر مورد استفاده مردم قرار گرفت.

شهردار بندرعباس توجه به ورزش بانوان را هم جزو فعالیت‌های ورزشی عنوان کرد و گفت: با همین هدف سالن‌های ورزشی را در محلات راه اندازی خواهیم کرد که بانوان هم بتوانند با توجه به شرایط گرمای چند ماهه در بندرعباس از امکانات ورزشی استفاده کنند.

وی خطاب به افشین ملایی رئیس فدراسیون همگانی چند پیشنهاد را مطرح کرد که یکی از آنها تشکیل «شورای ورزش شهروندی» با حضور همه دستگاه‌ها و نهادها در جهت کمک به توسعه ورزش همگانی استان بود.

امینی زاده همچنین خواستار استفاده از نیروهای متخصص استان در فدراسیون شد و به عنوان سومین پیشنهاد گفت: اگر اولویت بندی در شاخه ساحلی داشته باشید ما این آمادگی را داریم که این شاخه را به عنوان قطب کشور در بندرعباس داشته باشیم. ساحل برای ما یک شاخص است که می‌توانیم برای رسیدن به شهر فعال از این بخش استفاده کنیم.


  • ۱۵:۰۱

  • ۱۴۰۰/۰۱/۲۴

  • ۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار