احمدی: لیگ تندرستی زمینه حرکت به سمت فعالیت بدنی در کشور را فراهم کرد


معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش با ابراز رضایت از برگزاری نخستین دوره لیگ تندرستی گفت: با اجرای این لیگ شرایط برای حرکت به سمت فعالیت بدنی و رفع کم تحرکی در بین آحاد مردم فراهم شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، عبدالحمید احمدی رسیدن به اهداف کامل لیگ تندرستی را منوط به ادامه آن در سالهای آینده دانست و گفت: لیگ تندرستی با هدف مشارکت هر چه بیشتر اقشار مختلف جامعه در برنامه‌های ورزش همگانی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در برنامه توسعه ورزش همگانی ۴ رکن مد نظر است، خاطرنشان کرد: هر یک از این ارکان اهمیت خاص خود را دارد. یکی از آنها مردم فعال است که در کنار محیط، جامعه و سیستم فعال مورد توجه است. برای این رکن باید برنامه‌ها و اقداماتی را پیش بینی کرد که به واسطه برخورداری از ویژگی‌هایی مانند جذابیت و تنوع موجب گرایش افراد به ورزش و فعالیت بدنی و ترغیب انگیزه‌های آنها شود.

معاون وزیر ورزش در توسعه ورزش همگانی با تاکید بر اینکه کم تحرکی چالش عمده جامعه امروز به حساب می‌آید، تصریح کرد: با اینگونه اقدامات و اجرای طرح‌هایی مانند لیگ تندرستی به این سمت حرکت می‌کنیم که شرایط را برای تحرک و فعالیت بدنی افراد ایجاد کنیم.

احمدی از مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای مختلف مانند وزارت آموزش و پرورش، نیروهای مسلح، بسیج، صداوسیما و … در اجرای طرح‌های مورد نظر برای تحرک و فعالیت بدنی افراد یاد کرد و گفت که لیگ تندرستی یکی از طرح‌های پیش بینی شده در این زمینه است. با برگزاری این لیگ امکان مشارکت حداکثری افراد جامعه فراهم شده تا اینگونه به ورزش در کانون‌های جمعیتی بزرگ در شهرها و استان‌ها و نشاط آنها توجه شود.

وی با تاکید بر اینکه به واسطه برگزاری لیگ تندرستی میان شهرها و استان‌ها رقابتی در پرداختن به فعالیت بدنی و ورزش ایجاد شد، خاطرنشان کرد: بر اساس میزان مشارکتی که هر یک از شهرها و استان‌ها در مدت زمان برگزاری لیگ تندرستی داشتند، ارزیابی و رتبه بندی آنها انجام شد.

معاون وزیر ورزش ادامه داد: طرح لیگ تندرستی که به صورت ملی و با محوریت فدراسیون ورزش همگانی و هیات‌های استانی برگزار شد برای درگیر کردن هر چه بیشتر مردم با ورزش پیش بینی شد اما برای موفق تر بودن آن و تقویت انگیزه‌ها جوایزی برای هیات‌های برتر در نظر گرفته‌ایم. جوایز پیش بینی شده شامل شرکت کنندگان برتر هم می‌شود.

احمدی تصریح کرد: اجرای این طرح باید استمرار داشت داشته باشد به خصوص که در گام اول نمی‌توانیم به تمام اهداف و نتایج موردنظر برسیم. باید در گام‌های بعدی و با رفع نقایص و تجربه‌هایی که از دوره نخست لیگ گرفته‌ایم، به اهداف نزدیک تر شویم. موضوع مشارکت گسترده مردم در ورزش نیازمند عزم ملی و اولویت ورزش همگانی در برنامه‌های توسعه کشور است و ضروری است که این اولویت همواره مورد توجه قرار گرفته و در گذر زمان دچار رکود و توقف نشود.

وی همچنین با اشاره به شرایط کرونایی کشور که فعالیت‌های ورزشی را تحت تاثیر قرار داده است، گفت: نمی‌توان به خاطر کرونا ورزش را تعطیل یا متوقف کرد. بلکه باید منطبق با پروتکل‌های بهداشتی پیگیر فعالیت‌ها و برنامه‌ها بود. این لیگ هم منطبق با کرونا و محدودیت‌هایی که ایجاد کرده، برگزار شد.


  • ۰۸:۵۳

  • ۱۳۹۹/۱۲/۱۷

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار