احمدی: مشارکت مردم در فعالیت بدنی بیش از ۵۰ درصد است


معاون فرهنگی توسعه ورزش همگانی: ظرفیت های قابل توجهی برای ورزش همگانی در قانون جدید ورزش کشور در نظر گرفته شده است

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، تفاهم نامه سه جانبه همکاری با حضور معاون امور فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی ، دکتر احمدی معاون فرهنگی و توسعه  ورزش همگانی و دکتر ملایی رییس فدراسیون ورزش های همگانی در چهارمین جلسه شورای ورزش همگانی کشور  به امضا رسید.

عبدالحمید احمدی در این مراسم گفت: طبق گزارشی که مرکز آمار ایران منتشر کرده ۵۰ درصد مردم در ورزش همگانی مشارکت دارند که این گزارش مورد تایید قرار گرفته است. 

احمدی با اشاره به میزان فعالیت بدنی هر ایرانی در طول هفته اظهار داشت: در این گزارش میزان فعالیت بدنی ۴ ساعت در طول هفته گزارش شده است و افزایش مدت زمان فعالیت بدنی دستاورد قابل توجهی است.  

وی افزود: یکی از دستاوردهای خوبی که در این دوره به ثمر نشست، بروز رسانی قانون ورزش کشور بود که پس از ۴۹ سال به عنوان یک سند بالادستی روزآمد شد و این قانون ظرفیت های خوبی برای ورزش همگانی پیش بینی کرده و امید است با اجرایی شدن این قانون هدف اول وزارت ورزش و جوانان توسعه و تامین ورزش همگانی است و وظایف وزارتخانه بندهای بسیار مهمی برای توسعه ورزش همگانی پیش بینی شده است، که از  مهم ترین بندی های آن تحقق ورزش رایگان برای عموم مردم است که در بند سوم اصل سوم قانون اساسی استناد می کند. 


  • ۱۷:۲۱

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۶

  • ۱۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار