اسماعیل زیارتی: به اقدامات فدراسیون ورزش های همگانی امیدوارم/ کم تحرکی مسئله ملی است


رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی وزارت کشور گفت:‌ کم تحرکی مسئله ملی است و مواجهه با آن نیازمند به همگرایی ملی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، دکتر اسماعیل زیارتی رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور با تاکید بر مسئله کم تحرکی ملی بیان داشت: باید تمامی دستگاه های متولی ورزش جهت مقابله و کاهش موثر کم تحرکی ملی گام بردارند، همه ما سوار بر کشتی هستیم، اگر سند ملی ورزش شهروندی در شورای همگانی ورزش تصویب شود و به عنوان یک سند اقدام مشترک مبنای عمل دستگاه ها قرار بگیرد، می توان به شکل گیری یک ظرفیت ملی برای توسعه ورزش همگانی امیدوار بود. 
زیارتی با اشاره به نقش پیشرو شهرداری در توسعه ورزش های همگانی یادآور شد:‌ شهرداری ها در قیاس با سایر ارگانها و نهاد حتی فراتر از شرح وظایف خود در راستای توسعه ورزش همگانی و ورزش شهروندی قدم برداشتند و در این مسیر پیشرو هستند. شهرداری به عنوان متولی اداره شهر این نیاز مردم به ورزش همگانی و فضای ورزش را درک کرده اند و متناسب با آن عمل کرده اند. حتی دهیاری ها هم بیشتر از آنچه که انتظار می رفت در این مسیر گام برداشته اند،‌ دهیاری ها انواع وسایل ورزشی که در پارک ها نصب شده است را تهیه کرده اند. 
وی افزود: یک نهاد به تنهایی تا یک حدی می تواند در توسعه ورزش همگانی موثر عمل کند،‌ همه نهاد ها از وزارت ورزش و جوانان، نیروهای مسلح، صدا و سیما، وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش باید به میدان بیایند و راه را برای توسعه ورزش همگانی فراهم کنند. به موازات تحقق زیرساخت باید بعد فرهنگی و فرهنگ سازی برای جلب مشارکت مردم باید انجام شود. 
زیارتی در خاتمه یادآور شد: مادامی که این نیاز در سازمان ها درک نشود و این منظر برای مواجهه موثر با کم تحرکی ملی در ارگان ها و نهاد های متولی ورزش شکل نگیرد، کاهش موثر کم تحرکی ملی محقق نخواهد شد. باید هم گرایی ملی رخ دهد تا اقدام هماهنگ انجام شود.

 

انتهای پیام/


  • ۰۹:۰۶

  • ۱۳۹۹/۱۲/۲۶

  • ۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار