اصفهان میزبان شایسته بازی های الکترونیک قهرمان کشوری

رئیس انجمن بازی های الکترونیک فدراسیون ورزش های همگانی در نشست خبری که به مناسبت برگزاری نخستین دوره رسمی مسابقات بازی های الکترونیک قهرمانی کشور که قرار است به میزبانی اصفهان برگزار شود گفت: تاکنون مسابقات زیادی در بازی های الکترونیک در کشور برگزار شده که هیچکدامشان رسمی نبوده و فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن بازی های الکترونیک این فدراسیون به عنوان ناظر در آن رقابت ها حضور نداشتند.این اولین دوره رسمی مسابقات است که به میزبانی اصفهان و کمیته بازی های الکترونیک هیات ورزش های همگانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

محمد کفاش یعقوبی ادامه داد: مقرر شده نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور در بخش بازی‌های رایانه‌ای و کنسول در شهر شهیدپرور و پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی اصفهان برگزار شود. اصفهانی‌ها همیشه سعی کرده‌اند در تمام زمینه‌ها اولین باشند، که برگزاری این نخستین دوره بازی‌های رسمی الکترونیک کشور به میزبانی اصفهان نیز گویای این مطلب است.

وی اضافه کرد: اصفهانی‌ها هم در توسعه ورزش و هم در ازدیاد نسل مدیران ورزشی پیش‌قراول کشور بوده‌اند و بدون تعارف به تهران به عنوان پایتخت طعنه می‌زنند و ما از این مسئله نیز بسیار خوشنود هستیم.

یعقوبی اضافه کرد: انجمن بازی‌های الکترونیک از سال ۸۵ فعالیت خودش را زیر نظر فدراسیون ورزش‌های همگانی آغاز کرد و در مدت فعالیت خود مسابقات بسیار زیادی را چه در بُعد ملی و چه در بُعد بین‌المللی برگزار کرد که هیچکدام رسمی نبودند. مسابقات رسمی قهرمانی کشور به رقابت‌هایی گفته می‌شود که در تقویم فدراسیون کشور وجود داشته باشد و وزارت ورزش و فدراسیون ناظر بر آن باشد، به همین جهت این دوره نخستین دوره رسمی بازی‌های الکترونیکی در کشور است که به میزبانی اصفهان و با نظارت وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش های همگانی از ۲۸ تا ۳۰ مهرماه در سیتی سنتر اصفهان برگزار می شود.

رئیس انجمن بازی‌های الکترونیک کشور ادامه داد: این انجمن از چهار کمیته بازی‌های رایانه‌ای، کنسول، رادیوکنترل و بازی‌های رباتیک تشکیل شده که مهم‌ترین این چهار کمیته نیز کمیته بازی‌های رایانه و کنسول است. که امسال در اولین دوره رسمی مسابقات قهرمان کشوری دو رشته بازی های رایانه ای و کنسول ، بازی کانتر برای طرفداران این رشته و به جهت حمایت از طراحان بازی ایرانی” خلیج عدن ” این بازی نیز در مسابقات است.

این مسئول اضافه کرد: ایران باید به جایگاه اصلی خودش که همان قهرمانی جهان است دست پیدا کند و باید ثابت کنیم ایرانی‌ها می‌توانند و به این توانستن به خود می‌بالند.

کفاش یعقوبی ادامه داد: این دوره از رقابت‌ها برای نخستین بار در کشور با حضور نزدیک به ۲۰۰ نفر و با شرکت ۲۰ تیم از سراسر کشور برگزار می‌شود. در این دوره عزممان را جزم کرده‌ایم تا این مسابقات را سالی یک مرتبه زیر نظر وزارت ورزش و جوانان برگزار کنیم و بسیار خوشحالیم که در نخستین دوره، این تعداد ورزشکار اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی درباره این موضوع که بازی‌های رایانه‌ای ممکن است، اعتیادآور باشد، افزود: بازی‌های رایانه‌ای مانند چاقو می‌ماند که باید بدانی چگونه از آن استفاده کنی و همه چیز به خود فرد باز می‌گردد که چگونه از آن استفاده کند، من قبول ندارم این بازی‌ها اعتیادآور است و هر چه هم باشد اعتیاد آن بدتر از سیگار و قلیان نیست.

این مسئول اضافه کرد: سعی ما بر این است که بتوانیم جای خالی گیم را میان جوانان پر کنیم تا با دادن هدف و نشان دادن راه صحیح، آنها را از آسیب‌های اجتماعی مصون بداریم.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار