اصفهان پیشتاز در مسابقات دیجیتالی ورزشی است

اصفهان پیشتاز در مسابقات دیجیتالی ورزشی است

 اصفهان پیشتاز در مسابقات دیجیتالی ورزشی است

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال که در مراسم افتتاحیه شهربازی دیجیتالی ورزشی تفریحی اصفهان حضور داشت گفت: این مرکز بزرگ ترین جام دیجیتال کشور است که به بهره برداری رسیده است و جادارد از ارتش جمهوری اسلامی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان و نیز هیات ورزش های همگانی که با همکاری هم تاسیس چنین مجموعه عظیمی را رقم زدند تشکر کنم.

 اصفهان پیشتاز در مسابقات دیجیتالی ورزشی است
دکتر حسن علیزاده ادامه داد: ۳۵۰ مرکز فرهنگی دیجیتال در کشور زیر نظر شبکه ملی فرهنگ تاسیس شده که در سه زمینه آموزشی، تولید محصولات فرهنگی و توجه ویژه به عرصه تفریح فعالیت می کنند. اصفهان یکی از شهر های پیشتاز در این زمینه بوده که ۱۶ مرکزدیجیتال فعال در کل استان دارد.

وی با بیان اینکه اولین دوره مسابقات رایانه ای در اصفهان کلید خورد و تا سطح کشوری ادامه پیدا کرد افزود: خوشحالیم که بزرگ ترین جام دیجیتال کشور در اصفهان به بهره برداری رسید و امیدواریم در آینده نیز این فعالیت در اصفهان با شور و شوق بیشتری ادامه یابد.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان کرد: اولین لیگ آنلاین کشور را در آبان ماه سال ۹۱ راه اندازی کردیم که بیش از ۴۵۰ هزار نفر در شبانه روز در آن حضور دارند. به تازگی نیز متوجه حضور بازیکنانی از کشور های آمریکا، انگلیس و فلاند در این لیگ شده ایم که جای بسی خوشحالی دارد زیرا ما از این طریق می توانیم فرهنگ ایرانی مان را اشاعه دهیم.

حسن علیزاده اظهار کرد: امیدواریم جام دیجیتال اصفهان مورد توجه شهروندان اصفهانی و سایر شهرستان های این استان قرار بگیرد و در کل، اصفهان الگویی برای سایر استان های کشور باشد. تا آنها نیز به تاسیس شهربازی دیجیتالی ترغیب شوند.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال تاکید کرد: ساخت یک سوله و تجهیز آن به انواع سیستم های بازی دیجیتالی و وسایل ورزشی و تفریحی کار ساده ای نیست که عزیزان اصفهانی ما در ظرف ۳۷ روز آن را انجام داده اند.

 اصفهان پیشتاز در مسابقات دیجیتالی ورزشی است

وی با اشاره به اینکه جام دیجیتال یا همان شهربازی دیجیتالی می تواند محلی برای همگرایی شهروندان در فضای مجازی شود تصریح کرد: این شهربازی ها فضا رابرای آشنایی و با هم بودن افراد در تمام نقاط دنیا فراهم می سازد. جدای از اینکه به نگرانی خانواده های ایرانی برای اطلاع از محل و نوع بازی یارانه ای فرزندان شان پایان می دهد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار