افشین ملایی در آئین رونمایی از طرح شهرهای فعال ایران«شفا» : فعالیت بدنی از خصوصیات بارز شهرهای فعال است


رییس فدراسیون ورزش همگانی با بیان اینکه فعالیت بدنی از خصوصیات بارز شهرهای فعال است، ترغیب عموم مردم برای جلوگیری از کم تحرکی مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش روابط  عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا، افشین ملایی، رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی در جلسه آیین رونمایی از طرح ملی شهرهای فعال ایران (شفا) که امروز در محل وزارت ورزش و جوانان برگزار شد درخصوص هدف از تشکیل شورای سیاست‌گذاری شهرهای فعال اظهار داشت: تشکر می‌کنم‌ از همه مسئولین و کسانی که برای سلامتی مردم دغدغه دارند و تلاش می‌کنند.

او ادامه داد: وضعیت سلامتی مردم ایران از لحاظ انجام حرکات ورزش و داشتن تحرک چندان مطلوب نیست. کشور ایران با ۳۳ درصد میانگین کم تحرکی بین کشورهای جهان قرار دارد. بعضی از استان‌های ما بالای ۷۰ درصد کم تحرکی دارند. در سه دهه گذشته رشد چاقی پنج و نیم برابر شده است. ۸۲ درصد مرگ و میر در کشور به خاطر بیماری‌های غیرواگیر است و این نشان می‌دهد که کم‌تحرکی زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها در افراد شده است.

ملایی خاطرنشان کرد: امیدوارم که مجلس شورای اسلامی که وظیفه قانون‌گذاری را برعهده دارد هماهنگی لازم را برای رسیدن به اهداف‌ وزارت ورزش و جوانان داشته باشد. چنانچه شهرداری‌ها در برنامه‌های بنیادی ما همکاری لازم را داشته باشند برنامه‌ریزی ما عقیم نمی‌ماند و می‌توانیم به همه اهداف دست پیدا کنیم.

وی  افزود: دنیا با این تجربه پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در رشد تحرک و ورزش داشته است، ما نیز به همین خاطر این شورای سیاست‌گذاری را تشکیل دادیم. دکتر سلطانی‌فر نیز همیشه تاکید دارند که با هم‌افزایی کلیه دستگاه‌ها رشد چشم‌گیر مشارکت مردم در حرکات ورزشی به دست می‌آید.

انتهای پیام/


  • ۱۳:۳۵

  • ۱۳۹۹/۰۶/۱۶

  • ۴۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار