افشین ملایی: فعالیت بدنی از ضروریات زندگی مردم در «پساکرونا» خواهد بود


رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد که انجام فعالیت های بدنی یکی از ضروریات زندگی مردم در دوران پس از کرونا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، چهارمین جلسه شورای ورزش همگانی عصر روز دوشنبه ۶ بهمن ماه با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش برگزار شد.

افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی که یکی از حاضرین از این نشست بود گفت: در بیانیه ای که به امضای 118 کشور عضو سازمان ملل رسیده است، فعالیت بدنی یکی از ضروریات بهزیستی در دوران پسا کرونا مطرح شده است. 

ملایی یادآور شد: فضای مجازی هم اکنون عمده ترین فضا برای آموزش ورزش و توسعه فعالیت بدنی در شرایط کرونایی در نظر گرفته شده است و بستری برای سنجش و ارزیابی فعالیت بدنی مردم در دوران کرونا است به همین منظور فدراسیون ورزش های همگانی سه طرح را در قالب زمستان فعال طراحی و اجرا کرده است. 

وی افزود: نخستین طرح  بازی و نشاط کودکانه است، در طرح ملی بازی و نشاط و کودکانه با به کارگیری بازی های هدفمند حرکتی با محوریت والدین به منظور توسعه فعالیت بدنی کودکان هم اکنون در سراسر کشور در حال اجراست. با اعمال بازی های هدفمند به دنبال بهبود مهارت های حرکتی بالاخص مهارت های پایه است. 

وی گفت: پروژه دوم اجرای لیگ تندرستی ایران است که به منظور ترویج فعالیت بدنی در بین آحاد مردم با ایجاد رقابت بین فردی آغاز به کار کرده است. 

وی در خاتمه طرح ملی نشاط را به عنوان آخرین پروژه فدراسیون در طرح زمستان فعال معرفی نمود که در این طرح فعالیت بدنی و بازی های الکترونیک با یکدیگر تلفیق شده و مجموع امتیازات فعالیت بدنی و امتیازهای بازهای الکترونیک مبنای ارزیابی فرد است. 


  • ۱۸:۲۱

  • ۱۳۹۹/۱۱/۰۶

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار