افشین ملایی: وقت ایجاد چالش ملی برای توجه به ورزش همگانی فرا رسیده است


رئیس فدراسیون ورزش همگانی با اشاره به اهمیت توجه ویژه ملی به سلامت مردم گفت: وقت ایجاد چالش ملی برای توجه به ورزش همگانی فرا رسیده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، افشین ملایی در دومین نشست اعضای شبکه کمیته‌های این فدراسیون «شبکه شکوه» که صبح امروز دوشنبه در سالن همایش‌های آکادمی ملی المپیک برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: شبکه شکوه نخستین گام در راستای هم افزایی، تسهیم دانش و تجربه موفق فدراسیون‌های ورزشی در حوزه ورزش همگانی است.

رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی در این مورد ادامه داد: هدف از تشکیل شبکه شکوه ایجاد کانونی برای ایده پردازی در حوزه ورزش همگانی بود، شبکه ای که تمامی تلاش‌های جزیره‌ای و موازی همگانی در فدراسیون‌های ورزشی را هم گرا و یک دست می‌کند.

ملایی ادامه داد: مسئولین محترم کمیته ورزش همگانی در فدراسیون‌های ورزشی ممکن است ایده‌های بزرگی برای اجرا در سطح ملی داشته باشند ولی با توجه به وضعیت ساختاری فدراسیون‌های ورزشی امکان اجرای آن را در سطح ملی نداشته باشند، ولی در فدراسیون ورزش‌های همگانی امکان اجرای ملی ایده‌های ورزش همگانی را داریم.

وی افزود: شبکه شکوه یک سرمایه اجتماعی است و می‌تواند با مشارکت مسئولین محترم کمیته‌های همگانی فدراسیون‌های ورزشی، هم افزایی ضریب نفوذ ورزش همگانی را در کشور بالا ببرد. با توجه وضعیت پاندمی کرونا، مسئولین محترم کمیته‌های همگانی باید از طریق فضای مجازی با یکدیگر مدام در تماس باشند.

ملایی با اشاره به اهمیت ثابت قدم بودن مسئولین کمیته‌های ورزش همگانی در فدراسیون‌های ورزشی خاطر نشان کرد: مسئله دیگر تعهد است، زمانی که مسئولیت کمیته همگانی را در فدراسیون‌های ورزشی پذیرفته‌اید، حضور مستمر و ثبات قدم داشته باشید، تا نتیجه عمل شما برای مردم محسوس باشد و قدمی در راستای رفع کم تحرکی برداشته باشید.

وی با اشاره به اهمیت تسهیم دانش در شبکه شکوه یادآور شد: عامل سومی که منجر به اصالت و بالندگی شبکه خواهد شد، تسهیم دانش است، زمانی که تسهیم دانش رخ می‌دهد، منجر به خروجی‌های محسوس می‌شود، در نهایت زمانی که از بیرون فعالیت این شبکه را نظاره می‌کنند، مانند کانون اصلی دانش نظری و ید واحد باشد.

ملایی در خاتمه گفت: آماری که در خصوص کم تحرکی وجود دارد ما به کرات استفاده می‌کنیم، تا جایی که ما را محکوم می‌کنند که چرا مدام کم تحرکی را تکرار می‌کنید؟ ما به دلیل کرونا روزانه تا ۵۰۰ نفر را از دست می‌دهیم، حتی اگر کرونا نبود، 82 درصد از مرگ و میرها ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه بود، اگر دو دهه دیگر با همین وضعیت ادامه بدهیم، شاهد شکل گیری سیاهچاله کم تحرکی خواهیم بود که آسیب‌های آن همه چیز را فرا خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۵۵

  • ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار