المپیاد ورزش های خیابانی در خوزستان برگزار می شود


امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان از برگزاری المپیاد ورزش های خیابانی در خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از هیات ورزش های همگانی خوزستان، امید حاجتی رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان از برگزاری المپیاد ورزش های خیابانی در خوزستان خبر داد.
رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان با شاره به اهمیت احیای بازی ها و ورزش های ساده خیابانی که می توان در قالب بازیهای بومی- محلی، رقابتی،تفریحی و انفرادی و تیمی برگزار گردد، اظهار داشت: ورزش ها و بازی ها میتواند با امکانات ساده و موجود در اجتماع و فارغ از هر محدودیتی به ساده ترین شیوه، قشر وسیعی از افراد جامعه را در سنین مختلف تحت پوشش قرار دهد، بر همین اساس بناست رویداد مهمی برای حفظ این بازی ها به میزبانی خوزستان اجرا شود.
وی با تشریح این رویداد گفت: این طرح در قالب بازی های گروهی و انفرادی  که شامل بسکتبال دونفره پدر و پسر، مهارتهای ورزشی،  قوی ترین  خانواده، طناب کشی 6نفره خانوادگی ؛ مچ اندازی ، پرتاب توپ مدیسن بال 2 نفره مادر و دختر و همچنین بازی محلی خروس جنگی ویژه دختران و جابجایی وزنه ویژه پسران مربوط به هر منطقه و شهرستان با مدیریت و اجرای شهرداری مناطق  اجرا می شود.
حاجتی هدف از برگزاری این برنامه را نهادینه شدن فرهنگ ورزش همگانی در سطح جامعه بر شمرد و افزود: احیاء ورزش  های بومی محلی، تزریق روحیه نشاط در جامعه، افزایش فاکتور های آمادگی عمومی بدن شامل سرعت، قدرت، استقامت بدنی، بهبود واکنش و چابکی، تقویت هوش و ذکاوت، رشد روحیه ی شجاعت و مقاومت، تربیت خصوصیات جوانمردی، افزایش اعتماد به نفس، تقویت حس همکاری و تعادل، بهبود دقت و مهارتهای ذهنی  از دیگراهداف ما در اجرایی این برنامه است.
وی با اشاره به زمان اجرای آن گفت: این برنامه به دو صورت منطقه ای و استانی در اسفند ماه سال جاری برگزار در استان برگزار خواهد شد.

 

انتهای پیام/


  • ۰۹:۰۸

  • ۱۳۹۹/۱۱/۱۱

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار