امید حاجتی:‌ هیئت ورزش های همگانی خوزستان موفق به کسب رتبه سوم کشور در چالش روز جهانی پیاده روی شد


امید حاجتی رئیس هیئت ورزش های همگانی استان خوزستان خبر داد:‌ هیات ورزش های همگانی خوزستان در چالش پیاده روی رتبه سوم کسب کرد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از هیات ورزش های همگانی خوزستان، هیات ورزش های همگانی استان خوزستان در چالش پیاده رتبه سوم کشوری را کسب کرد.
امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی خوزستان به روز جهانی پیاده روی اشاره کرد و گفت: این چالش در روز جهانی پیاده‌روی از سوی انجمن بین‌المللی تفیسا (TAFISA)، در راستای بهبود سلامت عمومی و اعتلای نام کشور عزیزمان ایران در سطح جهان در سطح کشور برگزار شد و در این چالش از همه مردم عزیز دعوت شد تا در این چالش شرکت نمایند.
وی ادامه داد: این چالش در ساعت ۱۰ صبح روز یک‌شنبه 13 مهر 99 در فضای مجازی با هشتگ‌های (‌#Worldwalkingday و  #Iranwwd) برگزار و مردم و مسئولین با رعایت  دستورالعمل های بهداشتی در کلیه پارک های استان خوزستان و در محیط های باز برگزار و مردم نیز با تهیه فیلم های کوتاه در این پویش شرکت کردند.
حاجتی هدف از برگزاری این چالش را ضرورت فعالیت بدنی و انجام پیاده روی روزانه به مدت ۲۰ دقیقه  دانست و اشاره کرد: عدم تحرک بدنی عوارض برای مردم جهان ایجاد کرده است مشکلاتی مانند چاقی، دیابت، چربی از جمله این مساله بود که با اجرای این  چالش تلاش شد اهمیت داشتن فعالیت بدنی از جمله انجام پیاده روی روزانه را به تک تک شهروندان گوشزد نماییم.
وی ادامه  داد: کاهش وزن، بهبود گردش خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، تنظیم فشار خون، کاهش ابتلاء به سرطان ها، کاهش خطر دیابت، تقویت قلب و عروق، تقویت ماهیچه و استخوان ها، کاهش استرس و جلوگیری از زوال عقل تنها بخش‌هایی از فواید پیاده روی است.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۱۰

  • ۱۳۹۹/۰۷/۱۶

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار