اولویت انجمن «مینی فوتبال» همگانی است/ نمی‌توانیم در ورزش قهرمانی هزینه کنیم


نایب رییس فدراسیون ورزش های همگانی تاکید کرد طبق سیاست های ابلاغی فدراسیون ورزشهای همگانی این حق را ندارد که از بودجه ورزش همگانی برای ورزش قهرمانی هزینه کند. 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، رضا شجیع در مورد اظهاراتی که در مورد شرایط مینی فوتبال صورت گرفته است، گفت: پیام حضور انجمن مینی فوتبال در فدراسیون ورزش های همگانی این است که مأموریت اصلی این انجمن، همگانی است و ضروری است تلاش ها در جهت استفاده حداکثری از ظرفیت ۲۵۰۰ زمین مینی فوتبال در سراسر کشور فراهم شود.

شجیع افزود: معاونت توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش هیچگاه در مورد حمایت از ورزش قهرمانی قولی به رشته ای نداده است و از همان ابتدا هم مشخص بود که مینی فوتبال به صورت همگانی در فدراسیون ما فعالیت خواهد کرد. طبق سیاست های ابلاغی هم ما این حق را نداریم که از بودجه ورزش همگانی برای ورزش قهرمانی هزینه کنیم. 

شجیع در پاسخ به این سوال که چرا مینی فوتبال به فدراسیون فوتبال منتقل نمی شود گفت: بر اساس ساختار تشکیلاتی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در حال حاضر امکان انتقال انجمن مینی فوتبال به این فدراسیون وجود ندارد. ولی ما امیدواریم مثل اتفاقی که در فوتبال ساحلی افتاد، مینی فوتبال هم خیلی زود مورد حمایت فیفا و فدراسیون مربوطه قرار گیرد.

شجیع در ادامه افزود: وزارت ورزش و جوانان با توجه به سیاست های خود مأموریت همگانی را برای انجمن مینی فوتبال در اولویت قرار داده است و ما در همین راستا به دنبال استفاده از ظرفیت های مینی فوتبال در راستای ورزش همگانی هستیم.

وی‌ در پایان ابراز امیدواری کرد: با توجه به توسعه پرشتاب مینی فوتبال در سراسر کشور امیدواریم به زودی شرایط برای حمایت بیشتر از این انجمن و ‌ورزشکاران این رشته فراهم شود.


  • ۱۲:۱۷

  • ۱۴۰۰/۰۵/۲۳

  • ۲۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار