اولین دوره سراسری مربیگری درجه ۳ ورزش های تخصصی دوران بارداری برگزار شد

اولین دوره سراسری مربیگری درجه ۳ ورزش های تخصصی دوران بارداری برگزار شد

دوره مربیگری ورزش های تخصصی دوران بارداری با همکاری اساتید و مدرسان برجسته حوزه دانشگاهی و فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، دوره مربیگری ورزش های تخصصی دوران بارداری در تاریخ ۳۰ مهر الی ۶ آبان ۹۷ با همکاری اساتید و مدرسان برجسته حوزه دانشگاهی و فدراسیون ورزش های همگانی با استفاده از جدیدترین و کاربردی ترین مقالات و مطالب علمی ورزشی و با آموزش عملی حرکات وتکنیکهای ورزشی مناسب و تعریف شده برای دوران بارداری، ازرشته های مختلف ورزشی همچون بادی بالانس، TRX، یوگا، پیلاتس، اسپینینگ، کار با ابزارآلات ورزشی ( انواع وزنه ،انواع کش ،فیزیو بال و بوسو بال و…) به همت انجمن ورزش مادران و خانواده و با حمایت فدراسیون ورزش های همگانی برای نخستین بار در حوزه تندرستی و نشاط بانوان برگزار گردید.

این دوره مربیگری در تهران به صورت سراسری برگزار وشرکت کنندگان از ۱۲استان و ۱۶ شهرستان کشور حضور یافته و در مجموع تحت آموزش ۶۰ ساعت تئوری و ۷۰ ساعت به صورت مباحث تخصصی تئوری و عملی آموزش دیده و در پایان از متقاضیان ازمون عملی و تئوری به عمل آمد .

کتاب&#۱۲۲۹۸;تندرستی و تناسب اندام در نه ماه انتظار&#۱۲۲۹۹;کتاب جامع ورزش های دوران بارداری تالیف و ترجمه دکتر بیتابردبارآذری ، دراین دوره طی مراسمی با حضور دکتر علی مجدآرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی در مراسم ویژه ای رونمایی شد .

در مراسم اختتامیه متقاضیان شرکت کننده نظرات و پیشنهادات خودرا اعلام نموده و خواستار برگزاری دوره های مربیگری درسایر استانها و همچنین برگزاری همایش ها و سمینارهای بیشتر در این حوزه در سراسر کشور جهت آشنایی با تاثیرات بالقوه فعالیت بدنی در دوران بارداری مادران برای جامعه آینده شدند .

دکتر مجدآرا ضمن تقدیر از فعالیت های انجام شده در انجمن ورزش مادران و خانواده پیرامون اهمیت ورزش مادران باردار درجامعه وترویج تندرستی ،اصلاح شیوه زندگی اززمان تولد و توسعه سواد حرکتی از بد جنینی برای حاضرین مواردی را عنوان کرد .

در پایان دکتر مجدآرا با اهدای لوح تقدیر از بیتا بردبار قدردانی نمود .

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار