اولین دوره سمینار تخصصی بادی بالانس و رویکردهای ورزشی برگزار شداولین دوره سمینار تخصصی بادی بالانس و رویکردهای ورزشی برگزار شد

اولین دوره سمینار تخصصی بادی بالانس و رویکردهای ورزشی با حضور اساتید مطرح داخلی و خارجی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، اولین دوره سمینار تخصصی بادی بالانس و رویکردهای ورزشی با حضور اساتید مطرح داخلی و خارجی در تهران دانشگاه شهید بهشتی سالن همایش مولوی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، در مراسم افتتاحیه این سمینار دکتر علی مجدآرا رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی، ضمن خوشاآمدگویی به مربیان و نمایندگان کمیته های تحت پوشش انجمن ورزش مادران و خانواده و شرکت کنندگان این دوره اظهار داشت : تمام تلاش فدراسیون این است که بتواند در راستای ارتقا سطح آموزش، برنامه ریزی کند، بنابراین یکی از اهداف ما برگزاری سمینارها و دوره های تخصصی و بین المللی در راستای پیشرفت و ارتقا مربیان رشته های تحت پوشش برگزار می شود .

علی مجدآرا افزود: امروز با تلاش شما عزیزان و مسئولین انجمن ورزش مادران و خانواده ، توانستیم اولین دوره مربیگری یکی از زیر مجموعه های انجمن ورزش مادران و خانواده، کمیته بادی بالانس را با حضور اساتید برجسته داخلی و مدرس خارجی برگزار نمائیم و پی ببریم که در ورزش دنیا چه می گذرد .

رییس فدراسیون ورزشهای همگانی تصریح کرد : انجمن ورزش مادران و خانواده با توجه به اهمیت مادران و همچنین سلامت خانواده در سال گذشته تاسیس گردیده که در این مدت کوتاه توانسته است اقدامات قابل توجهی را از جمله پیش بینی و برگزاری دوره های بین المللی برای رشته های تحت پوشش آن انجمن انجام دهد . ایجاد کمیته ای جدید در این انجمن علاوه بر پنج کمیته تحت پوشش آن با عنوان رشد و مهارت حرکتی با توجه به اهمیت نظارت مادران و آموزش آنها در این حوزه نوید دیگری برای این انجمن می باشد.

مجدآرا ادامه داد: ورزش همگانی، مدیریت همگانی می طلبد و باید هرآنچه در راستای این رشته است را همه بدانند ، گسترش دهند و طبق قوانین و مقررات پیش بروند و دانش افزایی کنند.
رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد:همه هدف ما این است که هیچ چیز در انحصار نباشد و همه باید کمک کنند تا برنامه ها، برابر مقررات انجام شود. هدف فعالیت های آموزشی ما هم این خواهد بود که هرآنچه را در دنیا هست، به شما عزیزان آموزش بدهیم تا این رشته گسترش پیدا کند.
در ادامه این سمینار دکتر حسین طاووسی رئیس دفتر مشترک انجمن های فدراسیون ورزشهای همگانی ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان از بیتا بردبار آذری رییس انجمن ورزش مادران و دست اند کاران برگزاری این دوره تشکر کرد و اهداف انجمن را گامی بلند در سلامت و تندرستی و ارتقا سطح دانش مربیان و جامعه مخاطب عنوان نمود.
بیتا بردبارآذری رئیس انجمن ورزش مادران و خانواده ضمن عرض خوش آمد گویی به حاضرین و از حمایت های دکتر مجدآرا رییس فدراسیون ورزشهای همگانی و نگاه ویژه ایشان به سلامت و تندرستی بانوان و خانواده به عنوان افراد تاثیر گذار در سلامت جامعه ، هدف از برگزاری این سمینار را ارتقا سطح دانش مربیان و علاقمندان رشته های ورزشی نوین همانند ورزش بادی بالانس دانست و استفاده از اساتید خبره علوم ورزشی در این سمینار را بررسی جنبه های متفاوت و همه جانبه دانش نظری و عملی مربیان بیان نمود.
بردبارهمچنین به رویکردها و اهداف رشته ورزشی بادی بالانس ، پایه گذاری این رشته توسط ایشان در سال ۱۳۸۶ ، برگزاری اولین دوره گارگاهی و مربیگری آن در سال۱۳۸۹ و گسترش آن در حوزه بانوان، آقایان ، برگزاری جشنواره ها و سمینارهای مختلف در سطح کشور، دوره های تخصصی زیر مجموعه های آن و دانش افزایی مربیان اشاره کرد و گفت : در اغلب استانهای کشور این رشته فعال بوده و دارای مخاطبین و محبوبیت بسیاری است. در دانشگاهها مدارس و مهدکودکها، ندامتگاهها، ارگانهای دولتی و خصوصی مربیان پرورش یافته در حال فعالیت و معرفی این رشته می باشند.

در ادامه این سمینار لیندا چمبرز مدرس بین المللی علوم ورزشی وروشهای تمرینی مختلف و روز دنیا از کشور انگلستان در جلسه در دو بخش مختلف این سمینار حضور یافت و پس از معرفی خود به معرفی و تاثیرات ورزش بادی بالانس، نگاه ورویکرد جوامع ورزشی دنیا به این ورزش ، فوائد و اثرات بخش های مختلف این ورزش پرداخت .

اساتید برجسته داخلی، (دکتر عباسعلی گائینی عضو هیات علمی دانشگاه تهران با موضوع تاثیرات فیژیولوژیک و کاربرد تغذیه در بادی بالانس، دکتر حسن دانشمندی عضو هیات علمی دانشگاه گیلان با عنوان رویکردهای بادی بالانس در آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، دکتر علیرضا فارسی رئیس دانشکده علوم تربیت بدنی و هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با عنوان زیربناهای تخصصی آرام سازی و کنترل استرس در بادی بالانس، دکتر عباس فرهمندمهر عضو کارگروه کارآفرینی واشتغال وزارت ورزش و جوانان و مدرس دانشگاه شریعتی با عنوان بادی بالانس و کسب در آمد) به سخنرانی پرداخته و در انتها حاضرین در سمینار اجرای عملی رشته را با اجرای چند تن از مربیان همراهی نمودند.

در خاتمه سمینار نیز با اهدا تندیس به نائب رئیس کمیته بادی بالانس مائده معینی و دبیرکمیته بادی بالانس رضی، دو مسئول کمیته فعال استانی سولماز خسرویان پور رئیس کمیته متناظر بادی بالانس استان خوزستان و نوشین داردرفشی رئیس کمیته متناظر بادی بالانس استان کرمانشاه چند تن از مربیان منتخب استانی زهرا دولتی از استان اصفهان، عاطفه پیروز از استان خراسان رضوی، پوپک ملاشریفی از استان کرمانشاه،سارا مهدی پور از استان خوزستان، مرضیه آریانسب از استان تهران،زهرا سهرابی از استان تهران تقدیر شد .

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار