اولین دوره مسابقات بزرگ استانی ثبت رکوردهای ورزشی

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش های همگانی استان اصفهان کمیته ثبت رکورد های ورزشی این هیات در نظر دارد، اولین دوره مسابقات بزرگ استانی ثبت رکوردهای ورزشی و انتخابی قهرمانی کشور را در دو بخش آقایان و بانوان در مرداد ماه برگزار کند.

شرایط و ضوابط شرکت در اولین دوره مسابقات بزرگ ثبت رکوردهای ورزشی استان اصفهان(آقایان- بانوان)

الف- مواد مسابقات:

۱-     بیشترین تعداد طناب زنی جفت پا در یک دقیقه(آقایان- بانوان):یکبار رد کردن طناب از زیر پا در هر پرش بصورت جفت پا.

۲-     بیشترین تعداد طناب زنی دوبل در یک دقیقه(آقایان- بانوان): دوبار رد کردن طناب از زیر پا در هر پرش.

۳-     بیشترین تعداد شنای سوئدی در یک دقیقه(آقایان- بانوان):دست ها روی زمین قرار می گیرند و بدن صاف می باشد.هنگام انجام حرکت دست ها از ناحیه مفصل آرنج ۹۰ درجه خم و سپس صاف می شوند.

۴-     بیشترین تعداد بارفیکس در یک دقیقه(آقایان- بانوان):دست ها به اندازه عرض شانه باز می شوند و پشت دست ها باید رو به صورت باشند.هنگام بالا آمدن چانه باید به میله بارفیکس برسد و در هنگام برگشت دست ها کاملا باز می شوند.

۵-     بیشترین تعداد دراز و نشست در یک دقیقه(آقایان- بانوان):پاها به صورت کشیده یا جمع روی زمین قرار می گیرند و دست ها باید کنار گوش یا روی سینه باشند.در هنگام انجام حرکت نباید باسن از زمین جدا شود و هنگام بالا آمدن بالا تنه باید با زمین زاویه ۹۰ درجه داشته و هنگام برگشت پشت شانه ها با زمین برخورد می کنند.

۶-     بیشترین تعداد جلو بازو با دمبل های ۱۵ کیلویی در یک دقیقه(آقایان):دمبل ها به صورت تک تک تا سر شانه ها بالا می آیند و در هنگام برگشت دست ها کاملا باز می شوند.

۷-     بیشترین زمان نگه داشتن دمبل های ۱۵ کیلویی در حالت صلیب(آقایان):دست ها باید در دو طرف بدن به صورت کشیده و افقی قرار گیرند.(بدون محدودیت زمانی)

۸-     بیشترین تعداد هد زدن با توپ فوتبال در یک دقیقه(آقایان-بانوان)

۹-     بیشترین تعداد روپایی با توپ فوتبال در یک دقیقه(آقایان-بانوان)

۱۰- بیشترین تعداد شنای باستانی در یک دقیقه(آقایان):بصورت پا باز.(شنای صحیح باستانی)

۱۱-بیشترین تعداد میل باستانی با میل های ۱۰ کیلویی در یک دقیقه(آقایان).(میل زدن صحیح باستانی)

۱۲-بیشترین تعداد چرخش حلقه هولاهوپ در یک دقیقه(بانوان):در هنگام چرخش ورزشکار اجازه ندارد حلقه را با دست لمس نماید و حلقه نباید از زانو پایین تر بیاید.

ب- توضیحات:

۱-     شرکت برای عموم ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی به شرط معرفی از اداره ورزش و جوانان شهرستان مربوطه و تایید پزشک بلامانع است.

۲-     معرفی و حضور مربی و سرپرست به همراه تیم ها الزامی است.

۳-     شرکت کنندگان باید توسط پزشک متخصص قلب و عروق معاینه شده و گواهی سلامت خود را هنگام پذیرش ارائه نمایند.

۴-     محدودیتی از لحاظ تعداد ورزشکاران اعزامی از شهرستان ها وجود ندارد.

۵-     هر ورزشکار می تواند بدون محدودیت و با توجه به توانایی های خود و به شرط معرفی ورزشکار در آن ماده توسط اداره ورزش و جوانان شهرستان مربوطه در هر یک از مواد مسابقات شرکت نماید. (در معرفی نامه باید در مقابل نام هر ورزشکار مواد مسابقاتی که در آن شرکت می نماید نیز ذکر شده باشد)

۶-     در تمامی مواد مسابقات بجز ماده بیشترین زمان نگه داشتن دمبل های ۱۵ کیلویی در حالت صلیب،در صورت خطا و یا توقف،ورزشکار مجددا می تواند در مدت زمان باقیمانده تلاش خود را ادامه دهد.(زمان متوقف نمی شود)

۷-     همراه داشتن معرفی نامه از اداره ورزش و جوانان شهرستان مربوطه، اصل کارت بیمه حوادث ورزشی سال ۹۴،اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی،گواهی سلامت از پزشک متخصص قلب و عروق، ۱ قطعه عکس پرسنلی ۴×۳ و اصل فیش واریزی به حساب هیات ورزش های همگانی استان اصفهان در هنگام پذیرش الزامی است،در غیر اینصورت کمیته ثبت رکورد استان از پذیرش ورزشکاران معذور می باشد.

۸-     واریز مبلغ ۰۰۰/۱۰۰ریال به ازای شرکت در هر ماده از مسابقات به حساب هیات ورزشهای همگانی استان اصفهان

به عنوان مثال ورزشکاری که میخواهد در ۴ ماده از مواد مسابقات شرکت نماید،باید جمعا مبلغ۰۰۰/۴۰۰ریال یک جا واریز نماید.لازم به ذکر است ورزشکاران هر تیم باید به صورت انفرادی مبالغ ذکر شده را واریز نمایند و در صورت انصراف از شرکت در هر یک از مواد مسابقات مبلغ واریزی عودت داده نخواهد شد.                          

۹-     هزینه ایاب و ذهاب،اسکان و غذا به عهده شرکت کنندگان می باشد.

۱۰- به نفرات اول تا سوم هر ماده مدال و حکم قهرمانی اهداء خواهد شد و نفرات برتر شهریورماه به مسابقات قهرمانی کشور در استان مازندران اعزام خواهند شد.

۱۱- در صورتیکه ورزشکاری تقاضای ثبت رکورد در ماده ای غیر از مواد مسابقات را داشته باشد،باید درخواست خود را حداقل یک هفته قبل از مسابقات به صورت کتبی به کمیته ثبت رکورد استان تحویل داده و پس از بررسی کمیته فنی در صورت تایید و احراز شرایط،رکوردگیری در آن ماده از متقاضی انجام خواهد شد.

۱۲-اداره ورزش و جوانان شهر مربوطه باید اعلام آمادگی خود را جهت شرکت در مسابقات و به همراه اسامی شرکت کنندگان حداکثر تا تاریخ ۱۵/۵/۹۴ به هیأت ورزشهای همگانی استان اصفهان ارسال نماید.

ج-تاریخ برگزاری مسابقات:

۱-     بانوان: پنج شنبه ۲۹/۵/۹۴

۲-     آقایان: جمعه ۳۰/۵/۹۴

د- مکان برگزاری مسابقات:

متعاقبا اعلام خواهد شد.

ه- ساعت پذیرش:

۸ الی۹ صبح

و- ساعت شروع و خاتمه مسابقات:

۳۰/۹ الی ۳۰/۱۲ و۱۴ الی ۲۰ روز مسابقه

شماره تماس جهت کسب اطلاعات بیشتر:

۳۰۸۴ ۲۸۵ ۰۹۱۲- محسن نصیری دهبنه (رئیس کمیته ثبت رکوردهای ورزشی استان اصفهان)

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار