اولین همایش مسابقات خانوادگی به مناسبت روزخانواده و تکریم بازنشستگان

اولین همایش مسابقات خانوادگی به مناسبت روزخانواده و تکریم بازنشستگان

هیات ورزش های همگانی استان اصفهان برگزار کرد:

اولین همایش مسابقات خانوادگی به مناسبت روزخانواده و تکریم بازنشستگان

ساعت ۸ صبح روز جمعه است و ورزشگاه امیریه جای سوزن انداختن ندارد. سکوهای ورزشگاه پر است از جمعیتی که با اتوبوس و مینی بوس و وسیله شخصی آمده اند تا در اولین همایش مسابقات وزطشی خانوادگی به مناسب۹آبان ،روز خانواده و تکریم بازنشستگان شرکت کنند.

 اولین همایش مسابقات خانوادگی به مناسبت روزخانواده و تکریم بازنشستگان

دورتا دور سالن بنر های هیات ورزش های همگانی استان اصفهان دیده می شود و با توجه به اینکه مسابقات در ورزشگاه امیریه برگزار می شود ،کاملا واضح است که هیات ورزش های همگانی استان اصفهان میزبان این همایش ورزشی خانوادگی است.

ورزش صبحگاهی

بعد از پذیرایی سبک از مهمانان و حاضرین در سالن ، مربیان ورزش صبحگاهی به همراه شرکت کنندگان در همایش یک نرمش سبک برای شروع مسابقات انجام می دهند. نرمش توام با صدای موزیک ورزشی شور خاصی در شرکت کنندگان ایجاد کرد بطوریکه آنها که برای شرکت در مسابقات اقدام نکرده بودند پای میزثبت نام حاضر شدند و نام نویسی کردند.


برگزاری مسابقات در سه رشته

اولین همایش مسابقات ورزشی در سه رشته غیرمتعارف برگزار شد که مادران و دختران، همسران و پدران و پسران در هر کدام از این رشته ها که تمایل داشتند شرکت کردند. پرتاب توپ در سبد مختص مادر و دختر بود. هدایت توپ روی میز برای همسران درنظرگرفته شده بود و راه رفتن با گونی به پدر و پسراختصاص داشت.

در رشته پرتاب توپ در سبد مادرو دختر ها می آمدند و ده عدد توپ را به سمت دوسبد که بافاصله از سطح حاوی توپ قرار داشت پرتاب می کردند. هرکس توپ بیشتری وارد سبد می کرد شانس بیشتری برای برنده شدن داشت. این رشته متقاضیان زیادی داشت بطوریکه نصف سالن برای شرکت در آن ثبت نام کرده بودند.


رشته هدایت توپ روی میز خیلی جالب بود زیرا همسران باید همزمان باهم سه توپ پینگ پنگ را به وسیله فوت کردن به داخل لیوان های چسبیده شده روی میز هدایت می کردند.  شاید  ئلیل اصلی جذابیت این مسابقه این بود که برای اولین بار زوج ها می توانستند در کنار هم مسابقه دهند و تلاش دونفری شان برای کسب رتبه حائز اهمیت بود.


آخر سالن هم مسابقه راه رفتن با گونی بین پدر و پسرها اجرا شد . روش مسابقه هم بدین صورت بود که پدر و پسر به صورت جداگانه داخل گونی می شدند و باید مسافتی از سالن را با گونی طی می کردند. هرکه درزمان کمتری این مسافت را طی می کرد برنده بود که پدری با فرزند سه سال و نیمه اش توانست بهترین رکورد را به ثبت برساند. البته چون سروش بابا کوچک بود اجازه داشت بدون گونی بدود.

پایان رقابت ها

رقابت پدرو پسرها زود تر تمام شد ولی شرکت کنندگان پرتاب توپ در سبد و هدایت توپ روی میز آنقدر باهم رقابت کردند تا سه نفر نهایی از هر رشته مشخص شد. بعد حضار برای اعلام نتایج روی سکوها استقرار یافتند و بایک برنامه ریزی خوب و موزیک و اجرای غلامرضا دادخواه مراسم اهداء جوایز آغاز شد.

استانداری اصفهان نیز یکی از حامیان برگزار ی اولین همایش مسابقات ورزشی خانوادگی بود و ۱۲۰ هدیه نفیس برای اهداء به شرکت کنندگان تهیه کرده بود. این هدایا به نفرات اول تا سوم هر رشته ورزشی اهداشد. در پایان نیز بین شرکت کنندگان نیز قرعه کشی شد و به برندگان این بخش نیز هدیه داده شد.هیات ورزش های همگانی استان اصفهان نیز به عنوان میزبان بخشی از جوایز را تقبل کرده بود که به نفرات برتر اهداءکرد.

لازم به ذکر است که هیات ورزش های همگانی از سالمندان و بازنشستگان حاضر در سالن نیز به مناسب روز  خانواده و تکریم بازنشستگان با اهداء هدیه تقدیر کرد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار