بانوان محور توسعه ورزش همگانی اند


نایب رییس بانوان هیات ورزشهای همگانی گیلان گفت : نقش زن بعنوان مادر و همسر درایجاد فرهنگ ورزش در سطح خانواده وجامعه بسیار حائزاهمیت است

به گزارش روابط عمومی فدارسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری برنا واحد گیلان،‌ نسیم بن یعقوب ، نایب رییس بانوان هیات ورزشهای همگانی گیلان درخصوص فواید وررزش وفعالیت جسمانی برای بانوان مطرح کرد: توجه به سلامت جسم یک اصل است که نباید از آن غافل شد، غذای سالم، خواب کافی و مهمتر از این‌ها ورزش سه اصل مهم در سلامت جسم هستند.

وی گفت :ورزش و فعالیت جسمانی  برای از بین بردن اضطراب دراین روز‌ها بسیار موثر است، اگر تغذیه سالم وجود داشته باشد، می‌تواند از میزان استرس، خشم و کج خُلقی این روز‌ها را کاهش داد.

نایب رییس بانوان هیات ورزشهای همگانی گیلان بابیان اینکه در زمان شیوع پاندمی  کرونا ، تحرک بدنی می‌تواند نقش پیشگیرانه داشته باشد،افزود: البته یکی از مهم‌ترین این اقدامات انجام ورزش منظم است که تا حد زیادی می تواند از ابتلاء به کرونا جلوگیری کند. 

وی خاطر نشان کرد : رابطه ی زن و ورزش از دو بُعد قابل بررسی است، نخست تأثیر ورزش ،چه به صورت عموم و همگانی و چه به صورت حرفه ‎ای بر سلامت زن و در نتیجه سلامت جامعه و از سوی دیگر نقش زن به عنوان مادر و همسر در ایجاد فرهنگ ورزش در سطح خانواده و نهایتاً در سطح جامعه قابل بیان است.

نسیم بن یعقوب درادامه افزود: از آن جایی که زنان  هم در خانواده و هم در جامعه نقش ‎های مهم و أثرگذاری را ایفا می ‎کنند، تأمین سلامت جسمانی و در پی آن سلامت روحی و روانی آنان، تضمین سلامت خانواده و جامعه را در پی خواهد داشت.

وی بااشاره به اینکه بانوان به عنوان گروه تاثیر گذار در اجتماع که نقش آن ها در سلامت جامعه نقش پر رنگ و غیر قابل انکاری است افزود :از این رو سلامت روح و جسم این قشر همیشه یکی از دغدغه ها برای هر جامعه به حساب می آید.

وی اظهار داشت :در دوران همه گیری کرونا، انجام فعالیت های ورزشی چه در خانه، چه در محیط های باز و چه در سالن های ورزشی، با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا در ورزش کشور و ستاد ملی مبارزه با کرونا و رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی می تواند به بهبود سطح ایمنی، کاهش اضطراب و سردرگمی افراد جامعه کمک کند.

نایب رییس بانوان هیات وررزشهای همگانی گیلان ، با بیان اینکه فعال بودن در طول دورهٔ همه‌گیری کووید ۱۹ همه ما را به چالش کشیده گفت : به نظر می‌رسد که شرایط برای فعال بودن محدودتر شده است. بسیار مهم است که هر روز راه‌هایی را برای فعال بودن و کاهش زمان نشستن برای مدتی طولانی برنامه‌ریزی کنیم.

به عبارت ساده‌تر اکنون زمانی حیاتی است تا مطمئن شویم که همهٔ ما بیشتر تحرک داشته و کمتر می‌نشینیم.

وی افزود : بر اساس صحبتهای دکتر کریستف هملمن فعالیت بدنی منظم منجر به سلامت عمومی بلندمدت برای همگان می شود. در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران درگیر پاندمیک کووید-۱۹ هستند، بی شک نیاز است فعالیت بدنی بخاطر تاثیرات مثبت آن بر سلامت جسمانی و روانی و ارتقاء سیستم ایمنی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

نسیم بن یعقوب در خاتمه  تاکید کرد : بر حسب نیاز ورزش در خانه همچنان مورد تأکید مقامات بهداشتی و ورزشی کشور قرار گیرد و اهمیت آن نزد خانواده‌ها مرتب به مردم گوشزد شود، در این بین تجربه اولیه پویش‌های ورزش در خانه می‌تواند به کمک آید، به همین خاطر باید بر روی این پویش مهم مطالعه دقیق‌تر صورت گیرد و در راستای ارتقا و گسترش آن کوشش بیشتری شود تا به عنوان یک سپر محکم در مقابله با کرونا و هر ویروس دیگر در آینده به کار گرفته شود.

 به امید سلامتی و گذر موفق در این بازده زمانی و شکست ویروس کوید ۱۹ در سرتاسر جهان.

 

انتهای پیام/


  • ۱۵:۳۶

  • ۱۳۹۹/۰۹/۰۳

  • ۲۰

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار