با حضور رئیس کمیته ملی المپیک: اولین نشست هفته المپیک برگزار شد
با حضور رئیس کمیته ملی المپیک: اولین نشست هفته المپیک برگزار شد


نشست مشترک ستاد برگزاری هفته المپیک با حضور رئیس و دبیر کمیته ملی المپیک، اعضای ستاد هفته المپیک، کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک و متولیان برگزاری این هفته برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، در ابتدای این نشست، آرش میراسماعیلی دبیر اجرایی ستاد برگزاری هفته المپیک با ارائه گزارشی مختصر درباره هماهنگی‌های انجام گرفته در این ستاد با نهادها و سازمان‌های متولی برگزاری هفته المپیک، به فعالیت‌های انجام گرفته از شروع کار این ستاد اشاره کرد.
در ادامه دکتر صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به فلسفه برگزاری هفته المپیک که همانا اجتماعی کردن ورزش در کشورهای عضو کمیته ملی المپیک است گفت: «هدف کمیته بین‌المللی المپیک از نامگذاری این هفته به نام هفته المپیک، تزریق نشاط ملی به کشورهای عضو این نهاد بوده و اینکه ورزش را وارد بحث عمومی نموده و اخلاق، محیط زیست و فرهنگ کشورها را با ورزش درگیر کند.»
رئیس کمیته ملی المپیک گفت: «هفته المپیک در ایران با همکاری بزرگترین مجموعه‌های اجتماعی نظیر شهرداری، آموزش و پرورش، کانون پرورش فکری کودکان، محیط زیست، نیروهای مسلح و ….. برنامه‌ریزی و برگزار خواهد شد. امیدواریم امسال بیش از گذشته بتوانیم جلوه همبستگی و همکاری ملی را به این برنامه بدهیم تا در پایان، انسجام، همبستگی و نشاط را در بین تمامی اعضای جامعه اعم از کودکان، بزرگسالان و پیشکسوتان شاهد باشیم.»
پس از صحبت‌های رئیس کمیته ملی المپیک، دکتر علی مجدآرا رییس فدراسیون ورزشهای همگانی به عنوان متولی روز نخست هفته المپیک با عنوان المپیک و ورزش های همگانی برنامه پیشنهادی خود را ارائه کرد .

همچنین در ادامه سایر متولیان برگزاری هفته المپیک نظرات و پیشنهادات خود درباره قابلیت‌ها و آمادگی سازمان‌های خود برای هر چه با شکوه‌تر برگزار شدن هفته المپیک ارائه کردند.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار