برنامه جامع ورزش سن طلایی ها بزودی رونمایی خواهد شد


نایب رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: همگام با سیاست های جدید فدراسیون، هدف اصلی ما نیز جذب مخاطب بیشتر است که بر اساس برنامه جامع ورزش سن طلایی ها به آن خواهیم رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی، باتوجه به پیش‌رو بودن هفته سالمندان، صادق چمن‌آرا نایب رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون در رابطه با اهمیت ورزش پیشکسوتان اظهار داشت: براساس دیداری که ما و اعضا کمیته با ریاست فدراسیون داشتیم، مصوب شد که دیگر عنوان سالمند را در این  بخش استفاده نکنیم، چون این بخش مرتبط با بهزیستی است. بنابراین این کمیته را به اسم پیشکسوتان یا همان سن طلایی‌ها و پیشگامان ورزش کشور نامگذاری کردیم، چون این نوع ادبیات می‌تواند انرژی‌زا باشد. کمیته ورزش پیشکسوتان بنا بر دستور وزیر ورزش و مسئولیت تیمسار شیررزاد در سال 98 شروع به کار کرد.

چمن‌آرا پشکستوتان ورزش های همگانی را الگوی سبگ زندگی سالم خواند و یادآور شد: پیشکسوتان و سن طلایی های ورزشکار، تندیس زنده سبک زندگی سالم هستند، افرادی که با عبور از سن 65 سالگی همچنان از آمادگی جسمانی متناسب با این سن برخوردارند، این افراد نه تنها قادر اند که از امورات شخصی را بسادگی انجام دهند بلکه فعالیت ورزشی منظم دارند.

 به طور منظم با مسئولین کمیته متناظر پیشکسوتان استان ها در ارتباط ایم و روزانه  بیش  از 5 برنامه فعال در شبکه‌های اجتماعی منعکس کرده ایم و این امر را مدیون زحمات مسئولین کمیته های متناظر در استان‌های مختلف هستیم.

نایب رییس کمیته پیشکسوتان فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت: بلافاصله پس از تشکیل این کمیته، مسئولین استانی و اعضا کمیته‌های متناظر را مشخص کردیم. در حال حاضر جز یک استان که رییس هیات ندارد، دیگر استان‌های کشورمان فعالیت بسیار خوبی دارند. با شروع کار کمیته، در اولین قدم به دیدار برخی پیشکسوتان ورزش کشور رفتیم، در دومین مرحله مسابقات کشوری آقایان را به میزبانی کرمان برگزار کردیم که خوشبختانه 200 نفر در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند. استان شیراز به عنوان میزبان مسابقات بخش بانوان اعلام آمادگی کرده بود که با شیوع ویروس کرونا، این رقابت‌ها لغو شد.

وی در پایان گفت: طبق برنامه‌های ریاست فدراسیون، هدف اصلی ما نیز جذب مخاطب بیشتر است که انشاالله طبق زمان بندی برنامه جامع بدان خواهیم رسید. بر همین اساس طی چند هفته آینده برنامه‌ ای جامع به فدراسیون ارائه خواهیم کرد در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تنظیم شده  است. به مناسبت هفته سالمند نیز برنامه‌های بسیار خوب و جذابی را تدارک دیدیم که اکثر آن‌ها از طریق صفحات رسمی کمیته در رسانه های اجتماعی، در اختیار پیشکسوتان عزیز قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۱۷

  • ۱۳۹۹/۰۷/۰۵

  • ۲۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار