برنامه های ورزش همگانی به مناسبت ایام مبارک دهه فجر تشریح شد


معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش برنامه های این وزارتخانه برای ایام دهه فجر را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، عبدالحمید احمدی معاون امور فرهنگی و توسعه ورزش همگانی امروز شنبه در نشست خبری که به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد، دستاوردهای این وزارتخانه در حوزه خود را تشریح و برنامه‌های مورد نظر برای گرامیداشت دهه فجر ٩٩ را تشریح کرد.

وی در آغاز با بیان اینکه برای برنامه ریزی ایام گرامیداشت دهه فجر امسال به موضوع کرونا و رعایت پروتکل‌ها توجه شده، خاطرنشان کرد: ٥٢ فدراسیون ورزشی برای این ایام برنامه دارند همچنین ادارات کل و هیات‌های استانی هم برنامه‌هایی دارند که در ایام پیش رو اجرا می‌شوند.

معاون وزیر ورزش با بیان اینکه کارگروه ورزش و جوانان وزاتخانه متشکل از نمایندگان وزارت ورزش، دو کمیته ملی المپیک و پارالمپیک، سازمان بسیج ورزشکاران، وزارت آموزش و پرورش، وزارت نیروهای مسلح و … تشکیل شده، ادامه داد: بخش‌های تربیت بدنی فعال در هر یک از وزارتخانه‌ها و نهادها هم برای ایام دهه فجر برنامه‌هایی دارند.

احمدی با بیان اینکه رزمایش کمک‌های مؤمنانه یکی از برنامه‌های ویژه دهه فجر است، ادامه داد: فوتبال، بولینگ و بیلیارد، بدمینتون، انجمن ورزش‌های رزمی و زورخانه ای پنج فدراسیونی هستند که مجری این برنامه هستند.

وی خاطرنشان کرد: ١٢ بهمن و همزمان با سالروز ورود امام خمینی (ره) طنین زنگ زورخانه در تمام زورخانه‌ها به صدا در خواهد آمد.

به گفته وی سه طرح ملی ورزش همگانی با عنوان طرح ملی نشاط (رقابت ورزش‌های الکترونیک)، طرح ملی لیگ تندرستی و طرح ملی بازی و نشاط کودکانه با همکاری هیات‌های استانی ورزش همگانی طی ایام دهه فجر اجرا می‌شود.

احمدی از رونمایی و تبیین سند راهبردی ورزش بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان دیگر برنامه ویژه ایام دهه فجر نام برد و گفت: این سند با همکاری وزارت ورزش و سازمان بسیج ورزشکاران تبیین شده و رونمایی از آن ١٣ بهمن انجام می‌شود.

این معاون وزیر ورزش تاکید کرد: ورزش صبحگاهی همراه با زنگ زورخانه توسط فدراسیون ورزش‌های زورخانه ای با همکاری هیات‌های استانی و شبکه‌های استانی صدا و سیما برنامه‌ای است که اجرای آن برای ١٣ بهمن ماه پیش بینی شده است.

احمدی به برگزاری اختتامیه چهارمین دوره مسابقات قرآنی اشاره کرد و گفت. پیش بینی شده در این دهه فجر بتوانیم با حضور آنلاین برگزیدگان استان‌ها مرحله اختتامیه این دوره را برگزار کنیم. در مرحله مقدماتی، استانی و … این دوره مسابقات قرآنی بیش از ٢٥ هزار نفر شرکت داشتند.

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: برنامه ورزش صبحگاهی و بازدید از موزه سردار شهید قاسم سلیمانی برای ١٦ بهمن ماه و در بلا موزه دفاع مقدس پیش بینی شده است.

وی افزود: مراسمی به منطور تجلیل و تکریم همسران و فرزندان شهدای جامعه ورزش توسط امور ایثارگران و بسیج وزارت ورزش برگزار می‌شود. همچنین اجرای برنامه ویژه بازی‌های سنتی و بومی محلی در روستای قنات ملک (استان کرمان) زادگاه سردار شهید قاسم سلیمانی توسط فدراسیون روستایی و عشایری اجرا می‌شود. همزمان در تمام استان‌ها، هیات‌های استانی برنامه‌های اینچنینی خواهند داشت.

معاون وزیر از حضور نمادین جامعه ورزش در مرقد امام خمینی (ره) هم به عنوان یکی از برنامه‌های ویژه یاد کرد.

به گفته عبدالحمید احمدی، مجموع برنامه‌های پیش بینی شده ایام گرامیداشت فجر ٩٩ در حوزه ورزش شامل ٥٠٠ برنامه از طرف فدراسیون‌ها و ٤١٠٠ برنامه از طرف ادارات کل ورزش استان هاست.

این معاون وزیر ورزش در بخش پایانی صحبت‌های خود و در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر که در رابطه با اعتبار پیش بینی شده برای مجموع این فعالیت‌ها مطرح شد، گفت: به فدراسیون‌ها و ادارات کل ورزش استان‌ها اعتبار ٣ میلیاری جهت کمک تخصیص دادیم که در اختیارشان قرار گرفته است. سهم فدراسیون‌ها و ادارات از این بودجه به ترتیب یک و دو میلیارد تومان بود. البته خود فدراسیون‌ها و ادارات هم اعتبار لازم را از محل بودجه سالیانه خود پیش بینی کردند که می‌تواند کمک حال باشد. در کل در این زمینه مشکل مالی وجود ندارد.


  • ۱۱:۲۹

  • ۱۳۹۹/۱۱/۱۱

  • ۱۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار