برگزاری آئین اختتامیه مجازی مسابقات طناب زنی


آئین اختتامیه مسابقات مجازی طناب زنی با حضور رئیس فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، عصر دیروز آئین اختتامیه مسابقات مجازی طناب زنی با حضور دکتر افشین ملایی رئیس فدراسیون ورزش های همگانی برگزار گردید.
افشین ملایی برگزاری یک رویداد ملی در شرایط کرونایی ستود و افزود: بحث کم تحرکی به عنوان یک مطالبه ملی در ادبیات فدراسیون ورزش های همگانی مطرح شده است و فدراسیون ورزش های همگانی طی تعاملاتی که با مجلس و سایر نهاد ها و ارگانها، حساسیت لازم درباره کم تحرکی و پیامد هایی که به جا خواهد گذاشت ایجاد کند. 
ملایی کرونا را چالشی جهانی و مانعی جدی برای اجرای انواع فعالیت های ورزشی در سراسر جهان دانست و اظهارداشت: باور به انجام وظایف و خلاقیت می تواند حتی در شرایط کرونایی اتفاق های بزرگی را رقم بزند و برگزاری مسابقات مجازی طنابزنی یک اقدام خلاقه است.
ملایی در خاتمه خواستار توسعه ورزش طناب زنی در بین آقایان شد و یادآور شد: طناب زنی با توجه به ماهیت خود می تواند جمعیت قابل توجهی را درگیر خود کند و افراد زیادی را به ورزش جذب کند، چرا که این ورزش زیرساخت خاصی نمی خواهد. 
در ادامه میترا روحی رئیس انجمن طناب زنی، برگزاری مسابقات مجازی طناب زنی در ادامه برنامه های موفق  فدراسیون مانند پویش آماده باش، لیگ تندرستی دانست و افزود: با توجه به برگزاری مسابقات جهانی، الزامی به برگزاری مسابقات انتخابی داشتیم در این راستا اقدام به برگزاری مسابقات استانی و در ادامه مسابقات کشوری نمودیم. ابتدا مسابقات در سطح استانی با موفقیت برگزار شد، سپس نفرات برتر استان ها به مسابقات نهایی راه یافتند. 
روحی افزود: پس از ارائه نتایج مرحله اول به فدراسیون، مسابقات در سه رده سنی بین ۲۰ تیم دختران از ۱۰ استان ، ۱۶ تیم پسران با مشارکت ۷ استان شرکت کردند. این دوره از مسابقات، برای اولین بار بود که به صورت مجازی برگزار گردید و تجربه داوری این رویداد برای سرپرستان فنی و مسئولین انجمن تجربه گرانقدری بود که قابل انتقال به مجامع جهانی طناب زنی است.    
در این آئین که به صورت مجازی برگزار شد، دکتر رضا شجیع نائب رئیس، دکتر فروحی دبیر، آذین ساکی نائب رئیس بانوان، دکتر نوید آرازشی سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی و دکتر میترا روحی حضور داشتند. 

شایان ذکر است در این مراسم امیر آذریان رئیس هیئت ورزش های همگانی خراسان رضوی، امیر آذرافروز رئیس هیئت ورزش های همگانی استان اصفهان، رئیس هیئت ورزش ها همگانی استان البرز و دکتر ولی الله شجاع پوریان حضور داشتند. 

همچنین محسن نصیری دهبنه سرپرست مسابقات گزارش فنی از عملکرد ورزشکاران در این دوره از مسابقات را ارائه نمود. 

انتهای پیام/


  • ۲۳:۰۱

  • ۱۴۰۰/۰۲/۲۷

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار