برگزاری اولین مسابقه کشوری کلیستنیکس ویژه بانوان


اولین مسابقه کشوری کلیستنیکس ویژه بانوان در شاخه استقامت برگزار شد .

اولین مسابقه کشوری کلیستنیکس ویژه بانوان در شاخه استقامت روز جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ توسط کمیته کلیستنیکس (استریت ورک اوت) ایران برگزار شد.
این دوره از رقابتها که مصادف با میلاد با سعادت امام محمد باقر (ع) و همچنین ۸ مارس روز جهانی زن بود در مرکز تخصصی بانوان مجموعه ورزشی انقلاب تهران (CNClub) و با حضور ورزشکاران حرفه ای از رشته های مختلف و نیز مسئولین و ناظران فدراسیون ورزشهای همگانی برگزار شد.
در ابتدا، پذیرش شرکت کنندگان از ساعت ۸:۳۰ صبح آغاز و در ادامه با مرور قوانین و برگزاری جلسه توجیهی برای شرکت کنندگان ادامه یافت. سپس با انجام قرعه کشی و مشخص شدن نوبت هر کدام از ورزشکاران مسابقه آغاز شد .
اولین و سخت ترین آیتم مسابقه،  “حرکت چرخش شکم بر روی میله بارفیکس با دستهای کاملا صاف و کشیده در زمان آویزان شدن” بود که چالشی نفسگیر برای همه ورزشکاران، بخصوص آنهایی که از رشته های دیگر در این رقابت حضور یافته بودند به نظر می رسید و حتی باعث شد برخی از ورزشکاران از ادامه مسابقه انصراف دهند.
گفتنی است این دوره از مسابقات با حضور چند تن از سنگنوردان به نام و پر افتخار کشور و نیز ورزشکاران با سابقه ای از رشته های دو و میدانی، راگبی، آمادگی جسمانی، موی تای، فوتسال، ژیمناستیک و …  همراه بود که موجب ارتقاء هرچه بیشتر سطح رقابتها شد .
در پایان  خانم ها شیما مرادیان از تهران به مقام قهرمانی، الناز رکابی نایب قهرمان و رها مهجوری راد و الهام مقصود زاده نیز مشترکاً در جایگاه سوم قرار گرفتند.
لازم به ذکر است نفرات برتر این دوره، علاوه بر مدال و حکم قهرمانی، جوایز نقدی و نیز اعتبار ارزی برای شرکت در دوره های رسمی آکادمی جهانی کلیستنیکس را نیز دریافت کردند.
 
انتهای پیام  /
 
 

  • ۱۰:۲۲

  • ۱۳۹۷/۱۲/۱۹

  • ۳۹۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار