برگزاری جشن بهار مهربانی و جشنواره صبح سلامت ویژه افراد مبتلا به سرطان


جشن بهار مهربانی و جشنواره صبح سلامت ویژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده های آن ها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، امین قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان از برگزاری جشن بهار مهربانی و جشنواره صبح سلامت ویژه افراد مبتلا به سرطان و خانواده های آن ها در اولین روز ماه آذر در سالن الغدیر سمنان خبر داد.

امین قنبری رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان با اعلام این خبر افزود: این مراسم با استقبال حدود ۵۰۰ نفر از بیماران و خانواده های آنان در صبح روز جمعه با اجرای نرمش صبحگاهی و ورزش یوگا آغاز و به مدت ۴ ساعت بطول انجامید.

وی افزود: در ادامه برنامه ۱۵ ایستگاه ورزشی شامل ورزش های دارت، فوتبالدستی، فریزبی، طناب زنی، شطرنج، TRX ، داژبال، آمادگی جسمانی، طناب کشی، بازی های فکری، بازی و ورزش کودکان، والیبال، پرتاب بسکتبال، فوتسال و ۵ ایستگاه سلامتی شامل ایستگاه های تست فشار خون، روانشناسی، آنکولوژی، تغذیه، حرکات اصلاحی برگزار شد.

رییس هیئت ورزش های همگانی شهرستان سمنان هدف از اجرای چنین برنامه هایی برای افراد مبتلا به سرطان را افزایش طول عمر و کمک به بهبود جسمی و روحی این افراد دانست و گفت: اثربخشی ورزش در توانبخشی بیماران سرطانی بسیار بالاست و موجب افزایش سطح تناسب اندام، کاهش شاخص توده بدنی، بهبود اعتماد به نفس، کاهش خستگی و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و دیابت می شود.

قنبری از حضور قهرمانان و مربیان ورزشی رشته های مختلف در این مراسم خبر داد و گفت: بازیکنان تیم لیگ برتری فوتبال ساحلی سمنان و همچنین سایر بازیکنان و مربیان رشته های ورزشی با حضور در این مراسم حمایت خود را از این بیماران اعلام و موجب افزایش روحیه و نشاط آنان شدند.

همچنین در این مراسم ضمن پذیرایی از شرکت کنندگان با چای آتشی و آش رشته در انتها از کلیه بیمارانی که در این مراسم حضور داشتند با اهدای جوایزی تقدیر بعمل آمد.

لازم بذکر است این برنامه با مشارکت اداره ورزش و جوانان شهرستان سمنان، انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان کومش، هیئت ورزش های همگانی، هیئت انجمن های ورزشی، هیئت بومی محلی، هیئت شطرنج، هیت پزشکی ورزشی شهرستان سمنان و هلال احمر شهرستان سمنان برگزار شد.


  • ۱۲:۴۰

  • ۱۳۹۸/۰۹/۱۰

  • ۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار