برگزاری نخستین نشست آشنایی با سازمان های جدید فدراسیون ورزش همگانی در قزوین


نخستین گردهمایی تبیین برنامه ها و آشنایی با سازمان های جدید ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی به میزبانی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، نخستین گردهمایی تبیین برنامه ها و آشنایی با سازمان های جدید ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین برگزار شد.

در این نشست دکتر افشین ملایی سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی؛ علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین، احمد گواری سرپرست نایب رئیسی فدراسیون، دکتر حسین دهقانی سرپرست دبیری، رضایی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان دکتر رضا شجیع سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی، دکتر پژمان معتمدی رئیس سازمان آمادگی جسمانی، دکتر مهرناز جمالی رئیس آکادمی فدراسیون، دکتر محسن باقریان سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی، مهرداد عبیدی خزانه دار فدراسیون، اعضای هیات قزوین و همچنین معدنی پور از هیئت ورزش های همگانی استان تهران، زند رئیس هیئت ورزشهای همگانی استان  قم، افشار از هیئت ورزشهای همگانی البرز، رضایی از هیئت ورزش های همگانی همدان و گیلان حضور داشتند.

در ابتدا علایی مقدم مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین ضمن اشاره به کم تحرکی و فقر حرکتی در سطح جامعه اظهار داشت: نسل جدید نیز با مشکلات اضافه وزن و کم تحرکی روبروست، از این نظر اهمیت ورزش همگانی که نسبت به ورزش قهرمانی و حرفه ای بسیار بیشتر است، ارزش دو چندانی می یابد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درباره ضرورت توسعه ورزش همگانی، بیان کرد: انتظار ما از هیات همگانی تنها انتظار از یک هیات ورزشی معمولی نیست بلکه وظیفه اصلی این هیات علاوه بر افزایش تعداد ورزشکار و تعداد بیمه شدگان ورزشی، کمک به اجرای دقیق منویات رهبر فرزانه انقلاب است که معظم له سلامتی و نشاط آهاد ملت را وظیفه مسئولین ورزش کشورمان عنوان کردند که این مهم؛وظیفه ما خصوصا فدراسیون ورزشهای همگانی کشورمان و بالطبع هیات های همگانی سراسر کشور را صدچندان می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در ادامه به تجهیز ۱۰۴ خانه ورزش روستایی در سراسر استان در سال ۹۷ و ۹۸؛ افتتاح و بهره برداری بیش از ۱۴ پروژه ورزشی و تجهیز اماکن و هیات های ورزشی را از مهمترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان استان دانست و این مهم را زمینه ساز توسعه ورزش همگانی در استان برشمرد.

وی در خاتمه؛ ضمن تقدیر از برنامه ریزی مدون و دقیق هیات ورزشهای همگانی استان قزوین در جهت توسعه همه جانبه ورزش همگانی در اقصی نقاط استان، اظهار داشت: استان قزوین؛ ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار ارزشمندی در خصوص ورزش همگانی دارد؛ زمینه اجرای برنامه های متنوع در حوزه های مختلف ورزش همگانی در استان قزوین را شاهد باشیم.

در ادامه؛ دکتر افشین ملایی سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی؛ ضمن تقدیر از نگاه ارزشمند مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین به اهمیت ورزش همگانی و توسعه آن در استان، افزود: اگر به ورزش همگانی عمیق تر نگاه کنیم،  بحث تندرستی و سلامت، در سطح ملی، مسئله راهبردی است. همه ما با کار کردن و به دست آوردن منابع مالی می‌خواهیم یک زندگی درست را بنا کنیم، بنابراین موضوع تندرستی در ردیف سایر موضوعات حتی اقتصاد نیست، ما اگر بهترین اقتصاد را داشته باشیم، اگر منابع مالی داشته باشیم، اما سلامت نباشیم، نمی‌توانیم از نعمت‌ها و مواهب الهی بهره مند شویم، بنابراین وزن تندرستی در کنار سایر موضوعات که حاکمیت به آن می‌پردازد، یکسان نیست و باید به آن استراتژیک نگاه کرد زیرا یک اصل است.

ملایی افزود: وقتی تندرستی به عنوان اصلی ترین موضوع حاکمیت قرار بگیرد، یعنی دولت، قوه مقننه، تمام مردم، اگر این موضوع به عنوان شالوده توسعه ایران پایدار ما قرار بگیرد، ما می‌توانیم با این موضوع با دو شکل برخورد کنیم. ملایی با اشاره به نقش ورزش همگانی و اهمیت آن در پیشگیری از بیماری‌ها خاطرنشان کرد: پیشگیری به عنوان یک اصل معقول و علمی مورد توجه است، اگر بخواهیم در سطح ملی با تغییر محتوا و با نگاهی تحول نگر، در راستای توسعه پایدار ورزش همگانی قدم برداریم، باید چهار سیستم توجه بکنیم و تمام اجزای سیستم موضوع درگیر کنیم و آن چهار جزء هوشمندانه با هم تعامل بکنند.

سرپرست فدراسیون ورزش‌های همگانی جامعه فعال، محیط فعال و مردم فعال را از ارکان ورزش همگانی برشمرد و گفت: اول رکن جامعه فعال هست، جامعه فعال اولویتش نگرش عموم مردم است. وی از ورزش همگانی بعنوان ورزش پایدار در نشاط اجتماعی نام برد که در تمامی مقاطع زمینه نشاط اجتماعی را در جامعه فراهم می کند.

وی در پایان با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در حوزه ورزش همگانی اظهار داشت: استفاده از ورزش با استفاده از شادی توامان حداکثر فواید را به بدن می رساند، از لحاظ فیزیولوژیک باعث تولید آنزیم‌های می‌شود که آن آنزیم‌ها، باعث کاهش درد، باعث کاهش استرس و کاهش اضطراب خواهد شد و به نشاط و افزایش بهره وری خواهد انجامید.

محمد رضایی رئیس هیات ورزشهای همگانی استان قزوین گزارشی از فعالیت ها و عملکرد هیات ورزشهای همگانی استان قزوین و جایگاه این هیات در سطح کشور بیان داشت و از حمایت های وزارت ورزش و جوانان؛ فدراسیون ورزشهای همگانی و اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین قدردانی کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین در اولین گردهمایی تببین برنامه ها و آشنایی با سازمان های جدید ورزشی فدراسیون ورزشهای همگانی؛ ورزش همگانی را رکن اساسی توسعه ورزش و سلامت جامعه عنوان کرد و بر لزوم توسعه همه جانبه آن تاکید کرد.

 

انتهای پیام/

 

 


  • ۱۶:۰۰

  • ۱۳۹۸/۰۴/۰۵

  • ۲۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار