برگزاری نشست تخصصی ورزش و سلامت عمومی در استان اردبیل


نشست تخصصی نقش ورزش در سلامت عمومی ویژه بانوان کارمند استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، به همت کمیته سازمان ها و نهادهای هیئت ورزش های همگانی استان اردبیل، نشست تخصصی نقش ورزش در سلامت عمومی روز چهارشنبه ۱۹ تیر ویژه بانوان کارمند با هدف ایجا جامعه فعال در سالن رضازاده اردبیل برگزارشد.

این نشست با حضور پروفسور سیاهکوهیان و دکتر برغمدی و مسئولین ورزش استان برگزار و با استقبال خوب کارکنان دستگاههای اجرائی استان همراه بود.

پروفسور سیاهکوهیان ضمن اشاره به نگرش عموم جامعه به سلامتی و سبک زندگی، یادآورد شد: مردم برای همه چیز حتی درمان بیماری های صعب العلاج هزینه می کنند اما برای ورزش و پیشگیری از بیمارهای ناشی از کم تحرکی حاضر به هزینه کردن نیستند و آنرا امری تجملی می دانند.

سیاهکوهیان اظهار داشت: در چنین شرایطی که ورزش کردن با مسائل اقتصادی گره خورده است بهتر است زیرساخت های ورزش همگانی برای عموم جامعه فراهم شود، چرا که بهم خوردن سلامتی، منجر به افزایش وزن، بهم خوردن تعادل روح و  جسم،  کمبود اعتماد به نفس و  عدم موفقیت در برقراری ارتباط اجتماعی می شود.

دکتربرغمدی در ادامه این نشست خاطر نشان کرد: برگزاری چنین نشست هایی می تواند تمامی پشت میز نشین ها به ویژه کارکنان را نسبت به عوارض کم تحرکی آگاهی بخشد. کارمندی و عدم تحرک امری است که با هم عجین شده اند و در نهایت منجر به آتروفی عضلانی و و برهم خوردن ساختار اسکلتی می شود.

وی در پایان سخنان خود با تاکید بر راه های توسعه سلامت جسمی و تعادل عضلانی، به سوالات حضار پاسخ داد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۵۰

  • ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

  • ۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار