برگزاری نشست هم اندیشی رییس فدراسیون با روسای انجمن ها و کمیته های تحت پوشش / انجمن پیلاتس انجمن برتر فدراسیون در سال ۹۶برگزاری نشست هم اندیشی رییس فدراسیون با روسای انجمن ها و کمیته های تحت پوشش / انجمن پیلاتس انجمن برتر فدراسیون در سال ۹۶


گردهمایی بزرگ روسای انجمن ها و کمیته های تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، نشست هم اندیشی روسای انجمن ها و کمیته های تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی روز چهارشنبه ۱۷ مرداد در باشگاه پیام برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر علی مجد آرا رییس فدراسیون ورزش های همگانی ضمن خیر مقدم به روسای انجمن ها و کمیته ها اظهار داشت: برنامه محوری یکی از راهبردهای کلان فدراسیون ورزشهای همگانی بوده و فدراسیون مصمم است اهداف خود را در قالب سند راهبردی ، برنامه های بلند مدت ، میان مدت، و کوتاه مدت تا تحقق کامل چشم انداز « حرکت به سوی ایرانی فعال، شاداب و سالم تا سال 1404 با پوشش 50% از افراد جامعه » پیگیری نماید.

وی در خصوص ضرورت اهتمام انجمن ها و کمیته های تحت پوشش فدراسیون به گسترش فعالیت ها جهت آشنایی هرچه بیشتر مردم با ورزش همگانی اشاره کرد و خواستار تربیت مدرس کلیه رشته ها در سراسر استانها شد .

مجدآرا با بیان اینکه انجمن ها بایستی نسبت به استاندارد سازی انجمن خود اقدام نمایند گفت : همه انجمن ها بایستی دارای مسابقات، رویداد و آموزش باشند و کارگروهی و تعامل خصوصاً با استان ها، ارگانها و شوراها را سرلوحه فعالیت خود قرار دهند.

رییس فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد : انجمن ها باید جهانی بیاندیشند و منطقی عمل نمایند ، ساختار انجمن ها تکمیل و تشکیل شود و خانواده محوری و نقش مادر در ورزش را در نظر بگیرند.

مجد آرا افزود: هر یک از انجمن ها باید با مسئولین فدراسیون جلسات متعدد داشته باشند. مکاتبات، پیشرفت و پیشبرد امور انجمن ها از طریق فدراسیون ورزش های همگانی سرعت و اعتبار دارد .

وی تصریح کرد : فدراسیون ورزش های همگانی همچون گذشته حمایت خود را از انجمن های تحت پوشش فدراسیون اعلام می دارد و تمام توان خویش را برای توسعه رشته های تحت پوشش به کار گرفته است .

سید غلامرضا کمانه نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی به تشریح اساسنامه فدراسیون ، نقش و جایگاه انجمن های ورزشی در توسعه ورزش های همگانی، چارچوب وظایف فدراسیون ، هیاتها و انجمن ها ، باید و نبایدهای اجرایی در چارچوب آیین نامه ها ، اختیار و مسئولیت انجمن ها ، اعتبارات و ظرفیت های بودجه ای ورزش کشور ، احکام و قوانین و مقررات ورزش کشور ، نحوه تعامل بین دستگاههای کشور و جایگاه ورزش همگانی در پازل ورزش کشور پرداخت.

کمانه اظهار داشت : ارائه برنامه و تعیین چشم انداز انجمن و برنامه های میان مدت و کوتاه مدت جهت رشد و تعالی، به نحوی که اجرای تقویم ورزشی سالیانه گام های ترقی به سمت تحقق برنامه باشد و نوعی به هم پیوستگی برنامه اجرائی ترسیم شده باشد و به تحقق برنامه بلند مدت منجر گردد، مشروط به آنکه تهیه برنامه بر اساس اسناد بالادستی و حدود اختیارات انجمن باشد.
دکتر محمدرضا دوست محمدی دبیر فدراسیون ورزشهای همگانی در رابطه با برنامه ریزی و مدیریت ورزشی در انجمن ها با اشاره به اصول کلی برنامه ریزی به تشریح وظایف مدیریتی انجمن ها پرداخته و با اشاره بر وظایف اصلی روسای انجمن ها شامل برنامه ریزی و تصمیم گیری ، سازماندهی ، هدایت و کنترل تاکید کرد .
وی اظهار داشت : انجمن ها می باید علاوه بر رفع مشکلات و تهدیدات در صدد پیشگیری از تهدیدات احتمالی برآمده و ضمن استفاده از فرصت ها بدنبال راه کارهای مناسب جهت ایجاد فرصت باشند .

دکتر میترا روحی نائب رئیس بانوان فدراسیون ورزش های همگانی ضمن آرزوی موفقیت برای این انجمن ها و کمیته ها و تقدیر از اقدامات صورت گرفته با اشاره به اهمیت بالای فعالیت های بخش بانوان انجمن ها و کمیته های تحت پوشش آن گفت : با استفاده از پتانسیل های موجود در انجمن ها و کمیته ها در حوزه بانوان باید فعالیت های مناسبی صورت گیرد .
دکتر روحی در خصوص مدیریت ورزش بانوان در امور انجمن ها را نکاتی را ارائه کرد .

دکتر حسین طاووسی رییس دفتر امور مشترک هماهنگی انجمن ها نیز اعلام داشت: مستند سازی مقررات و قوانین انجمن ها عمده آن انجام شده و قسمت نهایی در حال تدوین است .

وی گفت : ارزیابی امسال انجمن ها و کمیته ها برا اساس میزان فعالیت و انطباق با تقویم عملیاتی انجام خواهد شد .

طاووسی اظهار داشت: انجمن های بایستی تقویم عملیاتی سال ۹۷ را بازنگری و اجرایی نمایند.
در ادامه روسای انجمن ها و کمیته ها با حضور در جایگاه خواسته های خود را از فدراسیون مطرح نمودند .
در پایان جلسه ، از ایمان متقیان نژاد رییس و اعضای انجمن پیلاتس فدراسیون به عنوان انجمن برتر در سال ۹۶ تقدیر به عمل آمد و روسای انجمن ها از سوی دکتر مجدآرا رییس فدراسیون ورزشهای همگانی نشان شایستگی ورزش همگانی را دریافت کردند .
همچنین میثاق نامه کاری انجمن ها و کمیته های تحت پوشش به امضای همه مسئولین و روسای مربوطه رسید .

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار