برگزاری نشست هم اندیشی سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزشهای همگانی و اداره کل سلامت شهرداری تهران


اولین نشست هم اندیشی سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزشهای همگانی و اداره کل سلامت شهرداری تهران با موضوع هم افزایی ظرفیت های طرفین در راستای ارتقاء سلامت جامعه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، در این نشست دکتر شجیع دیدگاه وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزشهای همگانی را به منظور فراگیر شدن ورزش همگانی تشریح کرد .

سرپرست سازمان توسعه فعالیت بدنی با تاکید بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر نیاز جامعه به امر ورزش همگانی یادآور شد : ماموریت ما استفاده از تمامی ظرفیت های ملی برای توسعه ورزش و فعالیت جسمانی در بین آحاد مردم است و چشم انداز فدراسیون ورزشهای همگانی مبتنی بر دستیابی به ایرانی فعال ، شاداب و تندرست با ورزش و فعالیت جسمانی تا سال ۱۴۰۴ است .

شجیع با اشاره به اهداف اختصاصی و راهبردی ورزش همگانی گفت : از جمله اهداف مهم سازمان توسعه فعالیت بدنی ارتقاء سواد حرکتی و ورزشی و همچنین ایجاد جامعه، محیط، مردم و سیستم های فعال است که منطبق با پروژه سازمان بهداشت جهانی می باشد. برگزاری پویش های ملی آموزشی و آگاهی بخشی، برگزاری کارگاههای آموزشی برای مخاطبین کلیدی، تدوین نظام نامه آموزشی، برگزاری میزگردهای علمی و آموزشی ، طراحی و تولید انیمیشن ها و فیلم های کوتاه از جمله برنامه ریزی هایی است که برای داشتن جامعه فعال صورت گرفته است .

وی ادامه داد : برای دستیابی به محیط فعال بر ایجاد فضاهای سبز، جاده های تندرستی ، ایستگاههای سلامتی و محیط های کاری تمرکز کردیم . برگزاری المپیادها، جشنواره ها و همایش های ورزشی،ماراتون های ورزشی،رشته های ورزشی-تفریحی،ورزش برای کانون های اصلاحی و تربیتی،برگزاری آئین های سنتی و رویدادهای گردشگری ورزشی از مواردی است که برای داشتن مردم فعال در دستور کار سازمان توسعه فعالیت بدنی قرار دارد .

وی سیستم های فعال را اساس جامعه فعال دانست و عنوان کرد : طرح ملی پایش مشارکت،آمایش سرزمینی ورزش همگانی ،تاسیس نظام ملی باشگاههای ورزش همگانی،انجام پروژه های تحقیقاتی ملی،راه اندازی سازمان داوطلبی ورزش همگانی، طرح جریان پایدار خبری ورزش همگانی و توسعه فناوری های دیجیتال و نوین از برنامه های سازمان توسعه فعالیت بدنی برای ایجاد سیستم های فعال می باشد .

دکتر نصیری مدیرکل اداره سلامت شهرداری تهران نیز در این نشست اظهار داشت : سلامت یک جامعه از مسائل مهم کلان شهر است؛ این درحالی است که اداره کل سلامت زیرمجموعه شهرداری تهران است و باید از این ظرفیت نهایت بهره را برای شهروندان ایجاد کرد.  

وی افزود : برنامه های سازمان توسعه فعالیت بدنی فدراسیون ورزشهای همگانی این ظرفیت را دارد تا در کنار برنامه های اداره کل سلامت شهرداری تهران قرار بگیرد و به همین منظور آماده ایم تا در کنار فدراسیون به نتیجه مطلوب برسیم .

نصیری به تبیین فعالیت های اداره کل سلامت شهرداری تهران پرداخت و گفت :  از جمله برنامه های این اداره کل دوشنبه های سالمندی و چهارشنبه های افراد دارای معلولیت است که می تواند با همکاری و مشارکت فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داشته باشد .

مدیرکل سلامت شهرداری تهران تصریح کرد : آمادگی این را داریم که یک سری اماکن و معابر اصلی شهر را شناسایی کنیم و با هماهنگی بخش های مختلف محیط شهری را فعال کنیم بر همین اساس باید کارگروهی را در دو مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی و شهرداری تهران تشکیل  و به طور مشخص چندین پروژه مطرح شده را عملیاتی کنیم .

 

انتهای پیام /

 


  • ۱۲:۵۶

  • ۱۳۹۸/۰۴/۲۳

  • ۴۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار