برگزاری گردهمایی نواب رئیس هیأت ها و روسای کمیته های آموزش هیأت ها و انجمن ها


گردهمایی نواب رئیس هیأت ها و روسای کمیته های آموزش هیأت و انجمن های فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد

گردهمایی نواب رئیس هیأت ها و روسای کمیته های آموزش هیأت و انجمن های فدراسیون ورزش های همگانی برگزار شد

 

گردهمایی نواب رئیس هیأت ها و روسای کمیته های آموزش هیأت و انجمن های فدراسیون ورزش های همگانی مورخ ۹۷/۱۰/   27 در گیلان برگزار شد. مصوبات این جلسه به شرح ذیل است:

 

 1. هیات ها و انجمن های تحت پوشش برنامه راهبردی چهار ساله ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۱ خود را با بررسی راهبردی در حوزه های مرتبط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فناوری، امنیتی، سلامتی، محیط زیست و ارزش های استان و منطبق با روندها و پیشران های اساسی آینده برنامه راهبردی و سند تعالی، تحول و آینده نگاری فدراسیون تدوین و تا ۱۵ فرودین ۱۳۹۸ به فدراسیون ارسال نمائید.
 2. هیات های استان ها و انجمن های تحت پوشش در امور بانوان و آموزش برنامه عملیاتی مدون سال ۱۳۹۸ و سه ماهه (چهار سه ماهه اول، دوم، سوم و چهارم) منبعث از آن تدوین و تا ۱۵ اسفند ۹۷ به فدراسیون اعلام نمایند، تا بتوانند سریع، به موقع و دقیق پاسخگوی مراجعین و مخاطبین ورزش همگانی در سراسر کشور باشید.
 3. تمامی هیات ها و انجمن ها موظفند تمامی برنامه ها و اقدامات خود را در حول محور برنامه راهبردی و سند تحول، تعالی و آینده نگاری فدراسیون ورزش همگانی برای رسیدن چشم انداز فدراسیون ” حرکت به سوی ایرانی فعال ، شاداب و سالم با حداق ۵۰ درصد جمعیت تحت پوشش ” با بکار گیری تمامی ظرفیت های کشور و استان ها اجرا نمایند.
 4. کمیته استعدادیابی فدراسیون، دوره های مختلف آموزشی و استعدادیابی ورزشی در رشته های مختلف تحت پوشش ویژه افراد ۱۵ تا ۲۰ سال پیش بینی و اجرا نماید. مدرک استعدادیابی ورزشی در رشته مربوطه صادر  می شود در نهایت پس از سن قانونی (20 سال) و طی دوره های مربوطه از جمله تئوری تربیت بدنی درجه 3 و تکمیل مدارک گواهینامه مربیگری درجه 3 رشته مربوطه (فقط در یک رشته ورزشی) صادر خواهد شد.
 5. جایگاه آموزش هیات ها همتراز با معاونت آموزش یا دانشکده است که لازم است امور آموزشی را از صفر تا ۱۰۰ برنامه ریزی، سازماندهی و اجرا و نظارت و ارزشیابی نمایند.
 6. مسئولین آموزش هیات ها موظفند در ساعت اداری(۰۸۰۰ تا ۱۶۳۰) در محل هیات ورزش همگانی حضور داشته باشد و از محل درآمدهای دوره های آموزشی حق الزحمه یا دست مزد آنها پرداخت گردد.
 7. مسئولین آموزش هیات ها و انجمن ها موظفند استانداردهای آموزشی(خط قرمز فدراسیون) زیر را مطابق با آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی دقیق رعایت نمایند.
 • رعایت طول دوره و زمان بندی دوره در هر روز برابر بخشنامه ابلاغی؛
 • حضور به موقع فراگیران و مدرس در کلاس؛
 • پیش بینی امکانات، تجهیزات و فضای آموزشی متناسب با دروس تئوری(کلاس واجد میز و صندلی و تجیهزات سمعی و بصری) و عملی (سالن و تجهیزات ورزشی)؛
 • پرداخت به موقع حق الزحمه و ایاب ذهاب مدرس برایر آئین نامه مرتبط در نظام نامه ابلاغی؛
 • تهیه و ارسال به موقع نتایج دوره شامل ریز نمرات تئوری و عملی و فرم ارزیابی دوره و گزارش دوره توسط ناظر یا بازرسی هیات؛
 • انجام دقیق آزمون های تئوری و عملی دوره؛
 • عدم افزودن فراگیر جدید به لیست دوره های آموزشی بدون هماهنگی و مجوز فدراسیون پس از ارسال مدارک؛
 • پیش بینی محل مناسب اسکان و تغذیه مدرسین غیر بومی در شان فدراسیون و هیات و مدرس؛
 1. رعایت شاخص های مندرج در میثاق نامه “فرهنگی و اخلاقی” و “مدرسی”  فدراسیون ورزش همگانی توسط هیات ها و انجمن ها و مربیان، داوران و مدرسان و مدیران الزامی است.
 2. آموزش و فرهنگ سازی رشته های ورزشی تحت پوشش با تشکیل جشنواره ها ، همایش ها و سمینارهای علمی و آموزشی اولویت کاری هیات ها و کمیته های آموزش آنها برای توسعه ورزش همگانی و رشته ورزشی مربوطه در استان ها و سراسر کشور می باشد.
 3. هیات های ورزش همگانی موظف به تشکیل، سازماندهی و حمایت از کمیته های متناظر تمامی انجمن های تحت پوشش می باشند.
 4. شرکت همه افراد در نشست ها و مجامع، مسابقات و دوره های آموزشی بین المللی در خارج کشور بدون مجوز فدراسیون و شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان غیر قانونی و غیر مجاز می باشد.
 5. کمیته آموزش انجمن ها نسبت به تدوین فرانما، سرفصل ها و برنامه تفصیلی دوره های آموزشی هر رشته(کمیته) و تدوین آیین نامه آموزشی انجمن برابر فرم ها و جداول نمونه اقدام نمایند.
 6. کتب مرجع یا راهنما هر یک از رشته ها و کمیته ها و انجمن ها مطابق با آئین نامه کمیته نشر مندرج در نظام نامه با هماهنگی فدراسیون تدوین، تالیف یا ترجمه گردد.
 7. تعداد دوره های آموزشی با ارتقای کیفی آنها و رعایت استانداردهای آموزشی فدراسیون با توزیع استانی و شهرستانی و رشته ای متناسب با نیاز و تقاضاهای جمعیت تحت پوشش ورزش همگانی حداقل ۳۰ درصد در سال ۱۳۹۸ افزایش یابد.
 8. استان تهران موظف است حداقل ۴۵۰ دوره، استان های با جمعیت بیش از دو میلیون نفر از جمله خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، مازندران، آذربایجان غربی، کرمان، سیستان و بلوچستان، البرز و گیلان بیش از ۱۰۰ دوره و سایر استان ها حداقل ۶۰ دوره آموزشی با توزیع نرمال در تمامی شهرستان ها و تمامی رشته های ورزشی تحت پوشش در سال ۱۳۹۸ برنامه ریزی و درخواست و اجرا نمایند.
 9. اطلاعیه تمامی دوره های درخواستی یک ماه قبل از زمان برگزاری در سامانه پرتابل آموزشی فدراسیون توسط مسئول کمیته آموزش استان و انجمن ثبت گردد.
 10. هیات های استان ها دوره مربیگری درجه ۳ آمادگی جسمانی به جزء استان های محروم و کمتر برخوردار درخواست نگردد.
 11. هیات های استان ها و انجمن ها دوره های مربیگری درجه ۲ و ۱ آمادگی جسمانی، یوگا، پیلاتس، ایروبیک، ورزش روزانه و طناب زنی و سایر رشته ها و همچنین مربیگری درجه ۳ و ۲ سایر رشته های ورزشی را درخواست نمایند.
 12. هیات ها و استان ها دوره های داوری تمامی رشته ها را در سطوح مختلف درخواست نمایند.
 13. استان ها و انجمن ها مجاز به کارگیری و استفاده از داوران بدون مدرک رسمی فدراسیون در مسابقات قهرمانی و لیگ استان نیم باشند.
 14. استان ها مجاز به برگزاری دوره های آموزشی بدون مجوز فدراسیون و صدور حکم یا گواهینامه آموزشی به هر عنوان نمی باشند.
 15. دوره های مربیگری و داوری درجه ۲ و بالاتر به صورت سراسری با نظارت مستقیم آکادمی و انجمن مربوطه در سطح استان ها یا مناطق دهگانه آمایش سرزمینی ورزش همگانی و یا توسط هیات ها، انجمن ها ویا فدراسیون برنامه ریزی و اجرا شود.
 16. هیات های مسئول مناطق دهگانه آمایش سرزمینی ورزش همگانی با همکاری سایر هیات ها موظفند در هر ماه یک دوره مشترک شامل سمینار، همایش، کارگاه و دوره های درجه ۲ و ۱ و تربیت مدرس و بین المللی بین استان های همجوار خود برنامه ریزی ، درخواست و اجرا نمایند.
 17. دوره های آموزشی و توانمندسازی حین خدمت کارکنان رسمی و غیر رسمی و داوطلبین ارکان ورزش همگانی (فدراسیون ، هیات ها و انجمن ها) در طول برنامه ریزی و اجرا شود.
 18. نیازهای آموزشی جدید(هیات ها و انجمن ها) برابر فرم های ابلاغی به فدراسیون برای تدوین تقویم آموزشی اعلام گردد.
 19. ارزیابی و ارزشیابی دوره های آموزشی برابر فرم های ابلاغی توسط فراگیران، مدرس و ناظر و بازرس توسط هیات ویا انجمن برگزار کننده انجام و جمع بندی نتایج آن پس از پایان دوره به فدراسیون اعلام شود.
 20. انتخاب عادلانه و معرفی بهینه و به نوبت از همه مدرسین استان براساس نتایج ارزیابی مدرسین مطابق با فرم ارزیابی مدرسان از بین مدرسان با امتیاز بالای ۷۵ با همکاری آکادمی و انجمن مربوطه ضروری است.
 21. اعزام ناظر و بازرسی جهت نظارت بر دوره های آموزشی و ارسال گزارش آن به همراه فرم های ارزیابی به فدراسیون برابر آیین نامه مندرج در نظامنامه انجام پذیرد.
 22. پیش بینی محل استاندارد و مناسب برای برگزاری دوره ها(تئوری و عملی)، اسکان و تغذیه مدرسین غیر بومی؛ پرداخت به موقع حق التدریس و ایاب ذهاب مدرسین (برابر آئین نامه)، ارسال سریع نتایج و نمرات دوره و غیره الزامی است.
 23. تمامی فراگیران شرکت کننده در دوره های آموزشی موظف اند به نام انجمن مربوطه و فدراسیون ورزش همگانی خود را بیمه ورزشی سال نمایند.
 24. ثبت نام تمامی فراگیران آموزشی دوره های آموزشی در سامانه پرتال آموزشی برای راهنمای ثبت نام الزامی است و یکی از مدارک ثبت نام پروفایل ثبت نام متقاضی می باشد.
 25. تهیه و ارسال گزارش خبری (پیش خبر و خبراصلی پس از پایان دوره) و ارسال آن بلافاصله پس از پایان دوره برابر فرم گزارش خبری به فدراسیون (روابط عمومی) جهت درج در سایت و کانال های فدراسیون ورزش همگانی الزامی است.
 26. دوره های آموزشی رایگان برای رشته های جدید و مناطق و محروم با درخواست رئیس هیات یا انجمن مجوز داده خواهد شد.
 27. دوره های آموزشی استان سیستان و بلوچستان به منظور توسعه ورزش همگانی و رشته های ورزشی تحت پوشش تا پایان سال رایگان می باشد.
 28.  کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها مستقیما با آکادمی فدراسیون در ارتباط با دوره های آموزشی با تقویت تعامل، همکاری و مشارکت نمایند.
 29. آکادمی با همکاری کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها نسبت به بازنگری و اصلاح فرایندهای امور آموزشی اقدام نمایند.
 30. کمیته های آموزش هیات و انجمن های تابعه موظفند در جهت تولید دانش و آموزش مهارت های جدید، نو و خلاق در حوزه ورزش همگانی و انجمن های ورزشی تحت پوشش به منظور اشتغال و کارآفرینی اقدام نمایند.
 31.  کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها تدوین طرح ها و پروژه های تحقیقاتی کاربردی و راهبردی را با همکاری مربیان و مدرسان و متخصصین تربیت بدنی و سایر علوم ورزشی دانشگاه ها و موسسات علمی و پژوهشی تشویق و ترغیب و تسهیل نمایند.
 32. هیات های ورزشی همگانی مطابق با بخشنامه ابلاغی نسبت به اختصاص و واگذاری اتاق با فضا کافی و تجهیزات و امکانات مورد نیاز را برای ثبت نام فیزیکی و الکترونیکی تا ۱۵ بهمن سازماندهی و شرایط آن را به فدراسیون اعلام نمایند. 
 33. آکادمی شرح وظائف کمیته های آموزش هیات و انجمن را تدوین و ابلاغ نمایند.
 34. نواب رئیس و کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها بیلان گزارش خبری برنامه ها و فعالیت های آموزشی خود را هر سه ماهه به همراه مقالات علمی برای درج در مجله فدراسیون ورزش همگانی ارسال نمایند.
 35. هیات های ورزش همگانی در جهت توسعه انجمن ورزش مادران و خانواده و انجمن بازی و ورزش کودکان به منظور ارتقای سواد حرکتی در بین خانواده با تدوین طرح های مختلف اجرایی و آموزشی کمک و مشارکت نماید.
 36. آکادمی دوره آموزشی تربیت مربی ویژه مادران خانواده با شعار “هر خانواده یک مربی” را برنامه ریزی نماید.
 37. آکادمی نسبت به تدوین کتاب اصول مدیریت و برنامه ریزی آموزش در فدراسیون ورزش همگانی(آکادمی) و کتاب اصول مدیریت و برنامه ریزی ورزش زنان و خانواده (با همکاری نائب رئیس فدراسیون) اقدام نمایند.
 38. نقش نواب رئیس هیات ها در برنامه ریزی و پیگیری امور آموزش محوری است. نواب رئیس باید با همکاری و تعامل با آکادمی و کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها به توسعه ورزش همگانی و انجمن های تحت پوشش کمک نمایند.
 39. اداری و پشتیبانی فدراسیون کارت شناسایی نواب رئیس و دبیر هیات ها را صادر و تحویل دهد.
 40. نواب رئیس هیات ها و کمیته های آموزش هیات ها و انجمن ها می توانند در دو (۲) دوره آموزشی رایگان شرکت نماید.
 41. در صورت فراهم شدن شرایط همانند روسای هیات می توانند یک بار در سال از امکانات اقدامتی رایگان در مشهد مقدس شرکت نمایند.
 42. بیمه کردن مسئولین هیات ها و انجمن ها و مدرسان و مربیان فدراسیون ورزش همگانی در دستور کار فدارسیون قرار دارد.
 43.  نواب رئیس هیات های ورزش همگانی برروی فعالیت رشته های غیر مجاز از جمله زوبا و هی پاپ و غیره در باشگاه ها و استخرهای ورزشی به ویژه آموزش پایه از مبتدی تا پیشرفته نظارت و طی گزارش به فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان استان پیگیری نمایند.
 44. تمامی مدرسان فدراسیون موظفند در دوره های تعالی قم شرکت نمایند در غیر این صورت مجاز به تدریس در دوره های آموزشی نمی باشند.
 45. هیات های استان های مسئول مناطق دهگانه آمایش سرزمینی ورزش همگانی موظفند دوره های آموزشی منطقه ای یا سراسری  شامل همایش ها، سمینارها، کارگاه های دانش افزایی و مهارت آموزی و ارتقایی و تمدید در ارتباط با دوره های مربیگری، داوری و مدرسی در سطح استان یا مناطق دهگانه ورزش همگانی درخواست و اجرا نمایند.
 46. در دوره های آموزشی تئوری مختلط آقایان و بانوان هیات ورزش همگانی مجوز لازم را از اداره کل ورزش و جوانان (امور بانوان و حراست) اخذ و با حضور نماینده اجرا شود. (ارسال مجوزها قبل از اجرای دوره به فدراسیون)
 47. در رشته های جدید و نوپا که مدرس زن وجود ندارد، اجرای دوره آموزشی توسط مدرس مرد با کسب مجوز از اداره کل ورزش و جوانان (امور بانوان و حراست) و با رعایت ضوابط شرعی و حضور نماینده حراست بلامانع است. (ارسال مجوزها قبل از اجرای دوره به فدراسیون)
 48. دومین همایش ملی مدرسان ورزش همگانی به مناسبت هفته معلم در سال ۱۳۹۸ برگزار گردد.
 49. نواب رئیس هیات ها و انجمن ها و مربیان، داوران، مدرسان و مدیران زن بخش های مختلف هیات ها و انجمن ها موظفند حجاب و ارزش های معنوی و ظاهری در صحنه های ورزشی و فضای مجازی کاملا و در شرایط عرف و شرع کاملا رعایت نمایند.
 50. هیات های ورزش همگانی و انجمن ها نگاه ویژه ای به ورزش کودکان، دختران و زنان و سالمندان و به ویژه با محور جوانان و خانواده اهتمام ورزند.
 51. نواب رئیس هیات ها و انجمن نسبت به شناسایی بانوان فعال و متخصص در عرصه رشته های مختلف و استفاده از آنها ظرفیت های علمی و اجرایی و مدیریتی آنها در عرصه های مختلف تلاش نمایند.
 52. رویدادهای ورزشی بزرگ مانند پیاده روی خانوادگی و دوچرخه سواری در سطح استان ها با محوریت خانواده و اقشار خاص طراحی و برنامه ریزی و اجرا شود.
 53. افراد فنی و توانمند در امر مدیریت دوره های آموزشی، مسابقات و جشنواره ها را آموزش و تربیت داده شوند.
 54. سازماندهی ورزش روزانه، افزایش تعداد ایستگاه های ورزش روزانه و مسیر های پیاده روی در پارک ها و عرصه های طبیعی، به روز رسانی و ارتقای دانش و مهارت مربیان ورزش روزانه در دستور کار هیات های ورزش همگانی و انجمن ورزش روزانه و آکادمی قرار گیرد.
 55. کانال ها و گروه های تلگرامی، وات ساپ، اینستاگرام و سایت های هیات ها و انجمن ها و فدراسیون با رعایت ضوابط فعالیت در فضا و شبکه های مجازی و اجتماعی در جهت اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و آموزش ورزش همگانی و رشته های تحت پوشش تقویت شود.
 56. از زنان، مادران و دختران و سالمندان، کودکان، جوانان و نوجوانان و سایر اقشار قهرمان در حوزه ورزش همگانی و فعالیت بدنی به مناسبت های مختلف تشویق و تقدیر شوند.
 57. همایش چهره های ماندگار ورزش همگانی شامل مربیان، داوران، مدرسان، مشاوران، مدیران و غیره در سال ۱۳۹۸ برگزار شود.
 58. استان های البرز، قزوین و گیلان از ابتدای بهمن ۱۳۹۷ بطور آزمایشی ثبت نام الکترونیک را در پرتال آموزشی فدراسیون با تدوین برنامه دوماه تا پایان سال به منظور رفع اشکالات و موانع راه اندازی سامانه در تمامی استان ها از ابتدای سال ۱۳۹۸ اجرا نمایند.
 59. سایر استان ها در بهمن و اسفند ۱۳۹۷، زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری کمیته آموزش برای اجرای ثبت نام الکترونیک دوره های آموزشی تامین و برای اجرای کامل آن با تدوین برنامه آموزشی سه ماه اول سال ۱۳۹۸ فراهم نمایند.
 60. فدراسیون برای راه اندازی سامانه الکترونیک آموزش فدراسیون اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیون ریال در دی ماه ۱۳۹۷ به تمامی استان ها اختصاصی داده است که لازم است در این راستان هزینه نمایند.
 61. از اول بهمن ماه ۱۳۹۷، تمامی دوره های آموزشی براساس آئین نامه های مندرج در نظام نامه علمی ، آموزشی و فرهنگی فدراسیون ورزش همگانی با نظارت آکادمی اجرا می شود.
 62. هیات ورزش همگانی استان می توانند مطابق با ماده ۳ اساسنامه آکادمی فدراسیون ورزش همگانی نسبت به تاسیس آکادمی ورزش همگانی هیات استان با پیش بینی امکانات، تاسیسات و تجهیزات اداری و آموزشی مناسب اقدام نمایند. همانند استان خراسان رضوی.
 63. ثبت نام ورزشکاران، مربیان، داوران و مدرسان در دوره های آموزشی هیات ورزش همگانی استان تهران از سایر استان ها بدون مجوز فدراسیون (به جزء دوره های سراسری و با مجوز فدراسیون) ممنوع می باشد.
 64. مربیگری درجه ۳ آمادگی جسمانی به عنوان پیش نیاز شرکت در دوره های آموزشی انجمن های ایروبیک و روش های تمرینی از دستورکار آموزشی فدراسیون خارج شده است.
 65. هیات ها و انجمن ها در صورت مشاهده برگزاری دوره های آموزشی فدراسیون توسط سایر فدراسیون و موسسات آموزشی و آموزش هیات ها اسناد و مدارک تخلفات آموزشی را جهت بررسی و پیگیری لازم طی گزارشی به فدراسیون ارسال نمایند.
 66. مدرسین قدیمی انجمن های تحت پوشش که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند، در همایش ملی مدرسان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۷ به مدت دو سال (تا پایان سال ۱۳۹۸) فرصت داده شد تا با ارتقای تحصیل با حداقل کارشناسی به عنوان مدرس فعالیت نمایند.
 67. مدرسین فدراسیون ورزش همگانی حداکثر در دو رشته می توانند تدریس نمایند.
 68. هیات های ورزش همگانی می توانند دوره تئوری تربیت بدنی (مربیگری) ۱۱ درس را برابر آئین نامه مربوطه با همکاری اساتید دانشگاه برگزار و ریز نمرات افراد را تائید و به همراه مدارک ارسال نمایند.
 69. هیچکدام از مدرسین دوره های تئوری و عملی مجاز به فروش کتاب یا جزوء یا پاورپوینت به فراگیران نمی باشند.
 70. هیات های ورزش همگانی و انجمن های تحت پوشش تمامی امور آموزشی را از برنامه ریزی تا اجرا با همکاری کمیته های متناظر رشته مربوطه در استان ها انجام دهند.
 71. هیات ها و انجمن ها براساس اساس آخرین مدرک تحصیلی رسمی و معتبر نسبت به پرداخت حق التدریس و ایاب و ذهاب مدرسین براساس جداول آئین نامه مربوطه در نظامنامه اقدام نمایند. حق الزحمه دانشجویان براساس مدرک مقطع تحصیلی قبلی پرداخت گردد.
 72. با توجه به هزینه های بالای دوره های آموزشی و پائین بودن سقف شهریه دوره های فدراسیون آکادمی در سال ۱۳۹۸  نسبت به متعادل سازی شهریه ها تا سقف افزایش 20 درصدی نسبت به هزینه های واقعی اقدام نمایند. شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های استان و استفاده از داوطلبین ورزشی برای کاهش هزینه های دوره های آموزشی ضروری است.
 73. هیات ها و انجمن ها فرایند ثبت نام های فیزیکی و الکترونیک را براساس فلوچارت آئین نامه آموزشی (فصل ۱۶ و ۱۷) مندرج در نظامنامه آموزشی فدراسیون اجرا نمایند.
 74. نحوه محاسبه شهریه دوره های آموزشی و پرداخت حق التدریس و ایاب و ذهاب مدرسین از ۱/۱۲/۱۳۹۸ براساس آیین نامه نحوه پرداخت (فصل ۹) نظامنامه آموزشی می باشد.
 75. هیات ها و انجمن ها با دقت در فرایند مراحل ثبت نام (تکمیل مدارک و فایل اکسل با درج مشخصات به ویژه کد رهگیری ثبت نام  در پرتال آموزشی) تا ارسال مدارک متقاضان دوره های آموزشی مطابق با نظامنامه آموزشی و پرداخت به موقع حق التدریس و ایاب ذهاب مدرسان کمک نمایند تا تعداد دوره های ناقص و عقب افتاده برای صدور گواهینامه ها تا حد صفر کاهش یابد.
 76. آکادمی آئین نامه دوره های مشاور ورزشی را تدوین، تصویب و ابلاغ نماید.
 77. هیات های ورزش همگانی موظفند که کمیته های آموزش هیات های ورزش همگانی شهرستان ها و بخش ها را تشکیل و فعال نمایند.
 78. مسئولیت اجرای این مصوبات با هیات های ورزش همگانی استان ها و انجمن های تحت پوشش (با محوریت نواب رئیس و کمیته های آموزش) می باشد.
 79. آکادمی جلسه ای را با حضور نواب رئیس هیات ها و مسئولین آموزش هیات ها و انجمن ها که در گردهمایی گیلان غائب بودند، جهت تبیین برنامه ها و اقدامات در تهران برنامه ریزی و اجرا نماید.
 80. آکادمی جلسه ای را با حضور نمایندگان سازمان های همکار که اجرای دوره های آموزشی مستقیما به آنها مجوز داده می شود، جهت تبیین اجرای ثبت نام الکترونیک در سامانه پرتال آموزشی برنامه ریزی و اجرا نماید.
 81. مسئولیت پیگیری این مصوبات بر عهده نائب رئیس بانوان فدراسیون(از طریق خانم اقبال) و آکادمی و کارشناسان هریک از حوزه های استانی و انجمنی (از طریق خانم دکتر جباری) می باشد.
 82. روسای هیات های استانی و انجمن ها و نائب رئیس بانوان فدراسیون و رئیس آکادمی موظفند هر ماه یک گزارش از روند اجرا مصوبات ارائه نمایند.

 

انتهای پیام/


 • ۰۹:۴۵

 • ۱۳۹۷/۱۱/۳۰

 • ۶۶۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار