بهادر رزاقی رئیس کمیته کلیتنیکس (استریت ورک اوت) کشور شد


طی حکمی از سوی افشین ملایی رئیس فدراسیون، بهادر رزاقی رئیس کمیته کلیستنیکس فدراسیون ورزش های همگانی شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ طی حکمی از سوی دکتر افشین ملایی رئیس فدراسیون، بهادر رزاقی رئیس کمیته کلیستنیکس فدراسیون ورزش های همگانی شد. 
گفتنی است در سوابق رزاقی شرکت در مسابقات جام جهانی کلیستنیکس و استریت ورک اوت به عنوان اولین ورزشکار ایرانی  (سال ۲۰۱۴)، عضویت در هیئت مدیره فدراسیون جهانی کلیستنیکس و ورزش های خیابانی (از سال ۲۰۱۷)، عضو بین الملل هیئت مشاوران فدراسیون  کلیستنیکس و ورزش های خیابانی (از سال ۲۰۱۶)،  عضو هیئت مدرسین فدراسیون جهانی کلیستنیکس و ورزش های خیابانی (از سال ۲۰۱۸)، رئیس هماهنگ کننده مسابقات قهرمانی جهان کلیستنیکس و ورزش های خیابانی در بخش سبک آزاد (از سال ۲۰۱۹)، نماینده فدراسیون جهانی کلیستنیکس و ورزش های خیابانی در ایران و خاورمیانه (از سال ۲۰۱۵) دیده می شود. 

شایان ذکر است ریشه شناسی واژه کلیستنیکس درزبان یونانی از دو بخش کلوس،‌ زیبایی و استنوس به معنای قدرت تشکیل شده است. این رشته مبتنی بر تمریناتی بر پایه وزن بدن است و به تدریج با پیشرفت و سازگار شدن هنرجو،‌ از ابزارها و اضافه بار نیز برای دستیابی به احداکثر آمادگی و عملکرد ورزشی هنرجو کلیستنیکس استفاده می شود. رشته کلیستنیکس به سه شاخه استقامت،‌قدرت و نمایشی تقسیم می شود. 
در مجموع می توان گفت،‌ هرگونه تمرینانی که بر پایه وزن بدن انجام شود را کلیستنیکس می گویند. خواه این تمرینات در کوه، در خشکی یا آب انجام شود.
انتهای پیام/


  • ۰۹:۰۱

  • ۱۳۹۹/۱۱/۲۸

  • ۲۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار