تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن در ایران چند برابر شده است؟


رئیس فدراسیون ورزش های همگانی آمار مربوط به تعداد افراد چاق و دارای اضافه وزن را طی یک بازه زمانی ۳۵ ساله در کشور اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از ایسنا، افشین ملایی در آیین رونمایی از طرح‌ ملی شهر های فعال ایران که با حضور وزیر ورزش و جوانان، رییس کمیته ملی المپیک و شهرداران برخی کلانشهرهای کشور صبح امروز در وزارت ورزش و جوانان برگزار شد، با اشاره به اینکه امروزه امر ورزش همگانی که سلامت جامعه را تا حدود زیادی تضمین می‌کند در سایه قرار گرفته است، گفت: بدون تردید در این باره یک فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان به تنهایی پاسخگو نیستند و این امر مهم باید به شکل یک قانون در همه سازمان‌های دولتی و خصوصی به مرحله اجرا درآید.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت عمومی سلامت مردم ایران مطلوب نیست. در کشور ما میانگین کم تحرکی مردم ایران طی ۱۳ سال گذشته معادل ۳۳ درصد بوده است، همچنین طی سال گذشته بر اساس آمار میزان کم تحرکی در مردم ایران معادل ۵۶ درصد بوده است و حتی کم تحرکی در برخی استان‌ها به بیش از ۷۰ درصد رسیده است.

ملایی با بیان اینکه تعداد افراد چاق در سال ۵۹ در کشور حدود ۲ میلیون نفر بوده است و در سال ۹۴ به ۱۱ میلیون نفر رسیده که حاکی از رشد ۵ برابری طی مدت مذکور است، خاطرنشان کرد: تعداد افراد دارای اضافه وزن نیز در کشور طی سال ۵۹ معادل پنج میلیون نفر بود که در سال ۹۴ به ۱۸ میلیون نفر رسید؛ این آمار نشان می‌دهد که رشد تعداد افراد دارای اضافه وزن ۳.۵ برابر شده است.

وی با تاکید بر این که بدون هماهنگی شهرداری ها و ارگان های اثر گذار نمی توانیم شاهد تغییر در حوزه ورزش همگانی و سلامت عمومی مردم ایران باشیم، گفت: توسعه زیرساخت ها، اصلاح نگرش ها، توجه به اقشار مختلف و پایش اقدامات و هماهنگی بین دستگاه‌ها از جمله مسائلی است که باید به آن توجه جدی داشت.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به دو پروژه این فدراسیون مبنی بر طرح آماده‌باش و طرح ملی شهرهای ایران خاطرنشان کرد: هدف اصلی طرح ملی شهر های فعال ایران ایجاد فرصت‌های مشارکت در فعالیت‌های بدنی و ورزشی برای تمامی شهروندان است.

انتهای پیام


  • ۱۰:۵۱

  • ۱۳۹۹/۰۶/۱۹

  • ۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار