تفاهم نامه همکاری مشترک هیئت ورزش های همگانی استان خوزستان و دانشگاه شهید چمران اهوا به امضاء رسید


هیئت ورزش های همگانی استان خوزستان با هدف توسعه علمی و ترویج سلامت و نشاط اجتماعی با دانشگاه شهید چمران اهواز تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از پایگاه خبری هیئت ورزش های همگانی استان خوزستان، ظهر دیروز یکشنبه ۲۳ شهریور، تفاهم نامه دوجانبه همکاری هیات ورزش های همگانی خوزستان با دانشگاه شهید چمران اهواز با حضور امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی استان خوزستان و خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز به امضاء رسید.

در ابتدای این جلسه، امید حاجتی، رئیس هیات ورزش های همگانی استان خوزستان با اشاره به بهرمندی از ظرفیت های علمی در حل مشکلات و توسعه پایدار استان گفت: دانشگاه شهید چمران بعنوان یک دانشگاه یشرو و مادر در سال های اخیر در مساله سیل، کرونا، ریزگردها بازوی علمی برای سازمان ها در اجرای طرح ها و برنامه های متنوع  اجرایی بود.

حاجتی ادامه داد: در جریان مدیریت سیلاب خوزستان با همکاری دانشگاه شهید چمران طرح علمی، حمایتی پیشنهاد شد که با هدایت سیلاب به کانون ریزگرد ها مشکل استان در این زمینه را حل و به نوعی تهدید را به فرصت تبدیل کرد که از ثمرات اجرای این طرح، می توان به پوشش گیاهی مناسب برای جلوگیری از تخریب خاک نیز اشاره کرد.

 وی با تاکید بر ضرورت فعالیت های سلامت محورهمراه با اجرای برنامه هایی با نشاط اجتماعی برای مردم خوزستان عنوان کرد: دانشگاه سهم خود را در توسعه ورزش های همگانی مانند فعالیت سایر موضوعات مشخص کند.

حاجتی اضافه کرد: با فعال سازی ظرفیت های علمی اساتید و دانشجویان و ارائه مقالات علمی پژوهشی در ترویج فرهنگ ورزش های همگانی می توان سلامت جسمی و نشاط اجتماعی را به مردم خوزستان هدیه داد.

 رئیس هیات ورزش های همگانی استان خوزستان به پیشگامی دانشگاه شهید چمران اهواز در توسعه استان پرداخت و افزود: تعامل دانشگاه با هیات ورزش های قطعا برای سلامت جسمی و نشاط اجتماعی 4میلیون و 800 هزار خوزستانی موثر خواهد بود. مسئولیت اجتماعی ما باعث شد با ایجاد زیر ساخت های حوزه ورزش های همگانی بستر را برای جامعه سالم و با نشاط و رشد استعدادهای ورزشی فراهم سازیم.

حاجتی با اشاره به اینکه بزرگترین هیات ورزشی از نظر جامعه تحت پوشش، هیات ورزش های همگانی است، افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا فعالیت های هیات ورزش های همگانی با سازو کار جدید در بستر فضای مجازی، صدا وسیمای استان و در قالب پویش های مردمی، مسابقات ورزشی، ایجاد چالش و تمرینات زنده  و تولید محتوی صورت گرفت که مورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

ایده ال و شعار ما در ورزش های همگانی استان، ورزش کردن مردم خوزستان بصورت سه روز در هفته است و برای دستیابی به این مهم و داشتن جامعه سالم در حال اجرای فعالیت های متنوع ورزشی هستیم. تولید محتوا برای ایجاد نشاط و سلامت مردم به ویژه اقشار سالمند، کارمند و ماداران باردار و کاهش هزینه درمانی این افراد از دیگر اهدافی است که انتظار می رود دانشگاه شهید چمران اهواز بعنوان ظرفیت نخبگانی به هیات ورزش های همگانی کمک کند.

غلامحسین خواجه، رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز در این جلسه بر ضرورت ورزش در سلامت جسم و روح جامعه تاکید کرد و گفت: پذیرفتن مسئولیت اجتماعی با وجود مشغله بالا در سازمان مدیریت و برنامه ریزی وظیفه ما بعنوان دانشگاه شهید چمران را در همراهی با هیات ورزش های همگانی مصمم تر کرد و همکاری در اجرای فعالیت های ورزشی را وظیفه خود می دانیم  و ظرفیت علمی دانشگاه را نیز برای اجرای بهتر فعالیت ها بکار می گیریم.

وی گفت: رسالت دانشگاه شهید چمران اهواز ارتباط با جامعه و صنعت و … است و همکاری با هیات ورزش های همگانی به دلیل اینکه در مسیرسلامت مردم است از و مصادیق بارز این رسالت به شمار می آید. در مسیر توسعه ورزش های همگانی از تمامی توان، امکانات وظرفیت های دانشگاه استفاده خواهیم کرد. ورزش های همگانی با تکیه گاه علم و پژوهش قطعا باعث کاهش هزینه های درمانی شهروندان و بالا رفتن  نشاط اجتماعی و سلامت جسمانی آن ها خواهد شد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۲۷

  • ۱۳۹۹/۰۶/۲۴

  • ۵

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار