تقدیر سازمان بهداشت جهانی از اقدامات وزارت ورزش در ورزش همگانی


نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران از توجه وزارت ورزش به حوزه همگانی در دوران کرونا تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر «کریستف هملمن نماینده سازمان بهداشت جهانی در ایران با ارسال نامه‌ای به وزیر ورزش از توجه وزات ورزش به حوزه همگانی تقدیر کرد. در این نامه آمده است:

«آقای دکتر مسعود سلطانی فر،

همانطور که حضرتعالی به خوبی مستحضر هستید فعالیت بدنی منظم منجر به سلامت عمومی بلندمدت برای همگان می‌شود. در حالیکه بسیاری از کشورهای جهان از جمله ایران درگیر پاندمیک کووید -۱۹ هستند، بی شک نیاز است فعالیت بدنی بخاطر تأثیرات مثبت آن بر سلامت جسمانی و روانی و ارتقا سیستم ایمنی مورد توجه بیشتر قرار بگیرد.

بر خود لازم می بینم بدین وسیله از وزارت ورزش و جوانان ایران به خاطر توجه به ورزش همگانی که بر بعد سلامت ورزش و فعالیت بدنی تاکید دارد بخصوص در دوران پاندمیک کووید -۱۹ قدردانی و تشکر کنم.

اقداماتی همچون پویش “در خانه می‌مانیم و ورزش می‌کنیم” و “ورزش درخانه” و “آموزش ورزش در خانه در شبکه‌های اجتماعی” از مواردی هستند که به شدت توصیه می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) این اقدامات متعهدانه دولت ایران را برای ترویج فعالیت بدنی در سطح ملی و بین المللی به عنوان مثالهای خوب و کاربردی منتشر و به اشتراک گذاشته است.

ما پیشرفت استراتژیک خوبی با همدیگر داشتیم. سند توسعه فعالیت بدنی ملی ۲۰۲۰-۲۰۳۰ ایران در سال ۲۰۱۹ با حضور و مشارکت فعالانه وزارت ورزش و جوانان، وزارت بهداشت، وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهداشت جهانی و سایر ارگان‌ها تدوین شد.

ما امیدوار هستیم با تداوم همکاری‌های دو جانبه، سند ملی در ایران اجرا شود. سازمان بهداشت جهانی، حمایت همه جانبه خود را برای عملیاتی کردن این سند اعلام می‌دارد.»

انتهای پیام/


  • ۱۶:۰۱

  • ۱۳۹۹/۰۲/۱۱

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار