تلاش جامعه ورزش همگانی کم نظیر است/ ۳۴ درصد مردم داری تحرک هستند


نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی گفت: تلاش‌های شبانه روزی جامعه ورزش همگانی برای کاهش کم تحرکی و آسیب‌های ناشی از کرونا در کشور کم نظیر است و نباید این تلاش‌ها نادیده گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری مهر،‌ رضا شجیع در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آمارهای متناقض مربوط به کم تحرکی ایرانیان بویژه در ایام کرونا گفت: در اینکه بحران کرونا وضعیت کم تحرکی ایرانیان که به مرحله هشدار رسیده را تشدید کرده شکی نداریم، ولی نتایج پیمایش اجتماعی بحران کرونا در ایران نشان که از طریق پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی منتشر شده نشان می‌دهد که ۷۵ درصد مردم به نحوی دارای تحرک هستند که البته فعالیت بدنی ۴۱ درصد آنها ناکافی ارزیابی می‌شود. از این رو بر اساس پیمایش مذکور، ۳۴ درصد ایرانیان در دوران کرونا هم ورزش می‌کنند.

رییس دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان با اشاره به رویکردهای جدید فدراسیون ورزش‌های همگانی مبنی بر تمرکز بر بازاریابی اجتماعی و تغییر رفتار کم تحرک اقشار و گروه‌های مختلف اجتماعی اظهار داشت: فدراسیون ورزش‌های همگانی با حمایت وزارت ورزش و جوانان، خود را در خط مقدم مقابله با کم تحرکی می‌داند و امیدوار است سیاست سایر دستگاه‌های اجرایی بویژه وزارت بهداشت به سمت پیشگیری و هم افزای حرکت کند تا زمینه برای بهبود موثرتر شاخص‌های سلامت عمومی و کاهش نرخ بیماری‌های غیرواگیر فراهم شود.

شجیع در ادامه با اشاره به تدوین سند ملی فعالیت بدنی، این سند را اقدامی جدی در موضوع تقسیم کار ملی در حوزه فعالیت بدنی ارزیابی کرد و افزود: وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ورزش‌های همگانی امروزه در موضوع «ورزش در خانه» و طراحی پویش‌های آگاهی بخش متناسب با شرایط کرونا پیش قدم هستند و امید است این حجم از اقدامات مداوم و هدفمند، از سوی سیاستگذاران حوزه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

نایب رییس فدراسیون ورزش‌های همگانی در خاتمه بر ضرورت هم افزایی و اجرای اقدامات مشترک ملی به دور از بخشی نگری و فعالیت‌های جزیره‌ای تأکید کرد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۴:۰۹

  • ۱۳۹۹/۰۹/۱۹

  • ۲۱

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار