“تمهیداتی برای بزرگداشت روز ملی چوگو؛ از رایزنی در رسانه ملی تا همایش آنلاین با کمیته های استانی”


در آستانه یکم تیرماه، مقارن با “روزملی بزرگداشت ورزش باستانی چوگو”، اعضای هیات رئیسه انجمن ورزشی چوگو فدراسیون ورزش های همگانی با حضور در رسانه ملی ضمن رایزنی با شبکه های مختلف رادیویی و تلویزیونی برای پوشش برنامه های مرتبط با “روز ملی چوگو”، سلسله جلساتی را نیز جهت تعریف و چینش این برنامه ها برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، نخستین نشست با حضور دکتر طالب رجب پور رئیس ،  دکتر پولاد خسروی دبیر ،  مهندس مهدی معصومی عضو هیات رئیسه و مسئول کمیته روابط عمومی  و خانم نگین آرین  رئیس کمیته آموزش  برگزار شد. 
  در این نشست دکتر طالب رجب پور با تاکید بر اهمیت “روز ملی چوگو” خواستار برنامه ریزی و تلاش مضاعف انجمن در جهت تکریم و گرامیداشت شایسته این روز شد.
دکتر پولاد خسروی نیز گزارشی از همایش آنلاین با شرکت مسئولین انجمن و روسای کمیته های متناظر استانی و موارد قابل طرح در این وبینار ارائه داد.
در ادامه نیز مهندس مهدی معصومی با اشاره به لزوم تقویت سبد محتوایی ورزش باستانی چوگو، بر تولید انواع محتوای مرتبط با “روز ملی چوگو” اعم از پوستر، کلیپ و تیزرهای صوتی و تصویری برای انتشار در رسانه ها تاکید و خواستار حمایت لازم در این خصوص شد. 
 اعضای هیات رئیسه انجمن ورزشی چوگو در جریان رایزنی های خود در رسانه ملی، نشستی نیز با دکتر حمیدرضا صحراگرد،  مدیر رادیو تهران، داشتند. 
در این نشست ابتدا دکتر طالب رجب پور،  گزارشی در خصوص ورزش چوگو و برنامه های انجمن ارائه داد و در ادامه نیز دکتر صحراگرد ضمن تقدیر از تلاش اعضای انجمن چوگو برای احیا و توسعه این آئین بومی و باستانی،  خواستار تمرکز و هدف گذاری برنامه های انجمن حول محور خانواده شد. 
صحراگرد همچنین با ابراز خرسندی در خصوص جای گرفتن چهره های علمی و فرهنگی در ترکیب اعضای هیات رئیسه  انجمن چوگو، حمایت خود و مجموعه رادیو تهران از برنامه های این انجمن را اعلام کرد. 
درپایان  اعضای هیات رئیسه انجمن چوگو در محل ساختمان شهدای رادیو نیز نشستی مشترک با دکتر محسن حیدرنیا استاد برجسته تاریخ و تمدن و رئیس اسبق بنیاد ایران شناسی مسکو، و خانم ها دکتر حسینی ومیرزاخانی از اساتید تاریخ و تمدن در خصوص بررسی جایگاه ورزش باستانی چوگو در تمدن ایرانی و بررسی راهکار های غنا بخشیدن به جنبه های فرهنگی این آئین بومی و کهن بود.

 

انتهای پیام/


  • ۱۱:۰۰

  • ۱۴۰۰/۰۳/۲۵

  • ۱۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار