تندرستی جامعه اولویت اصلی مسولان ورزش کشور


رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر فرخشهر گفت: استان چهارمحال و بختیاری علیرغم ظرفیتهای فراوان هفتمین‌ استان کم‌تحرک‌ کشور و ۵۶درصد مردم‌ایران و ۶۴ درصد بانوان ایران نیز دچار کم تحرکی هستند و دانش آموزان ایرانی ۲۰ درصد چاق شده اند و ۳۰ میلیون مبتلای فشارخون و ۱۰ میلیون بیمار دیابتی در کشور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از روابط عمومی هیئت ورزش های همگانی چهار محال و بختیاری، افشین‌ملایی با اشاره به مهجوریت رویکرد سلامت محور به ورزش در دو دهه گذشته، یادآور شد: طی دو دهه گذشته دو رویکرد ورزش حرفه ای و ورزش قهرمانی‌ همواره مورد توجه بوده است اما رویکردی که تندرستی مردم را تضمین‌می کند به فراموشی سپرده شده است.
وی تاکید کرد: ایران با رشد ۳ برابری پیری نسبت به آمار جهانی، در‌ دو دهه آینده یکی از پیرترین کشورهای دنیا خواهد بود.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی تصریح‌کرد:  تنها راه مدیریت وضعیت کنونی، توجه به منافع ملی توسط حاکمیت و مسولان است.
افشین‌ملایی یک سوال مهم‌مطرح‌کرد: چرا در‌ ورزش کشور واگذاری باشگاه های پرطرفدار، رفت و آمد مربیان خارجی و رفتار بازیکنان ایرانی نسبت به تندرستی، شادابی و سلامت مردم‌در اولویت قرار دارد.
وی یادآور شد: وظیفه اصلی عوامل ورزش کشور باید تندرستی و نشاط مردم‌باشد چرا که مسولان‌ موقعیت اجتماعی خود را از مردم‌کسب می کنند.
رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشور خاطرنشان‌کرد: ارتقای سلامت جسمی‌و روحی شهروندان بهترین موفقیت برای مدیریت شهری است‌ و پروژه شهر‌فعال در همین راستا‌ اجرا می شود.
افشین‌ملایی فرخشهر‌‌ را یکی از کاندیدهای شهر فعال معرفی و ابراز امیدواری کرد: این‌ شهر‌ بتواند با تامین زیرساخت های‌مناسب در راستای سلامت جامعه گام‌بردارد.
مسئول نمايندگي ورزش و جوانان فرخشهر نیز تشریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰‌بودجه ای برای در اختیار قراردادن ۴ زمین برای هیات های ورزشی این‌ شهر پیش‌بینی شده است.
رضا گرجي افزود: امسال ۳ پیاده راه در راستای حفظ سلامتی و تندرستی و نشاط شهری درفرخشهر‌ احداث شد و مورد استقبال مردم‌نیز قرار‌گرفت.
وی‌با تقدیر از همکاری اعضای شورا برای بحث ورزش شهر‌ فرخشهر تشریح کرد: در محل پارک دریژنوی فرخشهر برای احداث ۴ پیست و ساخت پارک بانوان برنامه ریزی شده است.


  • ۲۲:۰۹

  • ۱۳۹۹/۱۰/۱۲

  • ۱۸

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار