توجه ویژه به «توسعه فعالیت بدنی زنان» برای رسیدن به هدف بزرگ «خانواده سالم با ورزش»


نایب رئیس بانوان فدراسیون ورزشهای همگانی تاکید کرد سياستگذاري و هماهنگي در «توسعه فعاليت بدني زنان كشور» را بيش از پيش مورد توجه قرار خواهیم داد تا حصول به مفهوم گسترده  «خانواده سالم با ورزش و فعاليت بدني» محقق گردد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، در پیام آذین ساکی به مناسبت سال جدید آمده است:

« فرا رسيدن سال نو، نويد بخش شكفتن شكوفه هاي اميد و تحول آينده است. آينده ايي كه همگان اميد داريم در همه جهات بهتر از گذشته باشد. با ديدن بهار، رحمت و محبت خداوند را به ياد مي آوريم و اينكه چشمه مهر ايزد همواره به سوي انسانها و همه موجودات جاري است.

فدراسيون ورزشهاي همگاني در سال گذشته با همت و تلاش همه اعضا و خانواده متعهد خود در جهت ايجاد جريان توسعه ورزش سلامت محور با تكيه بر دانش علمي و ترسيم چشم انداز مشاركت هر چه بيشتر آحاد مردم در فعاليت هاي ورزشي مبتني بر “اصل سلامت بخشي ” اهتمام ويژه ايي بكار بست.

يكي از سياستهاي كلان و موضوعات مهم در نظام توسعه فعاليت بدني فدراسيون “كاهش كم تحركي زنان ” و ” افزايش سهم ورزش در ارتقا تندرستي بانوان ” با توجه به نقش سازنده و محوري آنان در نهاد خانواده است كه مشتمل بر محورهاي ارتقا سلامت فردي و خود مراقبتي با ورزش و گسترش فرهنگ ورزش در خانواده مي باشد.

اصالت و محوريت ” توسعه فعاليت بدني در خانواده ” و ارتباط تنگاتنگ و پيچيده آن با ديگر نهادها به آن جايگاه فرابخشي داده است و بديهي است كه پرداختن به آن نيازمند يك عزم ملي ، تشريك مساعي و همكاري بين بخشي (دولتي و خصوصي )، تعامل با سازمانهاي مردم نهاد ، مراكز علمي پژوهشي و و رسانه ها و بهره گيري از مشاركت و همراهي آحاد جامعه را دارد.

به همين لحاظ مجموعه فدراسيون ورزشهاي همگاني با مديريت و هدايت انديشمندانه برادر ارجمند جناب آقاي دكتر ملايي عزم آن دارد كه با استعانت از حضرت حق تعالي و با بهرگيري از ظرفيت هاي موجود و تاكيد بر همكاري هاي شبكه ايي و حمايت طلبي مراجع حاكميتي، مسئوليت برنامه ريزي ، سياستگذاري و هماهنگي در ” توسعه فعاليت بدني زنان كشور ” را بيش از پيش مورد توجه قرار داده تا حصول به مفهوم گسترده  “خانواده سالم با ورزش و فعاليت بدني ” محقق گردد.

انشاالله كه خانواده بزرگ ورزش همگاني در سال ١٤٠٠ با تلاش مضاعف و بي وقفه براي رسيدن به اهداف عاليه در جهت سياست هاي توسعه ورزش همگاني و در خدمت رساني به آحاد جامعه ،گام هاي بلند و اثر بخشي برداشته و در اجراي طرح ها و برنامه هاي توسعه فعاليت بدني به موفقيت هاي چشمگيري دست يابيم .

فرا رسيدن نوروز ١٤٠٠ را به همه هموطنان عزيزم و خانواده بزرگ و ارزشمند ورزش همگاني تبريك و تهنيت عرض نموده و احسن الاحوال را براي همه آرزو مي کنم.»


  • ۱۹:۴۵

  • ۱۴۰۰/۰۱/۰۴

  • ۱۲

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار