توسعه ورزش خانوادگی رویکرد اصلی هیئت ورزش همگانی است

دبیر هیئت ورزش همگانی استان اصفهان توسعه ورزش خانوادگی را رویکرد اصلی این هیئت دانست.

علی حلاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره فعالیت‌های هیئت ورزش همگانی استان اظهار داشت: این هیئت طبق چارت مصوب فدراسیون ورزش همگانی دارای 65 کمیته تخصصی و 17 گروه زیرمجموعه این کمیته‌ها است که تمام فعالیت ورزش همگانی شهر و استان اصفهان را پوشش می‌دهد.

وی «هر شهروند اصفهانی یک ورزشکار همگانی» را چشم‌انداز اصلی هیئت ورزش همگانی استان دانست و افزود: توسعه سطح سلامت و نشاط اجتماعی از طریق ورزش‌های عمومی هدف اصلی این هیئت است.

 

دبیر هیئت ورزش همگانی استان اصفهان با اشاره به فعالیت ۱۵۴ ایستگاه ورزش شهروندی با مدیریت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با نظارت فنی این هیئت ادامه داد: کمیته‌های هیئت ورزش همگانی استان نیز فعالیت خود را در حوزه ورزش همگانی در سطوح باشگاهی و همچنین برنامه‌های رقابتی دنبال می‌کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه فعالیت‌های هیئت ورزش همگانی استان شامل گروه‌های سنی مختلف نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و همچنین ورزش اقشار شامل کارمندان دولت، نیروهای مسلح، ورزش دانش‌آموزی و دانشجویی و فعالیت‌های گروهی می‌شود، در برنامه استراتژیکی که تا پایان سال 1400 تدوین کرده‌ایم، شاخص‌های ارزیابی سلامت و آمادگی جسمانی شهروندان در یک کار پژوهشی از سوی تیم راهبردی و عملیاتی هیئت همگانی سنجش می‌شود تا ببینیم در چه شاخص‌هایی رشد داشته‌ایم. در همین راستا فعالیت‌هایی در نظر گفته شده که برخی از آنها مانند پویش «آماده باش» از سوی فدراسیون ابلاغ شده که در مرداد و شهریورماه در سراسر کشور اجرا شد و استان اصفهان 348 محتوا در قالب موشن‌گرافی، اینفوگرافی، پوستر، لایو و وبینار مجازی تولید کرد. خوشبختانه استان اصفهان در حوزه لایو و وبینار مجازی رتبه نخست کشور را کسب کرد که موید بهره‌گیری هیئت ورزش همگانی استان از نیروی انسانی متخصص، مدرسان دانشگاه، تحصیل‌کردگان علوم ورزشی و افراد باسابقه و دارای تجربه عملیاتی است.

اجرای ۲۰۲ برنامه در هفته تربیت‌بدنی در فضای مجازی و حقیقی

حلاجیان با اشاره به اجرای ۲۰۲ برنامه در هفته تربیت‌بدنی متناسب با نیازهای اجتماعی و شیوع بیماری کرونا تصریح کرد: از این تعداد 149 برنامه در شهر اصفهان و در فضای مجازی و واقعی اجرا شد و 53 برنامه مجازی و واقعی نیز از سوی هیئت‌های شهرستانی برگزار شد. یکی از این برنامه‌ها که مورد استقبال هم قرار گرفت برنامه «هفت پل، هفت اجرای طناب‌زنی» بود که نونهالان و نوجوانان برای معرفی، نمایش و گسترش رشته طناب‌زنی در پل نصر ناژوان، پل مارنان، پل وحید، پل آذر، سی‌وسه پل، پل چوبی و پل خواجو طناب‌زنی کردند. همچنین برنامه جنبش پیاده‌روی در ایستگاه‌های ورزش شهروندی بدون تجمع افراد و با رعایت موارد بهداشتی زیر نظر هیئت ورزش همگانی استان اجرا شد.

وی درباره برنامه‌های آینده هیئت ورزش همگانی استان اصفهان بیان کرد: برنامه‌های آینده ما با دو رویکرد برگزار می‌شود؛ نخست برنامه‌هایی که موجب افزایش سواد و دانش ورزشی شهروندان شود که در قالب فیلم‌های آموزشی، اینفوگرافی، پوستر موشن‌گرافی و مسابقات مجازی اجرا می‌شود. همچنین رویکرد اصلی هیئت توسعه ورزش خانوادگی است که با توجه به کاهش حضور شهروندان در باشگاه‌های ورزشی،  در مجتمع‌های مسکونی و به صورت همگانی انجام می‌شود تا رسالت اصلی هیئت که افزایش سطح سلامت و نشاط اجتماعی است محقق شود.

دبیر هیئت ورزش همگانی استان اصفهان با تقدیر از حمایت‌های اداره‌کل وزش و جوانان استان، راهبردهای فدراسیون ورزش همگانی و معاونت ورزشی تفریحی شهرداری اصفهان برای توسعه ایستگاه‌های ورزش شهروندی اضافه کرد: قرار است تفاهم‌نامه‌ای با سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان منعقد کنیم تا جامعه گسترده بسیج و بسیج ورزشکاران را در ورزش همگانی مشارکت دهیم. همچنین توسعه ورزش ادارات و کارکنان و توسعه ورزش همگانی در دانشگاه‌ها و آموزش و پرورش از دیگر رویکردهای ما است.

وی خاطرنشان کرد: کمیته ورزش زندان‌های هیئت ورزش همگانی استان توسعه ورزش همگانی را در کانون اصلاح و تربیت و زندان‌ها دنبال می‌کند. همچنین توسعه کمیته ورزش همگانی در هیئت‌‌های ورزشی استان اصفهان را در دستور کار داریم. این کمیته‌ها در چارت هیئت‌های استان پیش‌بینی شده و برای آنها سیاست‌گذاری مناسبی شده است اما فعالیت این کمیته‌ها باید تبلور بیشتری داشته باشد.

حلاجیان گفت: وب‌سایتی به نام «تمرین نت» از سوی هیئت ورزش همگانی، هیئت ورزش‌های دانشگاهی اصفهان و دانشگاه صنعتی و توسط یکی از اعضای هیئت‌علمی این دانشگاه ایجاد شده است. شهروندان و به‌خصوص کارمندان می‌توانند با عضویت رایگان در این سایت از ساعت 7:50 تا 8 صبح روزهای زوج برنامه‌های مربوط به ورزش کارمندان و حرکات اصلاحی را به صورت آنلاین مشاهده کنند و از مشاوره تخصصی و رایگان بهره‌مند شوند که با استقبال خوبی مواجه شده است.

لینک خبر:

https://tn.ai/2382379


موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار