حجت الاسلام حمیدی:‌ بیش از ۱۵۰ ست ورزشی برای شهروندان فعال شده است/ تبریز صلاحیت کاندیداتوری شهر فعال را دارد


معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار در دومین مجمع شورای سیاستگذاری شهرهای فعال ایران تبریز گفت: بیش از ۱۵۰ ست ورزشی برای ورزش شهروندان ما فعال شده است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی به نقل از خبرگزاری برنا، 

طرح «شفا» مخفف شهرهای فعال ایران است که به دنبال طراحی و بازسازی شهر به سمتی است که از فعالیت‌های فیزیکی شهروندان حمایت کند. شهر فعال شهری است که برای تمام اقشار زیرساخت، برنامه‌های مشارکت و کارهای آموزشی را توسط شهردار داشته باشد. این طرح با هماهنگی کمیسیون کلان‌شهرها و مشارکت محوری شهرداران اجرایی می‌شود و به سمت اخذ استانداردهای لازم در شهرها حرکت و با ایجاد انگیزه برای شهرداران در تلاش است تا زیرساخت‌های توسعه فعالیت بدنی در پیاده‌روها و مسیرهای دوچرخه سواری و سایر رشته‌ها را توسعه دهد. این پروژه شهرداران را به سمت طراحی و ساخت شهر فعال تشویق می‌کند.

حجت الاسلام حمیدی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز، در این رابطه به خبرنگار برنا گفت: استان آذربایجان‌شرقی یکی از نامزدهای شهر‌ فعال بود که در جلسه گذشته نهایی شد که به اعتقاد من واقعا تبریز هم از نظر ظرفیت و هم از نظر فرهنگ عمومی شایستگی و صلاحیت این را دارد که به عنوان شهر فعال مطرح شود.

او اضافه کرد: در حال حاضر یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگی شهرداری تبریز گسترش ورزش همگانی است. در این زمینه ما 320 پارک داریم که پتانسیل استفاده برای طرح‌های مطرح شده در ورزش همگانی را دارد، 22 سالن ورزشی، 2 استخر، 32 زمین چمن مصنوعی و بیش از 150 ست ورزشی در فضاهای باز موجود است که همه این امکانات در اختیار شهروندان است، البته با وضعیتی که در حال حاضر کرونا به وجود آورده محدودیت‌هایی ایجاد شده اما برای گسترش ورزش همگانی باید همه دستگاه‌ها با هم تلاش کنند.

 

انتهای پیام/


  • ۱۰:۴۱

  • ۱۳۹۹/۰۸/۰۵

  • ۱۳

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار