حضور قهرمانان آتش نشان در مسابقات بین المللی لهستانحضور قهرمانان آتش نشان در مسابقات بین المللی لهستان

تیم پتروشیمی متشکل از آتش نشانان شرکت زاگرس، غدیر و بندر امام(ره) با مدیریت فدراسیون ورزش های همگانی در اوایل تیرماه جاری به کشور لهستان اعزام شدند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی ، غلامرضا کمانه نایب رییس فدراسیون و سرپرست تیم آتشنشانان اعزامی به مسابقات بین المللی آتش نشانان که دهمین دوره این رویداد مهم بود اظهار داشت : قبل از اینکه به جزئیات مسابقات بپردازیم، به اهمیت این رقابت ها اشاره می کنیم نقش ثانیه ها در نجات جان انسان ها بسیار مهم و حیاتی است.
آتش نشانان ایثارگر که از توانمندی جسمانی و مهارت لازم برخوردار است می تواند ماموریت خود را به خوبی و درستی انجام دهد و قبل از هر چیزی احساس شادی و نشاط حاصل از نجات جان انسان وجودش را متبلور می سازد.

کمانه افزود : نقش طراحی مسابقات کاربردی و عملکردی مانند حمل آدمک هشتاد کیلویی و ثبت زمان شاخص یکی از مادر مسابقات بود. بالا رفتن از شصت پله و حمل وسایل تجهیزات سنگین و انجام عملیات فنی و دقت در اطفای حریق و نشانه زنی با فشار آب و چند آیتم رقابتی کاربردی جالب از دیگر موارد مسابقات بود که در مرکز شهر تورن لهستان برگزار شد.

نایب رییس فدراسیون ورزشهای همگانی ادامه داد : بطور قطع مهارت و سرعت در استفاده از ابزار ها امداد و نجات نقش تعیین کننده ای در نتیجه مسابقات داشت که باعث می شد. فقط آتش نشانان ورزیده و کارآمد بتواند سکوی قهرمانی را تصاحب کند تیم های پتروشیمی ایران که در این رقابت با ۱۹ کشور و مربی و سرپرست شرکت داشتند و در کارگاه های عملی شرکت نمودند و گواهی دریافت کردند و هریک با کوله باری از تجربه بازگشتند تا شرایطی را فراهم کنند و این رقابت ها را در جهت ایجاد انگیزه لازم در کشور عزیزمان پیاده نمایند. نقش آمادگی جسمانی و اصول تمرینات علمی ورزشی در توانمند سازی آتش نشانان بسیار مهم است.

وی با اشاره به زحمات انجمن ورزش آتشنشانان تصریح کرد : در همین راستا انجمن ورزشی آتش نشانان با مدیریت غلامرضا کریمی که از قهرمانان ملی دو و میدانی کشور فعالیت می کند برنامه ریزی مفصلی را تدارک دیده است.دوره های آموزشی و مربیگری آتش نشانی مسابقات آتش نشانان منطقه ای و کشوری و اعزام به مسابقات مهم بین المللی بخشی از این برنامه هاست.

کمانه در پایان گفت : مسابقات لهستان و تیم اعزامی که با شرح زیر شرکت نموده اند افتخار بزرگی برای آتش نشانان پتروشیمی محسوب می گردد.

سید غلامرضا کمانه نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی که سرپرستی گروه اعزامی را بر عهده داشت از حمایت های مجموعه پتروشیمی کشور بخصوص علیرضا نریمان نژاد مدیر کل محترم ایمنی پتروشیمی تشکر و قدردانی نمود.

اسامی شرکت کنندگان در مسابقات بین المللی لهستان به ترتیب عبارتند از:

علی اکبر حسینی

عبدالرشید تنگستانی

عبدالحمید قرنجیک

ایرج باقری گله

محسن اسما فرد

محمود وحیدی

سید محمد علی موسوی

مجتبی شیر علی زاده

مجتبی حیات

محمد سلطانی زاده

جعفر عبادی

بیژن فیض الله زاده

بهراد عیدی وند

عبدالحمید محمودیان

خلیل زنگویی

جعفر شهدی زاده

رسول ترابی نیا

غلامرضا کریمی سرمربی

سید غلامرضا کمانه سرپرست گروه اعزامی

گفتنی است در این دوره از مسابقات کشور های ایران، لهستان، آلمان، لیتوانی، اوکراین، روسیه، چک، انگلستان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، سوئد، نروژ، فنلاند، مجارستان، ایتالیا، اتریش با بیش از ۳۰۰ ورزشکار حضور داشتند.

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار