خبر از انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی

به گزارش روابط عمومی انجمن گردشگری ورزشی ، در تاریخ ۲۶ آذرماه ۱۳۹۳ اولین نشست هم اندیشی مسئولین کمیته های گردشگری ورزشی شهرستان های استان اصفهان با حضور رضا خوش سرور ( رئیس انجمن گردشگری ورزشی )-  امیر باقری ( رئیس هیات ورزش های همگانی استان ) – فریضه ( نایب رئیس هیات )- پورحجتی ( دبیر هیات ) – سلطان الکتاب ( مسئول کمیته گردشگری ورزشی استان ) – مسئولین هیاتهای ورزش های همگانی استان – روسای ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها و جمعی از مسئولین و صاحبنظران حوزه گردشگری  از جمله مسعودی ( نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان ) و شانه زاد دبیر کمسیون گردشگری اتاق بازرگانی استان اصفهان ، در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان شهرستان اصفهان برگزار شد.

 در این جلسه ، پس از قرائت کلام ا.. مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران ، مدعوین حاضر ضمن معرفی خود ، از پتانسیل های موجود در استان اصفهان و توانایی های موجود ، در راستای همکاری با انجمن در جهت توسعه گردشگری ورزشی سخن گفتند.

 رضا خوش سرور ( رئیس انجمن گردشگری ورزشی ) ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های انجام شده در استان اصفهان بیان داشت : استان اصفهان از جمله استان های بسیار فعال در انجمن گردشگری ورزشی می باشد و می توان برگزاری اولین دوره راهنمای گردشگری ورزشی– برگزاری اولین سمپوزیوم بین المللی گردشگری ورزشی و برگزاری اردوهای متعدد گردشگری ورزشی در طی سال های اخیر را از جمله فعالیت های مطلوب در این استان دانست.

 وی با بیان اینکه گردشگری ورزشی در دو جنبه اقتصادی و ورزشی در حال توسعه است افزود: انجمن گردشگری ورزشی در دو بخش به این رشته نگاه می کند ، یکی در بخش صنعت بودن آن که جنبه اقتصادی ، درآمدزایی و اشتغالزایی دارد و دیگری در بخش ایجاد سلامت و تندرستی از طریق توسعه ورزشهای همگانی در گردش است .

 رئیس انجمن گردشگری ورزشی اظهار داشت : گردشگری سومین صنعت درآمدزا بعد از صنعت خودرو سازی و تولید انرژی در جهان است و بعنوان یک صنعت خدماتی و چتری موجب رونق اقتصادی ، اشتغال زایی ، اشائه فرهنگ ،توسعه زیر ساخت ها و ابراز وجود در یک منطقه می گردد و مهمترین شاخه آن هم گردشگری ورزشی می باشد.

 وی تاکید کرد: وقتی که درآمد کشور ترکیه از صنعت گردشگری به اندازه درآمد ایران از فروش نفت است ، پس چرا ما از طریق توسعه گردشگری ،علی الخصوص گردشگری ورزشی که صنعت سبز و بدون دود است ، استفاده بهینه نبریم.
رضا خوش سرور یادآور شد: ما در جهت توسعه گردشگری ورزشی در کشور ( بعنوان متولی امر ) ، بصورت شبانه روزی در تلاش هستیم و عملکرد ما که همواره گزارشات مربوطه در سایت انجمن و فدراسیون ورزشهای همگانی درج می گردد گویای فعالیت های بهینه ما می باشد.

 وی گفت : بر طبق پیگیری و برگزاری جلسات و مصوبه کمسیون ماده ۵ در وزارت ورزش و جوانان ، این نوید را نیز بدهم که به زودی شاهد تاسیس باشگاه های گردشگری ورزشی ( همانند باشگاه های کوه نوردی … ) در کشور خواهیم بود و این باشگاه ها زیر نظر مستقیم ادارات کل ورزش و جوانان استان ها ( هیات ورزشهای همگانی ) فعالیت خواهند نمود.

 وی تصریح کرد: تفاهم نامه ای نیز بین انجمن گردشگری ورزشی و سازمان فنی حرفه ای مبنی بر آموزش استاندارد های گردشگری ورزشی ( تحت عنوان شغل ) منعقد گردیده و عزیزان از این پس می توانند در این زمینه مدرک رسمی با کد بین المللی دریافت نمایند.

 در این جلسه ، رضا خوش سرور با اهداء لوح سپاس از امیرنوربخش باقری ( رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان ) به پاس تلاش و حمایت های همه جانبه این هیات در جهت توسعه گردشگری ورزشی در استان ، تقدیر و تشکر کرد.

 امیر نوربخش باقری ( رئیس هیات ورزش های همگانی استان اصفهان ) دیگر سخنران این جلسه بود.

 وی اظهار داشت: استان اصفهان با داشتن چهار اقلیم هوایی و جاذبه های طبیعی بسیار زیاد ، پتانسیل بالایی در گردشگری ورزشی دارد و شرکت های سرمایه گذاری زیادی وجود دارند که مایلنددر این زمینه سرمایه گذاری نمایند.

 وی ادامه داد : ما برای توسعه گردشگری ورزشی در استان اصفهان نیازمند کمپ های مشخصی هستیم تا گردشگران ورزشی ، با خیالی آسوده به این استان سفر نمایند.

 وی با بیان اینکه هیات ورزش های همگانی استان اصفهان با تمام قوا از کمیته گردشگری ورزشی حمایت می کند تاکید کرد: کمیته گردشگری ورزشی با دو هدف ورزش که ضامن سلامتی مردم است و توسعه گردشگری فعالیت می کند و امیدواریم بتوانیم در این راه به توسعه گردشگری دراصفهان کمک کنیم.

 مهران سلطان الکتاب ( مسئول کمیته گردشگری ورزشی استان اصفهان ) در اولین نشست هم اندیشی مسئولین کمیته های گردشگری ورزشی شهرستان های استان اصفهان با اعلام این مطب گفت: ما با برگزاری نشست هم اندیشی بین روسای کمیته های گردشگری شهرستان ها ، دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اصفهان، نایب رئیس انجمن صنفی شرکت های خدمات مسافرتی و جهانگردی استان اصفهان ، سعی بر آن داریم تا با برقراری تعامل بین افراد متخصص بتوانیم هرچه بهتر گردشگری ورزشی را معرفی و توسعه دهیم.

 وی ادامه داد: گردشگری ورزشی مخاطبین زیاد و خدمات متنوعی دارد و برای اغناء این مخاطبین باید برنامه ریزی کرد. موانعی پیش روی گردشگری ورزشی در استان اصفهان بوده که با صحبت های انجام شده و بر طبق سیاستگذاری های خوب انجمن گردشگری ورزشی به زودی شاهد تعاملات و همکاری های مطلوبی با دیگر دستگاه ها در این زمینه خواهیم بود.

 در پایان این جلسه ، رضا خوش سرور با اهداء لوح سپاسی به مهران سلطان الکتاب ( رئیس کمیته گردشگری ورزشی استان اصفهان ) در خصوص کسب رتبه برتر در بین کمیته های گردشگری ورزشی کشور به دلیل عملکرد قابل تقدیر این کمیته در سه ماهه سوم سال۹۳ تقدیر و تشکر کرد.

 همچنین در این جلسه از سعیدافشاری ( مسئول کارگروه آموزش و مسئول فناوری و اطلاعات انجمن ) بجهت تلاش و فعالیت های بهینه – حسین رحمتیان ( دبیر کمیته تخصصی کارشناسان انجمن ) و شیوا رحیمی ( عضو کمیته تخصصی کارشناسان انجمن ) بجهت تلاش در خصوص تنظیم و تصویب استانداردهای آموزشی مشاغل حوزه گردشگری ورزشی در سازمان فنی و حرفه ای کشور تقدیر و تشکر شد.

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار