خوش سرور: گردشگری سومین صنعت پردرآمد دنیاست

رئیس انجمن گردشگری ورزشی ایران گفت: به جرأت می‌توانم بگویم انجمن گردشگری ورزشی در سال ۹۲با آموزش راهنمایان گردشگری ورزشی توانست اشتغال زایی کند و به شعار این سال تحقق ببخشد.

رضا خوش سرور در اولین سمپوزیوم بین‌المللی فرصت‌ها و چالش‌های سرمایه گذاری در گردشگری ورزشی اظهار داشت: گردشگری ورزشی بحث بسیار داغی در جهان است که سال‌های سال است در کشورهای مختلف دنیا مطرح شده و اقتصاددانان و صاحب نظران در حوزه گردشگری ورزشی مشغول به تحقیق و اجرای آن هستند و به دلیل اهمیت این موضوع گردشگری و ورزش با یکدیگر تلفیق شده اند و این مبحث جدید را ایجاد کرده اند.

وی افزود: از زمان برگزاری اولین رویدادهای ورزشی در سطح آسیا، جهان و حتی المپیک شاهد فعالیت گسترده در این حوزه هستیم که همه سعی می‌کنند از مزایای این صنعت در جهت اشتغال زایی، فقر زدایی، توسعه زیرساخت‌ها، توسعه مباحث فرهنگی و .. استفاده کنند.

خوش سرور بیان کرد: همان طور که می‌دانید بعد از صنعت خودرو سازی و تولید انرژی، گردشگری سومین صنعت پردرآمد دنیاست و تلفیق آن با ورزش پدیده نویی به نام گردشکری ورزشی را ایجاد کرده است.

رئیس انجمن گردشگری ورزشی ایران با اشاره به آغاز فعالیت این انجمن در کشور اظهار داشت: از تاریخ نهم مرداد ۸۴انجمنی تحت عنوان گردشگری ورزشی در سازمان تربیت بدنی وفت ایجاد شد و با تبدیل این سازمان به وزارت ورزش و جوانان شاهد دیدگاههای مثبت تری به این انجمن و فعالیت‌های آن بودیم.

وی با بیان اینکه دو مقوله اصلی در آئین نامه اجرایی انجمن گردشگری ورزشی ایران آمده است ادامه داد: اول، آموزش راهنمایان متخصص گردشگری ورزشی و دوم برگزاری تورهای گردشگری ورزشی است. در این دو سالی که بنده در این انجمن به فعالیت مشغول هستم فعالیت‌های چشمگیری در این دو زمینه انجام شده است.

خوش سرور تأکید کرد: ایران ظرفیت بسیاری در گردشگری دارد و از لحاظ داشتن جاذبه‌های گردشگری در میان پنج کشور برتر دنیا قرار دارد، ما در تمام سال به لحاظ آب و هوایی هر چهار فصل را در سراسر کشور داریم بنابراین این یک نعمت خدادادی است و وظیفه اصلی ما این است که با استفاده از این ظرفیت‌ها گردشگری ورزشی را به شکل بهینه به مردم معرفی کنیم و در سبد خانواده ها قرار دهیم که این نیازمند همکاری کلیه دستگاههایی است که خود را متولی و مسئول این کار می‌دانند و با شعار دادن کاری از پش نمی‌رود.

رئیس انجمن گردشگری ورزشی ایران تصریح کرد: کشور کانادا با برگزاری المپیک زمستانی و کشوری مثل چین با برگزاری مسابقات مختلف در سطح آسیایی، جهانی و المپیک میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب کردند، آفریقای جنوبی سال‌ها تلاش کرد که میزبانی جام جهانی فوتبال را به دست آورد و در همسایگی ما کشور ترکیه قرار دارد که میزبان تورنمنت‌ها و فستیوال‌های مختلف است، برزیل هم که با برگزاری جام جهانی فوتبال میزبان میلیون‌ها گردشگر خواهد بود.

وی به بیانات رهبر معظم انقلاب در این حوزه اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در ۲۶آبان ۹۱در سفر به خراسان شمالی تأکید کردند که دولت باید کشاورزی، گردشگری و صنعت را در صدر اولویت‌های خود قرار دهد و با نام گذاری سال ۹۲به نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی دوباره بر این موضوع تأکید کردند، به جرأت می‌توانم بگویم انجمن گردشگری ورزشی در سال ۹۲با آموزش راهنمایان گردشگری ورزشی توانست اشتغال زایی کند و به شعار این سال تحقق ببخشد.

خوش سرور افزود: ایران دارای چندین هزار سال تمدن است و با داشتن شهرهای تاریخی مانند اصفهان، یزد، شیراز و .. می‌تواند سهم زیادی در حوزه گردشگری ورزشی داشته باشد. بنابراین باید با برگزاری مستمر سمپوزیوم‌ها و همایش‌های اینچنینی اینها را به فعلیت برسانیم.

وی در پایان گفت: خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نخواهد داد مگر اینکه خودشان بخواهند و به همه شما توصیه می‌کنم شعار همیشگی انجمن یعنی گردشگری، ورزش و نشاط را از یاد نبرید.

ایمنا

موارد جالب

حضور تیم طناب زنی استان اصفهان در افتتاحیه مسابقات اربابان سلاح

به گزارش روابط عمومی هیات ورزش‌های همگانی، تیم طناب‌زنی هیات ورزش‌های همگانی استان اصفهان با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رفتن به نوار ابزار