دریادار سیاری: ورزش همگانی «تعطیل بردار» نیست/ ارتش باید همیشه آماده باشد


رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش ورزش همگانی در سلامت جسم و روح نیروهای مسلح گفت: ورزش همگانی «تعطیل بردار» نیست و در هر شرایطی باید ورزش کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، مراسم رونمایی از طرح ملی «ارتش آماده» با مشارکت فدراسیون ورزشهای همگانی و تربیت بدنی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز شنبه درسالن کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد.

در این مراسم حبیب الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، افشین ملایی رئیس و رضا شجیع نایب رئیس فدراسیون ورزشهای همگانی به همراه رضا زارعی رئیس فدراسیون کوهنوردی، مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز و نصرالله پریچهره رئیس اداره کل ورزش و جوانان استان تهران حضور داشتند.

حبیب الله سیاری در این مراسم گفت: خوشبختانه در سال ۹۹ با وجود شیوع ویروس کرونا شاهد اتفاقات خوبی در عرصه ورزش ارتش بودیم.

وی افزود: یکی از مهم ترین مولفه های توان رزم نیروی انسانی است. نیروی انسانی شاداب و سلامت و اینکه از لحاظ ظاهری آراسته و توان جسمانی مطلوبی داشته باشد. نیروی انسانی ما باید از آمادگی جسمانی مطلوب برخوردار باشد که در شرایط مختلف بتواند وظایف خود را انجام دهد.

معاون هماهنگ کننده ارتش خاطرنشان کرد: ورزش همگانی باید بسیار مورد توجه مسئولین ورزش ارتش جمهوری اسلامی ایران باشد. نه تنها برای کارکنان و تلاش گران ارتش بلکه برای خانواده‌های آنها نیز امکاناتی درنظر بگیریم.

وی گفت: در کنار ورزش همگانی باید برنامه ریزی برای ورزش قهرمانی نیز داشته باشیم و برای مسابقات سیزم آماده و پرتوان ظاهر شویم.

امیر سیاری اظهار داشت: همان طور که دفاع و امنیت هیچگاه تعطیل نمی‌شود، ورزش نیز نباید تعطیل باشد چون برای ارتش آمادگی جسمانی حائز اهمیت است و در این مدت که ویروس کرونا در کشور شیوع داشت ما به موضوع ورزش اهمیت زیادی دادیم.

وی گفت: موضوعی که برای زحمتکشان ارتش درنظر گرفتیم این است یکی از ملاکها برای انتصاب‌ها و ترفیع درجات داشتن ظاهری آراسته و داشتن شرایط جسمانی سالم است.


  • ۱۴:۰۳

  • ۱۴۰۰/۰۳/۰۸

  • ۲۴

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار