در حاشیه نشست هیات های استانی ورزش همگانی منطقه ۷ کشور/ رئیس فدراسیون ورزش همگانی : ظرفیت برنامه های بین المللی در رویداد همدان ۲۰۱۸ فراهم شود

در حاشیه نشست هیات های استانی ورزش همگانی منطقه ۷ کشور/ رئیس فدراسیون ورزش همگانی : ظرفیت برنامه های بین المللی در رویداد همدان ۲۰۱۸ فراهم شود

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور گفت: ظرفیت برگزاری برنامه های مهم بین المللی در رویداد “همدان ۲۰۱۸” فراهم شد.

دکتر علی مجدآرا در نشست هیات های استانی منطقه ۷ کشور اظهار داشت: انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ میلادی افتخار ارزشمندی است که باید از این ظرفیت ایجاد شده به نحو احسن در معرفی این استان در عرصه بین المللی استفاده شود.

وی اضافه کرد: در همین راستا فدراسیون ورزش های همگانی آمادگی دارد برنامه های مهم بین المللی را میزبانی کرده و اجرای آن را به شهرهای تبریز و همدان که در چارچوب رویداد ۲۰۱۸ انتخاب شده اند، واگذار کند.

مجدآرا بیان کرد: ورزش های همگانی در سطح جهان از جایگاه بسیار ارزشمندی برخوردار است و در رشته های مختلف فعالیت گسترده دارد و می تواند بستر مناسبی برای معرفی ظرفیت های منطقه باشد.

وی خاطرنشان کرد: از دست اندرکاران فدراسیون خواسته ایم تا میزبانی های مهم بین المللی را به شهرهای تبریز و همدان واگذار کنند تا در رویدادهای ۲۰۱۸ بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در ادامه گفت: سند تحول قانون اساسی به عنوان یک قانون اساسی در فدراسیون همگانی مورد توجه است.

مجدآرا در نشست هیات های استانی منطقه ۷ کشور افزود: در همین راستا برای همگام شدن هیات های استانی با سیاست های فدراسیون در چارچوب سند تحول ورزش همگانی، توصیه های لازم انجام شده و خط مشی همه شهرستان ها نیز تبیین شده است.

وی اضافه کرد: ۱۴ طرح امسال در وزارتخانه تصوب شده و استان ها در قالب این طرح ها به توسعه ورزش های همگانی بپردازند ضمن اینکه کتاب های منتشر شده پیرامون تحول باید به دقت مطالعه و اجرا شود.

مجدآرا بیان کرد: این سند در عرصه های کارگری، مدارس، شهرداری ها و سایر قشرهای جامعه اجرایی می شود.

نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور گفت: براساس آخرین آمار موجود، ۳۶۹ هزار و ۲۶۸ بانوی ایرانی فعالیت ورزش همگانی دارند.

میترا روحی در نشست هیات های استانی ورزش همگانی منطقه ۷ کشور افزود: در همین راستا رتبه نخست را در حوزه بانوان در بین فدراسیون های کشور در اختیار داریم.

وی خاطرنشان کرد: این تعداد ورزشکار سازمان یافته در سیستم سال گذشته بیمه شدگان ثبت شده اند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته در بخش آموزش نیز رتبه نخست را بین فدراسیون های ورزشی کسب کردیم و امسال نیز در این حوزه پیشتاز کشور هستیم.

روحی بیان کرد: ورزش همگانی کشور امروزه از جایگاه گسترده و توسعه یافته برخوردار است و توانسته ایم در حوزه بانوان رشد قابل توجهی را در بین رشته های ورزشی داشته باشیم.

نائب رئیس فدراسیون ورزش های همگانی کشور در ادامه بیان داشت: با وجود اینکه در ورزش قهرمانی از امتیاز مدال برخوردار نیستیم اما در مجموع ورزش همگانی و قهرمانی نیز موفق به رتبه سوم بین فدراسیون ها شده ایم.

وی با اشاره به اینکه استقبال بسیار خوبی از سوی بانوان پیرامون رشته های زیر مجموعه ورزش های همگانی شاهد هستیم ، گفت:

برگزاری مسابقات مختلف، کلاس ها و کارگاه های آموزشی، برنامه های مناسبتی و نیز ورزش در خانواده در گرایش بانوان به ورزش های همگانی بسیار موثر بوده است.

وی با تاکید بر برگزاری دوره های مربیگری و داوری به صورت منطقه ای گفت: انتظار داریم هیات های ورزشی از مدرسان بومی در تدریس دوره ها استفاده کنند.

رئیس ورزش های همگانی همدان نیز در این نشست گفت: هم اکنون ۲۰۰ ایستگاه ورزش صبحگاهی در سطح این استان فعال است.

هادی سبزواری افزود: تمامی این تعداد ایستگاه ورزش صبحگاهی دارای شناسنامه و برنامه منظم و مستمر است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۵۳ رشته ورشی در قالب کمیته های مختلف زیر مجموعه هیات ورزش های همگانی استان همدان فعال است.

سبزواری اضافه کرد: در راستای توسعه فراگیر ورزش همگانی تمامی سالن های ورزشی این استان از ساعت ۶ الی ۸ صبح به صورت رایگان در اختیار ورزش های صبحگاهی هستند.

وی افزود: در این برنامه شورای اسلامی شهر و شهرداری و نیز آموزش و پرورش در کنار دستگاه ورزش حمایت همه جانبه داشته اند.

وی با اشاره به ایجاد جاده سلامت در همدان گفت: شهرداری همدان در این راستا همکاری خوبی داشته است و در این راستا بلوار ارم با ایجاد طرح آرام سازی، مسیر ایجاد جاده سلامت خواهد بود.

رئیس هیات ورزش های همگانی همدان با قدردانی از حمایت های دستگاه ورزش این استان در اجرای برنامه ها گفت: امسال بیش از ۵۰ برنامه ورزش همگانی را در تقویم اجرایی قرار داده ایم و تاکنون به بهترین شکل ممکن انجام شده است.

وی فعالیت چشمگیر ورزش همگانی در سطح شهرستان ها را قابل تقدیر دانست و گفت: امروزه ورزش همگانی با اتحاد و همدلی مسوولان و مردم همدان به شکل گسترده در حال رشد و پیشرفت است.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان گفت: هم اینک ۲۶ درصد از جمعیت این استان فعالیت ورزشی دارند.

رسول منعم در نشست اعضای هیات ورزش های همگانی منطقه ۷ کشور اظهار داشت: همدان یکی از استان های فعال و پیشتاز در ورزش است و جایگاه خوبی در عرصه های قهرمانی و همگانی داریم.

وی اضافه کرد: در این بین ورزش همگانی نقش بسیار مهمی در توسعه ورزش استان همدان داشته است و هم اکنون بیش از ۲۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های همگانی فعالیت می کنند.

وی تصریح کرد: البته هم اکنون ۷۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در همدان فعالیت دارند که با رشد ۱۸ درصدی مواجه هستیم و

در مجموع ۵ درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه ورزشی هستند.

منعم بیان کرد: امروزه دغدغه ای در توسعه ورزش های همگانی همدان نداریم و از عملکرد هیات همگانی این استان رضایت کامل داریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای سند تحول توسعه ورزش همگانی دستاوردی نادر برای ورزش کشور است، گفت: در همین راستا اقدام های موثری را در سطح استان همدان انجام داده ایم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون فضاهای ورزش استان همدان در ساعات اولیه صبح به صورت رایگان در اختیار ورزش های همگانی قرار دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: توسعه ورزش کارکنان نیز از دیگر برنامه های مهم اجرایی در توسعه ورزش همگانی است که به صورت مستمر در حال انجام است.

رئیس کمیته تحول و مشاوره راهبردی فدراسیون ورزش های همگانی نیز در این نشست گفت: امروزه بسیاری از کشورهای موفق در ورزش قهرمانی ابتدا در ورزش همگانی هدفگذاری داشته اند.

دکتر مجتبی اصلانی در نشست هیات های استانی منطقه ۷ کشور افزود: در مطالعه صورت گرفته پیرامون عملکرد موفقیت آمیز ورزش کشورهای فنلاند، چین، روسیه، استرالیا، آبمان، نیوزیلند به این نتیجه رسیدیم که افتخارآفرینی آنها در ورزش های قهرمانی بواسطه برنامه ریزی و توسعه ورزش همگانی بوده است.

وی بیان کرد: ۹۰ طرح در توسعه ورزش همگانی تهیه شده و اکنون در قالب سند تحول در مرحله اجرا است که به طور حتم انقلاب فرهنگی در ورزش همگانی ایجاد می کند.

وی اضافه کرد: افق برنامه های سند تحول ورزش همگانی افزایش ۵۰ درصد جمعیت کشور در عرصه ورزش است که می بایست تا سال ۱۴۰۴ شمسی تحقق یابد.

اصلانی، ارتقا سلامت، بهزیستی و رقاه از طریق افزایش شرکت عموم مردم در ورزش همگانی و فعالیت های بدنی و نیز کسب جایگاهی مناسب در بین کشورهای جهان را از اهداف این سند دانست.

وی، احیای فلسفه نهضت ورزش همگانی مبتنی بر راهبرد ترویج سبک جدید زندگی متکی بر ورزش، توسعه کمی و کیفی همگانی،اصلاح بهبود ساختار ملی ورزش و گسترش مشارکت نهادهای مختلف از دیگر اهداف این سند است.

نشست اعضای هیات ورزش های همگانی منطقه ۷ کشور به میزبانی شهر همدان برگزار شد .

انتهای پیام /

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار