دوره آموزش ساختار قامتی بانوان استان فارس برگزار شد


دومین دوره آموزش ساختار قامتی دختران و زنان روستایی در استان فارس و به میزبانی شهر داراب برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی فدراسیون همگانی به نقل از هیات ورزش های همگانی شهرستان داراب، این دوره، طرحی است که از سوی وزارت ورزش و جوانان در سطح کشور از طریق فدراسیون ورزش های همگانی در مراکز استان ها برگزار می شود که با مساعدت هیات ورزش های همگانی فارس و با تلاش اداره ورزش و جوانان و هیات ورزش های همگانی داراب برای اولین بار در شهرستان ها، این دوره به میزبانی داراب جهت مربیان ومعلمان  ورزش بارعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

هدف از برگزاری این دوره در سطح کشور تشخیص و شناسایی مشکلات عضلانی و اسکلتی دختران و زنان روستایی است که بر اثر فعالیت‌های متعدد و تکرار حرکات نادرست در استفاده از عضلات دچار ناهنجاری اسکلت بدنی می‌شوند.

در مرحله دوم این طرح مربیان آموزش دیده برای غربالگری به روستاها اعزام خواهند شد و با آگاه‌سازی وارائه آموزش‌های لازم به زنان روستایی برای تطبیق فعالیت‌های حرکتی متناسب با فعالیت ها و مشاغل روستایی به حفظ وضعیت استاندارد قامت، اسکلت و عضلات زنان روستایی کمک می‌کنند، تا با بهبود وضعیت استاندارد قامتی و اسکلت آنان گامی در سلامت جامعه دختران و زنان روستایی در کشور برداشته شود.

این دوره با همکاری اداره ورزش وجوانان، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، شهرداری داراب و فرمانداری ویژه داراب توسط هیات ورزش های همگانی داراب به مدت چهار روز برگزار گردید.


  • ۰۹:۰۹

  • ۱۳۹۹/۱۲/۰۲

  • ۷

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار