دکتر احمدی در جلسه ستاد اجرایی پویش ملی ایران فعال: یکی از چالش های مهم، سن سلامت مردم است


دکتر عبدالحمید احمدی، معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در جلسه ستاد اجرایی پویش ملی ایران فعال گفت:‌ یکی از چالش های مهم کشور سن سلامت مردم است که در مقایسه با سن تقویمی شان باید به سطح مطلوب تری برسد و این مهم از طریق ورزش و فعالیت بدنی منظم اتفاق می افتد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی،‌ در این نشست که صبح روز دوشنبه 6 آبان ماه با حضور دکتر افشین ملایی، مدیر کل دفتر توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان،‌ احمد گواری سرپرست فدراسیون ورزشهای همگانی برگزار شد، دکتر احمدی با اشاره به اینکه پویش ملی ایران فعال، پروژه بزرگی است که باید با همکاری و همیاری سایر دستگاه ها و نهاد های مرتبط از جمله وزارت کشور، صدا و سیما، شهرداری ها و وزارت آموزش و پرورش و وزرات بهداشت با جدیت دنبال و پیگیری شود،‌ گفت: امروز دغدغه اصلی ما توسعه پایدار ورزش همگانی برای رسیدن به جامعه ای پویا و سالم است. کم تحرکی آفت بزرگی است که از جدی ترین موانع سلامت همگانی به شمار می رود. باید شرایطی فراهم شود که سن سلامت افراد کمتر از سن تقویمی آنها باشد و ورزش یکی از راه های کم هزینه برای دستیابی به این هدف است.

 

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی با اشاره به شعار «ورزش برای همه؛ هر زمان، هر مکان» که برای پویش ملی ایران فعال انتخاب شده گفت:‌ اگر فواید ورزش همگانی از جمله پیاده روی، کوهپیمایی و…با زبان آمار و ارقام بیان شود، عموم مردم با آگاهی، رغبت و علاقه بیشتری ورزش خواهند کرد.

 

در این جلسه همچنین دکتر رضا شجیع‌، سرپرست سازمان فعالیت های بدنی فدراسیون و مدیر اجرایی پویش ملی ایران فعال مراحل اجرایی این پروژه را تشریح کرد و گفت: پویش ایران فعال‌ اول آذر ماه آغاز به کار خواهد کرد.

 

انتهای پیام/


  • ۱۳:۴۴

  • ۱۳۹۸/۰۸/۰۶

  • ۱۶

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار