دکتر مسعود سلطانی فر:فدراسیون ها،بخشی از فعالیتهایش را برای توسعه ورزش همگانی اختصاص داده اند /برای جلوگیری از چاقی نیاز به عزم ملی است


وزیر وررش و جوانان اعلام کرد که از تمامی فدراسیونها خواسته شده منابع وامکانات مشخصی را برای توسعه ورزش همگانی در نظر بگیرند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان،‌  دکتر مسعود سلطانی فر صبح امروز در شورای عالی ورزش همگانی با تاکید بر مطلع ساختن جامعه از عوارض چاقی به عنوان بستر ساز انواع بیماریها،اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش دراین راستا را اتفاقی مبارک و اثر گذار توصیف کرد.

او در ادامه با بیان اینکه جلوگیری از گسترش چاقی در کشور به یک عزم‌ و اراده ملی نیاز دارد، گفت : برای مبارزه با این مهم باید نشستهای مشترکی به همراه دکتر نمکی وزیر بهداشت و حاجی میرزایی وزیر اموزش و پرورش و کارشناسان این وزارتخانه برگزار شود تا بتوانیم به بهترین نحو در کشوردر این راستا گام برداریم.

وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش اموزش و فرهنگ سازی در تعییر سبک زندگی را مورد توجه قرار داد و بیان کرد : آموزش ها باید از کودکی‌ انجام شود .

وی به شرایط کنونی کشور به خاطر شیوع ویروس کرونا اشاره کرد وگفت : قطعا برنامه ریزی درخصوص عمومی سازی ورزش،تغییر سبک زندگی در شرایط کرونا می تواند در مبارزه با این ویروس را سرعت بخشد .

دکتر مسعود سلطانی فر بیان کرد: باید این باور‌ عمومی در بین مردم کشور‌ ایجاد شود که تغذیه خود را تغییر دهند و به ورزش همگانی‌ روی بیاورند، ضمن اینکه وزارت ورزش و جوانان این آمادگی را دارد با برگزاری نشستهای تخصصی با حضور نهادهای ذی ربط گامهای موثری را در این راستا برداریم.

او توضیح داد که امروز ۳ هزارو ۵۰۰ خانه ورزش روستایی داریم که سالهای قبل کمتر از ۲۰۰‌عدد بود و سعی ما این است که تا پایان این دولت به بیش از پنج هزار خانه برسد.
وزیر ورزش و جوانان یاداور شد : بیش از ۶۱ هزار مکان ورزشی داریم که متعلق به وزارت ورزش، نهادهای نظامی، شهرداری و دیگر نهادها است با این وجود باید دراین زمینه اقدامات بیشتری صورت بگیرد.

او ادامه داد : این مکان‌ها در سال ۹۲ کمتر از ۴۰ هزار تا بود. این تعداد به غیر از استخرها و سالن‌های بدنسازی است. هرکس بخواهد ورزش انجام دهد کمتر از ۱۵ دقیقه می‌تواند به سالن ورزشی برود.

دکتر مسعود سلطانی فر تصریح کرد: باید تلاش کنیم که همگان باید به این باور‌ برسند که ورزش کردن مانند غذا خوردن از ملزومات زندگی است.

وزیر ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد :از فدراسیون‌ها خواسته ایم که منابع و امکانات مشخصی را برای توسعه ورزش همگانی لحاظ کنند، ضمن اینکه ادارات کل نیز موظف به انجام این کار هستند.

 

 

انتهای پیام/


  • ۱۶:۰۶

  • ۱۳۹۹/۰۷/۱۴

  • ۹

موارد جالب

کنفرانس «اخلاق در ورزش» آبان ماه سالجاری برگزار می شود

همزمان با روز اخلاق و مهرورزی کنفرانس «اخلاق در ورزش» توسط انجمن اخلاق ورزشی کشور …

رفتن به نوار ابزار